Voráček odehrál tisící zápas v NHL. Hertl, Palát a Frk mezi střelci

Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Jakub Voráček odehrál jako dvanáctý český hráč tisící utkání v základní části NHL, ve kterém s Columbusem podlehl 1:3 v New Jersey. Tomáš Hertl se podílel v NHL gólem a přihrávkou na výhře San Jose 3:2 v Buffalu a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Ondřej Palát překonal Daniela Vladaře, který chytal téměř po měsíci a zastavil 29 střel, a přispěl tím k vítězství Tampy Bay 4:1 nad Calgary.

Martin Frk ozdobil první start v ročníku gólem, ale s Los Angeles doma prohrál s Nashvillem 2:4. Karel Vejmelka si připsal třetí výhru v sezoně a první od 30. listopadu, poté co i díky jeho 32 zákrokům Arizona porazila doma Chicago 6:4. Ve čtvrtečním programu ještě bodoval Radek Faksa, jenž pomohl asistencí k výhře Dallasu 6:5 nad Floridou po nájezdech. Na straně poražených přihrál na jeden gól Radko Gudas.

Voráček oblékal v NHL pouze dres Philadelphie a Columbusu, který jej draftoval v roce 2007 jako sedmého v pořadí. Zkušený útočník strávil ve svém jubilejním utkání na ledě dvacet minut, ale nerozšířil statistiku 1+22 z této sezony a vyšel potřetí za sebou naprázdno. Hlavní postavou zápasu byl Jack Hughes, který připravil ve 42. minutě vítězný gól pro Jespera Bratta a v závěru uklidnil New Jersey trefou na konečných 3:1. Pavel Zacha chyběl domácím kvůli covidovému protokolu.

San Jose položilo základ úspěchu v úvodní třetině, po níž vedlo o tři branky. Skóre otevřel Matt Nieto a po Hertlově přihrávce se prosadil střelou od levého mantinelu Timo Meier. Český útočník zvýšil na 3:0 z přečíslení tři na dva, ve kterém se trefil z mezikruží k pravé tyčce. Hertl si připsal v posledních jedenácti utkáních patnáct bodů (9+6). Buffalo snížilo na rozdíl jedné branky, přičemž tu kontaktní vstřelilo v předposlední minutě, ale neodvrátilo pátou porážku za sebou.

Vladař odolával až do 33. minuty, v níž ho z rychlého protiútoku překonal Corey Perry. Zbývající tři góly, kterými Tampa zvýšila na 4:0, inkasoval v poslední třetině. Po vydařené kombinaci přidal do prázdné branky druhý gól Brayden Point. Palát se v 51. minutě prosadil z předbrankového prostoru po přihrávce Nikity Kučerova od zadního mantinelu a o čtrnáct sekund později udeřil střelou z mezikruží Alex Killorn. Čestný úspěch Calgary zaznamenal Dillon Dube.

Nashville vedl na začátku prostřední třetiny 3:0, ale v polovině zápasu snížil Dustin Brown a kontaktní branku vstřelil v 51. minutě Frk. Osmadvacetiletý útočník, jenž nastoupil v NHL v minulé sezoně jen v jednom utkání (únor 2021), hýřil aktivitou a vyslal celkem šest střel. Ujal se až pokus v přesilové hře, ve které se prosadil ranou zpoza pravého kruhu. Aktivnější tým Los Angeles, který soupeře přestřílel 48:19, vyrovnat nezvládl a inkasoval při hře bez gólmana.

Domácí: 00:51. Tatar, 41:16. Bratt, 58:40. J. Hughes

Hosté: 04:54. Domi

Domácí: Blackwood (A. Schmid) – Severson (A), Siegenthaler, P. K. Subban (A), Graves, Ch. Jaroš, Ty Smith – Bratt, J. Hughes (A), Tatar – N. Hischier, J. Boqvist, Studenič – Mercer, Kuokkanen, Bastian – M. McLeod, Vesey, N. Foote.

Hosté: Korpisalo (Bérubé) – Bean, Gavrikov, A. Boqvist, Kukan, Peeke, Christiansen – Nyquist (A), Jenner (C), Laine – O. Bjorkstrand (A), Sillinger, J. Voráček – Domi, Kuraly, Činachov – Bemström, Roslovic, E. Robinson.

Morton, Luxmore – Baker, Smith.

