Vynulovaný Boston: Pastrňák vyslal deset střel. Gól dal Palát a Faksa

Autor: iSport.cz
1
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté Bostonu nedokázali i přes 40 střeleckých pokusů skórovat a New Jersey podlehli 0:1. Jeden z nejlepších útoků NHL zastavil brankář Scott Wedgewood, který zároveň pochytal deset střeleckých pokusů Davida Pastrňáka. Asistenci u jediného gólu Devils si připsal Pavel Zacha. Tampa Bay i díky gólu a nahrávce Ondřeje Paláta otočila téměř ztracený zápas v Chicagu ze stavu 0:3 na 6:3. Gólovou nahrávky, které pomohly k výhře zaznamenali Martin Nečas a Jakub Vrána.

Jediný gól v Bostonu padl v 56. minutě. Zacha si najel před branku na přihrávku P.K. Subbana a jeho střelu usměrnil do sítě Kyle Palmieri. Český útočník se stal druhou hvězdou zápasu a předčil ho pouze gólman Scott Wedgewood, který kryl čtyřicet střel včetně deseti pokusů Davida Pastrňáka. New Jersey zastavilo sérii pěti proher a v zápasech s Bostonem získalo 7 z 8 možných bodů.

V nedělním programu NHL skóroval Radek Faksa, který s Dallasem podlehl Nashvillu 3:4 po nájezdech. Faksa dal gól ve druhém utkání za sebou, když si našel mezi kruhy zblokovaný kotouč a bekhendem překonal Pekku Rinneho. Český útočník odstartoval gólem v 53. minutě na 1:3 strhující finiš Dallasu, který vyrovnal při hře bez brankáře. V rozstřelu byl ale úspěšnější Nashville, o jehož výhře rozhodl Roman Josi.

„Někteří lidé nás mohli deset minut před konce za stavu 0:3 odepisovat, ale každý na střídačce věřil, že jsme schopni se ještě do zápasu vrátit. Ukázali jsme, jak jsme odolní,“ podotkl útočník Dallasu Jason Robertson, který poslal zápas do prodloužení. „Chtěli jsme zápas dohrát lépe. Ve finále jsme ale vyhráli a máme dva body, což je skvělé,“ řekl útočník Nashvillu Filip Forsberg, jenž se také prosadil v rozstřelu.

Scott Wedgewood vynuloval Boston a po utkání slavil těsné vítězství New Jersy společně se Subbanem

Carolina porazila na svém ledě Floridu 4:2. Nečas podpořil výhru jednou asistencí, když zavezl puk do útočného pásma a po jeho přihrávce zvýšil z levého kruhu Nino Niederreiter na 2:0. Český útočník nasbíral v posledních čtyřech zápasech sedm bodů (2+5).

Washington zvítězil ve Philadelphii 3:1. Hosté rozhodli v rozmezí 36. až 45. minuty, kdy třemi góly překlopili skóre na svou stranu. U rozdílové trefy Dmitrije Orlova si připsal přihrávku Vrána. V brance vítězů dostal přednost Ilja Samsonov před Vítkem Vaněčkem, který byl v minulém utkání po čtvrtém gólu stažen ze hry.

Na střídačce zůstal i gólman Calgary David Rittich a sledoval prohru 3:4 po nájezdech s Ottawou. Flames sice smazali manko 0:2 a 1:3, ale ztratili i druhý zápas po odvolání trenéra Geoffa Warda. Obě utkání vedl asistent Ryan Huska, protože nový kouč Darryl Sutter může tým kvůli opatřením proti šíření koronaviru převzít nejdříve v pondělí.

Úžasný obrat šampionů! Zazářil Gourde

Zápas s úřadujícími vítězi NHL začal pro Chicago nejlepším možným způsobem. Na začátku druhé třetiny vedli Blackhawks i díky asistenci českého útočníka Dominika Kubalíka již 3:0! 40 vteřin po trefě Piuse Sutera se ale Tampa Bay konečně dočkala gólu a to díky Ondřeji Palátovi, který byl nakonec vyhlášen třetí hvězdou utkání.

