Český hokejový útočník Martin Nečas svou sedmou brankou v sezoně NHL neodvrátil prohru Caroliny 1:2 na ledě Vancouveru. Hokejisté NY Rangers s Filipem Chytilem a Liborem Hájkem v sestavě podlehli Nashvillu 0:1. Nedařilo se ani Floridě s Radkem Gudasem, která prohrála v Coloradu 2:3.
Carolina po dvou třetinách prohrávala ve Vancouveru 0:2. Ve druhé části Hurricanes pouze snížili a prohráli po čtyřech výhrách v řadě. Jedinou branku Hurricanes vstřelil v 43. minutě po přečíslení dva na jednoho Nečas. Rodák z Nového Města na Moravě se po přihrávce Jesperiho Kotkaniemiho neunáhlil se zakončením a bekhendovou kličkou vystřelil Carolině naději na zvrat.
Hokejisté Nashvillu zvítězili na ledě NY Rangers nejtěsnějším rozdílem zásluhou branky Phillipa Tomasina z úvodu druhé třetiny a vyhráli popáté v řadě. Obránce Hájek a útočník Chytil odehráli za poražený newyorský celek shodně 13 minut. Brankář Nashvillu David Rittich zůstal pouze na střídačce.
Do utkání nezasáhl ani gólman Colorada Pavel Francouz. Plzeňský rodák se po zranění vrátil zpět do prvního týmu Avalanche, na premiérový start v sezoně však stále čeká. Colorado i bez přispění českého brankáře porazilo Floridu 3:2. Hattrickem se blýskl André Burakovski. Radko Gudas odehrál za poražené Panthers 18 minut, ve kterých nebodoval.