Dostál ve Finsku dozářil. Anaheim si rozjetého gólmana stáhl do zámoří | iSport.cz
26. listopadu 2020 • 15:03

Dostál ve Finsku dozářil. Anaheim si rozjetého gólmana stáhl do zámoří

Autor: ČTK, kal
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Jakub Koreis o dvacítce i Pešánovi: Střelil se do nohy
Teplice - Jablonec: Hrubého dělovka zapadla do sítě, 0:5
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejový brankář Lukáš Dostál končí v Ilvesu Tampere. Podle statistik aktuálně nejlepšího gólmana finské ligy povolalo vedení Anaheimu k přípravě do zámoří. Dvacetiletý gólman podepsal s klubem NHL loni tříletou smlouvu a Ducks jej následně uvolnili na sever Evropy. Nyní se rozhodli stáhnout si jej zpět."Byly to úžasné tři sezony. Ilves má skvělou historii a bylo mi velkou ctí oblékat jeho dres a stát se součástí jeho dlouhé historie. V osmnácti jsem zde dostal příležitost, o které se mi ani nesnilo. Nikdy na to nezapomenu a chci poděkovat všem spoluhráčům, se kterými jsem se tu potkal," uvedl Dostál na instagramu.

Odchovanec Komety Brno se do Tampere přesunul loni v únoru a rychle se prosadil na pozici jedničky. Od té doby za Ilves odchytal 64 zápasů a nedávno si připsal pátou nulu.

Na začátku listopadu byl Dostál vyhlášen nejlepším hráčem finské ligy za říjen. V této sezoně za Ilves, který vede tabulku, odchytal jedenáct zápasů s úspěšností 94,1 procenta a průměrem 1,64 inkasovaného gólu na zápas. Jen v jednou s ním v sestavě tým nevyhrál.

"Děkujeme Lukášovi za veškerou práci v Ilvesu. Výkony, profesionalitou a osobností zanechal v našem klubu nesmazatelnou stopu. Spolupráce měla velký přínos pro obě strany," uvedl sportovní ředitel Timo Koskela na klubovém webu a popřál Dostálovi hodně štěstí v zámoří. "Pokud bude potřebovat jakoukoliv pomoc v cestě do NHL, rádi mu ji v poskytneme," dodal Koskela.

Český brankář Lukáš Dostál předváděl v dresu Ilves Tampere fantastické výkony, Anaheim si ho už ale stáhl do zámoří
Český brankář Lukáš Dostál předváděl v dresu Ilves Tampere fantastické výkony, Anaheim si ho už ale stáhl do zámoří

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud