Faksa první hvězdou, Dallas vyhnal Francouze z brány. Další prohra Flyers

Autor: iSport.cz, vmn, ČTK
0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Radek Faksa se podílel ve 2. kole play off NHL gólem a dvěma přihrávkami na výhře Dallasu 5:4 nad Coloradem a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Branku Avalanche po pátém inkasovaném gólu opustil Pavel Francouz, kterému se zápas nepovedl. Třetí vítězství v sérii mají také NY Islanders, kteří porazili Philadelphii 3:2, blízko jsou také Vegas Golden Knights po obratu zápasu s Vancouverem.

Dallas vedl už v 11. minutě 3:0 a pod první dvě branky se podepsal Faksa. Nejdříve jeho střelu od levého hrazení Francouz neudržel a John Klingberg z dorážky otevřel skóre. Český útočník vzápětí zvýšil v přesilové hře, v níž doklepl z předbrankového prostoru bekhendem puk za záda bezmocného krajana. Třetí gól přidal tečí v další početní výhodě Jamie Benn.

Francouze v polovině utkání zachránila tyč a místo vedení 4:0 se utkání zdramatizovalo. Ve zbytku druhé třetiny snížili na rozdíl jedné branky Valerij Ničuškin a Cale Makar.

Dallas dvěma slepenými góly během 32 sekund opět utekl do tříbrankového trháku: z mezikruží se prosadil v přesilové hře Roope Hintz, u jehož trefy si připsal asisstenci Faksa, a poté dal Denis Gurjanov jeden ze svých nejsnadnějších gólů. Francouz zastavil u zadního mantinelu nahozený puk pro Makara, jemuž ale kotouč odskočil před branku a ruský útočník nabídnutou šancí nepohrdl. Český gólman poté střídal.

Colorado se nevzdalo, snížili Ničuškin a Vladislav Naměstnikov, jehož kontaktní gól ale přišel až čtyři sekundy před koncem. Dallas tak vede v sérii 3:1 a dělí ho jedna výhra od postupu do finále Západní konference, které hrál naposledy v roce 2008.

New York Islanders zdolali Philadelphii 3:2 a v sérii vyhrávají 3:1 na zápasy. Po bezbrankové první třetině otevřel skóre Brock Nelson. Flyers vyrovnali tečí Seana Couturiera a překlopit vedení na jejich stranu mohl Jakub Voráček, ale dorážku mu skvělým zákrokem chytil Thomas Greiss. Nerozhodný stav zlomil ve 48. minutě z úniku Jean-Gabriel Pageau a z přečíslení dva na jednoho zvýšil Nelson. Philadelphia ještě při hře bez brankáře snížila, ale vyrovnat nezvádla.

Domácí: 06:18. J. Klingberg, 08:33. Faksa, 10:45. Ja. Benn, 47:30. Hintz, 48:02. Gurjanov

Hosté: 33:24. Ničuškin, 39:34. Makar, 51:24. Ničuškin, 59:56. Naměstnikov

Domácí: Chudobin (Oettinger) – Lindell (A), J. Klingberg, Oleksiak, Heiskanen, Sekera, Fedun – Ja. Benn (C), Seguin (A), Radulov – Janmark, Pavelski, Gurjanov – Dickinson, Hintz, Perry – Cogliano, Faksa, Comeau.

Hosté: Francouz (49. Hutchinson) – Graves, Makar, Girard, Zadorov, Cole, Connauton – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Burakovsky, Kadri (A), Ničuškin – Jost, Compher, Naměstnikov – Nieto, Bellemare, O'Connor.

Sutherland, Kozari – Racicot, Murray

Rogers Place, Edmonton, AB

--- diváků

Domácí: 26:52. B. Nelson, 47:18. Pageau, 51:12. B. Nelson

Hosté: 35:19. Couturier, 58:55. Provorov

Domácí: Greiss (Varlamov) – Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield, Leddy, A. Greene – Lee (C), Barzal, Eberle – Beauvillier, B. Nelson, Jo. Bailey (A) – Brassard, Pageau, Komarov – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

Hosté: Elliott (Hart) – Provorov, Niskanen, Sanheim, P. Myers, Hägg, Braun – Giroux (C), Couturier (A), Voráček – Farabee, K. Hayes (A), Konecny – J. van Riemsdyk, Laughton, Pitlick – D. Grant, N. Thompson, Aube-Kubel.

McCauley, Furlatt – Barton, Berg

Scotiabank Arena, Toronto

Domácí: 11:15. E. Pettersson, 24:07. Horvat, 31:26. Toffoli

Hosté: 09:28. Pacioretty, 13:19. Stephenson, 42:52. Schmidt, 47:02. Pacioretty, 48:29. W. Karlsson

Domácí: Markström (Demko) – Stecher, Edler (A), Ch. Tanev, Q. Hughes, T. Myers, Fantenberg – Toffoli, E. Pettersson, Pearson – Boeser, Horvat (C), J. T. Miller – B. Sutter (A), Gaudette, Roussel – Virtanen, Beagle, Motte.

Hosté: M.-A. Fleury (Lehner) – Martinez, Theodore, Schmidt (A), McNabb, Whitecloud, Merrill – Mark Stone (A), W. Karlsson, Pacioretty – Marchessault, Stastny, R. Smith (A) – Tuch, N. Roy, Cousins – Reaves, Stephenson, W. Carrier.