Prudential Center, Newark

11 523 diváků

Domácí: 27:56. J. Skinner, 58:15. Girgensons

Hosté: 12:27. Nieto, 13:44. T. Meier, 17:24. Hertl

Domácí: Luukkonen (M. Subban) – Jokiharju, Dahlin, Pysyk (A), Butcher, C. Miller, Prow – V. Olofsson, Tage Thompson, J. Skinner – Hinostroza, Cozens, R. Asplund – Girgensons (A), Jankowski, B. Murray – Hayden, Eakin, MacInnis.

Hosté: Hill (Sawchenko) – B. Burns (A), M. Ferraro, R. Merkley, Jaycob Megna, R. Šimek, M.-É. Vlasic – Hertl (A), Barabanov, T. Meier – Dahlén, Weatherby, Gregor – Nieto, Bonino, Cogliano – Viel, Reedy, Gadjovich.

McCauley, Nicholson – Daisy, Nansen

KeyBank Center, Buffalo

8 117 diváků

Domácí: 06:35. T. Hall, 35:35. B. Marchand

Hosté: 15:25. Kaprizov, 16:48. N. Sturm, 32:26. Boldy

Domácí: Swayman (Ullmark) – Carlo (A), M. Reilly, Grzelcyk, J. Moore, Clifton, Forbort – Craig Smith, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Pastrňák, Haula, T. Hall – O. Steen, Coyle, N. Foligno – Blidh, Lazar, Frederic.

Hosté: Kähkönen (A. Hammond) – Dumba (A), J. Brodin, Goligoski, Merrill, D. Kulikov, Jordie Benn, Addison – Zuccarello (A), Hartman, Kaprizov – K. Fiala, Rossi, M. Foligno (A) – F. Gaudreau, Boldy, R. Pitlick – N. Sturm, Dewar.

Syvret, Rooney – Gibbons, Deschamps

TD Garden, Boston

17 850 diváků

Domácí: 32:21. Perry, 42:52. B. Point, 50:10. Palát, 50:24. Killorn

Hosté: 55:54. D. Dubé

Domácí: Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman, Černák, McDonagh (A), Sergačjov, C. Foote – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, Killorn (A) – Perry, Bellemare, Maroon – Raddysh, M. Joseph, Katchouk.

Hosté: Vladař (Markström) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Kylington, Gudbranson, Zadorov – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – B. Richardson, Backlund (A), Coleman – Mangiapane, D. Dubé, Lucic – T. Lewis, Monahan (A), B. Ritchie.

St. Pierre, Lee – Galloway, Flemington

Amalie Arena, Tampa

19 092 diváků

Domácí: 28:10. Atkinson, 53:00. Lindblom

Hosté: 12:21. Rust, 14:55. Rust, 16:16. Guentzel, 48:50. Rodrigues, 50:20. Guentzel, 51:51. Boyle

Domácí: Hart (M. Jones) – Braun, York, Ristolainen, Zamula, Connauton, Yandle – Atkinson, Laughton (A), Farabee – J. van Riemsdyk, Frost, Brassard – Willman, K. Hayes (A), Bunnaman – MacEwen, P. Brown, Lindblom.

Hosté: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin (A), Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kasperi Kapanen, Rodrigues, D. Heinen – B. McGinn, Blueger, Aston-Reese – D. Simon, Boyle, Björkqvist.

Sutherland, Dunning – Fournier, Murchison

Wells Fargo Center, Philadelphia

17 944 diváků

Domácí: 12:56. M. Raffl, 21:46. Gurjanov, 33:10. J. Robertson, 33:39. Seguin, 46:26. Jamie Benn, . Pavelski

Hosté: 08:28. Barkov, 20:18. Barkov, 24:07. Hörnqvist, 37:17. Weegar, 59:31. Huberdeau

Domácí: Holtby (Oettinger) – R. Suter, J. Klingberg, Lindell, M. Heiskanen, Harley, Hakanpää – Hintz, Pavelski, J. Robertson – Gurjanov, Jamie Benn, Seguin – Kiviranta, Peterson, A. Radulov – M. Raffl, Faksa, Glendening.

Hosté: Bobrovskij (J. Johansson) – Weegar, Ekblad, Forsling, Gudas, Juolevi, Montour – Verhaeghe, Barkov, Mamin – Huberdeau, A. Lundell, Duclair – Vatrano, J. Thornton, Tippett – Lomberg, Luostarinen, Hörnqvist.