Rodák z Frýdku-Místku tak rozjel divokou jízdu šampionů, kteří přesně za čtyři minuty duel v Chicagu srovnali a do konce druhé dvacetiminutovky otočili. Senzační výhru si Tampa nakonec pojistila ještě dvěma zásahy ve třetí třetině. Největší podíl na velkolepém obratu měl forvard Yanni Gourde, který si připsal čtyři kanadské body za dva góly a dvě asistence. Pálat ke své trefě přidal i nahrávku na vyrovnávací zásah Victora Hedmana.

„Víme, že se dokážeme dostat i z takových situací. Neměli bychom si ale nechávat soupeře tolik odskočit, musíme začít lépe,“ uvedl Gourde, jenž skóroval poprvé krátce po Palátově gólu. „Po jejich třetí brance se nám povedlo pár střídání, dali jsme rychlé góly, a to nás nakoplo,“ vysvětlil.

Blackhawks tak ani popáté v sezoně nevyzráli na tým z Floridy.

Cizikas potřetí v řadě zlomil Sabres

5:2, 5:2, 5:2. Třikrát za sebou skončil úplně stejným výsledkem zápas mezi New York Islanders a Buffalem. Domácí mužstvo pod vedením kouče Barryho Trotze tentokrát vděčilo za výhru především povedené druhé třetině, kdy během deseti minut nastříleli za záda brankáře Jonase Johanssona tři góly.

Hosté sice zdramatizovali utkání ve třetí třetině díky prvnímu sezonnímu gólu útočníka Jeffa Skinnera a beka Colina Millera. Na třetí (vítěznou) trefu Caseyho Cizikase ale nedokázali odpovědět. Dalšími dvěma trefami pečetili páté vítězství Islanders v řadě Clutterbuck a Nelson.

Domácí: 10:51. Kurashev, 15:34. Janmark, 23:12. Suter

Hosté: 23:51. Palát, 24:14. Gourde, 27:51. Hedman, 36:55. Gourde, 54:25. Killorn, 57:25. Maroon

Domácí: Lankinen (M. Subban) – Mitchell, Keith (A), Boqvist, Carlsson, C. Murphy, Zadorov – P. Kane (A), Suter, DeBrincat (A) – Hagel, Kämpf, D. Kubalík – Kurashev, Söderberg, Janmark – Carpenter, Wallmark, Highmore.

Hosté: Vasilevskij (McElhinney) – C. Foote, Hedman (A), McDonagh, Černák, Sergačjov, Borgman – Cirelli, B. Point, Palát – Stamkos (C), Gourde, Killorn (A) – Coleman, T. Johnson, Goodrow – Volkov, M. Joseph, Maroon.

Charron, Pochmara – Toomey, Tobias

United Center, Chicago

Domácí: 25:13. Lee, 26:15. B. Nelson, 36:56. Cizikas, 52:57. Clutterbuck, 57:48. B. Nelson

Hosté: 45:41. Skinner, 49:37. C. Miller

Domácí: I. Sorokin (Varlamov) – Pelech, Pulock, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Dal Colle – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

Hosté: J. Johansson (C. Hutton) – Ristolainen, Dahlin, C. Miller, Montour, Bryson, Davidson – Cozens, Eichel (C), Hall – S. Reinhart (A), E. Staal, Olofsson – Okposo (A), Eakin, Rieder – Lazar, Skinner, Mittelstadt.

Luxmore, Peel – Nagy, MacPherson

Nassau Veterans Memorial Coliseum, New York

Carolina - Florida

Domácí: 15:55. Trocheck, 24:52. Niederreiter, 40:38. Aho, 43:41. Foegele

Hosté: 30:41. Weegar, 49:09. Marchment

Domácí: Reimer (Nedeljkovic) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Skjei, H. Fleury, Gardiner – Foegele, Aho, B. McGinn – Nečas, Trocheck, Niederreiter – Fast, J. Staal (C), Svečnikov – Martinook (A), Lorentz, Paquette.

Hosté: Driedger (Bobrovskij) – Ekblad, Weegar, Gudas, Yandle (A), Connauton, Forsling – Verhaeghe, Barkov (C), Vatrano – Hörnqvist, Wennberg, Huberdeau (A) – Děnisenko, Luostarinen, Marchment – Acciari, Lammikko, Lomberg.