Dwyer, O´Rourke – O´Quinn, Murray

American Airlines Center, Dallas

Domácí: 16:20. Kadri, 25:20. Landeskog, 30:28. Rantanen, 35:21. Landeskog, 52:17. MacKinnon, 57:10. Landeskog, 59:49. Byram

Hosté: 02:56. Scheifele

Domácí: Kuemper (Francouz) – Makar, D. Toews, Girard, Byram, E. Johnson, R. Murray, MacDermid – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – L. O'Connor, Kadri, Burakovsky – Compher, Newhook, Aube-Kubel – Helm, Jost.

Hosté: Hellebuyck (Comrie) – N. Schmidt, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Beaulieu, Stanley – Vesalainen, Scheifele (A), Ehlers – J. Svečnikov, Dubois, Connor – K. Reichel, Lowry (A), Copp – Toninato, Suess, Perfetti.

Furlatt, Rehman – Alphonso, Kelly

Ball Arena, Denver

15 171 diváků

Domácí: 03:16. Mayo, 19:06. Johan Larsson, 29:56. T. Boyd, 43:10. Keller, 44:01. Johan Larsson, 59:31. Johan Larsson

Hosté: 21:00. Dach, 25:24. Entwistle, 46:29. J. Toews, 53:11. DeBrincat

Domácí: K. Vejmelka (Wedgewood) – Mayo, Gostisbehere, Strälman, J. Moser, Ljubuškin, Dineen – N. Schmaltz, Hayton, Keller – Kessel, Johan Larsson, Crouse – L. O'Brien, Galchenyuk, Roussel – Ch. Fischer, T. Boyd, Ladd.

Hosté: M.-A. Fleury (Söderblom) – S. Jones, McCabe, C. Murphy, de Haan, N. Beaudin, C. Jones, R. Stillman – P. Kane, Borgström, D. Kubalík – J. Toews, DeBrincat, Entwistle – Dach, Kurashev, R. Carpenter – D. Strome, Khaira.

Lambert, Schrader – MacPherson, Rody

Gila River Arena, Glendale

11 632 diváků

Domácí: 18:35. Marchessault, 28:14. Mark Stone, 33:08. Janmark, 42:11. B. Howden, 52:59. Marchessault

Hosté: 20:52. Kreider

Domácí: Lehner (Lo. Thompson) – McNabb, Pietrangelo (A), Theodore, Whitecloud, B. Hutton, Coghlan – Dadonov, Stephenson, Mark Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Janmark, N. Roy, Kolesar – Cotter, B. Howden, Patrick.

Hosté: A. Georgijev (Kinkaid) – R. Lindgren, A. Fox, K'A. Miller, Trouba, Hájek, Z. Jones – Kreider (A), Zibanejad, Kakko – Lafreniere, R. Strome, Goodrow (A) – Dryden Hunt, Chytil, J. Gauthier – K. Rooney, McKegg, Reaves.

Halkidis, StLaurent – Toomey, Cormier

T-Mobile Arena, Las Vegas

18 117 diváků

Domácí: 06:32. Zegras, 38:04. T. Terry, 42:01. Comtois, . Zegras

Hosté: 20:21. Hronek, 35:07. Bertuzzi, 47:55. Naměstnikov

Domácí: Dostál (Stolarz) – Manson, Fowler (A), Drysdale, Shattenkirk, Pateryn, Benoit – T. Terry, Getzlaf (C), Tracey – Rakell, Zegras, Milano – Silfverberg (A), Lundeström, Comtois – B. Robinson, Steel, Deslauriers.

Hosté: Greiss (Nedeljkovic) – Seider, Oesterle, Hronek, Leddy, G. Lindström, M. Staal (A) – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Bertuzzi – Zadina, P. Suter, Fabbri – Erne, M. Rasmussen, Naměstnikov – Gagner, Veleno, Givani Smith.

MacDougall, Halkidis – McNamara, Gawryletz.

Honda Center, Anaheim

12 043 diváků

Domácí: 29:37. D. Brown, 50:33. Frk

Hosté: 03:49. F. Forsberg, 19:01. Duchene, 22:49. Luff, 58:49. Trenin

Domácí: Quick (C. Petersen) – M. Anderson, Doughty (A), Moverare, M. Roy, Björnfot, Durzi – A. Kempe, Kopitar (C), Frk – T. Moore, Danault, Arvidsson – L. Andersson, Kupari, D. Brown (A) – B. Lemieux, B. Lizotte, Kaliyev.

Hosté: Saros (Rittich) – Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Benning, Borowiecki, P. Myers – Tolvanen, Johansen (A), Kunin – F. Forsberg (A), Mikael Granlund (A), Duchene – Trenin, Sissons, Jeannot – Cousins, McCarron, Luff.