Rooney, Chmielewski – Alphonso, Pancich

PNC Arena, Raleigh

2 924 diváků

Boston - New Jersey

Domácí:

Hosté: 55:23. Palmieri

Domácí: T. Rask (Halák) – Clifton, J. Zbořil, McAvoy, Grzelcyk, Vaakanainen, Tinordi – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – DeBrusk, Krejčí (A), N. Ritchie – C. Smith, Coyle, Frederic – Wagner, Studnicka, Bjork.

Hosté: Wedgewood (Blackwood) – Severson (A), T. Smith, P. K. Subban, D. Kulikov, Vatanen, R. Murray – Kuokkanen, Zajac (A), Šarangovič – Palmieri (A), Zacha, M. Malcev – Bratt, J. Hughes, A. Johnsson – Bastian, M. McLeod, Wood.

Lee, MacDougall – Sericolo, Daisy

TD Garden, Boston

bez diváků diváků

Philadelphia - Washington

Domácí: 11:04. Farabee

Hosté: 35:11. Ovečkin, 39:44. Orlov, 44:15. Jensen

Domácí: Hart (Elliott) – Gostisbehere, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, E. Gustafsson – Farabee, Couturier (A), J. van Riemsdyk – Konecny, K. Hayes, Laughton – Voráček (A), Patrick, Giroux (C) – Aube-Kubel, Bunnaman, Lindblom.

Hosté: Samsonov (Vaněček) – Carlson (A), Dillon, J. Schultz, Orlov, Jensen, Chára – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Sprong, Kuzněcov, J. Vrána – Pánik, Eller, Sheary – Hathaway, Dowd, Hagelin.

McCauley, Lambert – Smith, Suchánek

Wells Fargo Center, Philadelphia

3 023 diváků

Pittsburgh - NY Rangers

Domácí: 16:13. Marino, 16:52. Kapanen, 17:14. Crosby, 53:57. Malkin, 56:37. Aston-Reese

Hosté: 01:18. Zibanejad

Domácí: DeSmith (Jarry) – Dumoulin, Letang (A), Matheson, Ceci, M. Pettersson, Marino – Guentzel, Crosby (C), Rust – McCann, Malkin (A), Kapanen – Aston-Reese, Blueger, B. Tanev – Rodrigues, Jankowski, Angello.

Hosté: A. Georgijev (18. Kinkaid) – R. Lindgren, Fox, K'A. Miller, Trouba (A), Hájek, Br. Smith – Lafreniere, Zibanejad (A), Bučněvič – Kreider (A), R. Strome, Kakko – Rooney, Chytil, J. Gauthier – Lemieux, B. Howden, Di Giuseppe.

Morton, L’Ecuyer – Fournier, Rody

PPG Paints Arena, Pittsburgh

2 800 diváků

Dallas - Nashville

Domácí: 52:33. Faksa, 54:46. Pavelski, 59:03. Robertson

Hosté: 15:31. Mikael Granlund, 16:49. Järnkrok, 33:12. Tolvanen, . Josi

Domácí: Oettinger (Chudobin) – Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Hanley, Pysyk – Gurjanov, Pavelski, Ja. Benn – Kiviranta, Dickinson, Robertson – Comeau, Faksa, Caamano – Dellandrea, Cogliano, L'Esperance.

Hosté: Rinne (Kaskisuo) – A. Carrier, Josi, Fabbro, Ekholm, Benning, Borowiecki – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg – Järnkrok, Pitlick, Mikael Granlund – Tolvanen, Sissons, Cousins – Olivier, Richardson, Trenin.

Dwyer, Brenk – Schrader, Racicot

American Airlines Center, Dallas

Calgary - Ottawa

Domácí: 23:41. Giordano, 43:27. J. Gaudreau, 52:17. Hanifin

Hosté: 13:48. Co. Brown, 15:56. Dzingel, 27:09. White, . Batherson

Domácí: Markström (Rittich (A)) – Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, N. Nestěrov, Välimäki – M. Tkachuk, E. Lindholm, Dubé – J. Gaudreau, Monahan (A), D. Ryan – Lucic, Backlund (A), Mangiapane – Rinaldo, S. Bennett, B. Ritchie.

Hosté: M. Murray (Daccord (A)) – Chabot (A), N. Zajcev, Reilly, Zub, Brännström, Gudbranson (A) – B. Tkachuk (A), Tierney, Co. Brown – N. Paul, White, Dadonov – Stützle, Norris, Batherson – Dzingel, Anisimov, Watson.