Mrázek pomohl Torontu k obratu, Zachův gól Devils nestačil

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Český hokejový útočník Pavel Zacha svou jedenáctou brankou v tomto ročníku NHL neodvrátil prohru New Jersey 4:6 na ledě Toronta. Obrat Maple Leafs z 1:3 nastartovalo střídání brankáře Petra Mrázka, který za padesát minut hry inkasoval jediný gól. Filip Zadina asistencí pomohl Detroitu k výhře nad Anaheimem 2:1 v prodloužení. Nahrával také Jakub Voráček, jeho Columbus však v domácím prostředí podlehl Floridě 4:8.

Zacha otevřel skóre v Torontu po sedmačtyřiceti vteřinách hry. Po křižné přihrávce od Jacka Hughese prostřelil brankáře Jacka Campbella. Ten v první desetiminutovce inkasoval ještě dvakrát a za stavu 1:3 přenechal místo Mrázkovi. Auston Matthews svou druhou trefou v zápase ještě v první třetině snížil na rozdíl jediné branky, ale Devils si v 28. minutě díky gólu Nathana Bastiana vzali dvoubrankové vedení zpět.

Domácí rozhodli obratem ve třetí části, kterou vyhráli 4:0. Hokejisté Maple Leafs tak navázali na vydařenou třetí třetinu z posledního zápasu proti Detroitu, v níž skórovali dokonce pětkrát. „Myslím, že ve třetí dvacetiminutovce dokážeme prodat náš styl hry. Výborně forčekujeme, získáváme spoustu puků, hrajeme aktivně po celém hřišti a dokážeme z toho profitovat, Samozřejmě ale víme, že v prvních dvou třetinách musíme být lepší,“ řekl Mitchell Marner, který srovnal na 4:4 a prosadil se v šestém duelu v řadě.

Kromě Marnera k obratu ve třetí části přispěli Jason Spezza, Ilja Michejev a Matthews, jenž ranou do prázdné branky Devils uzavřel hattrick. Americký útočník ke třem gólům přidal asistenci a ve svém 372. utkání v NHL dosáhl na hranici 400 bodů.

New Jersey prohrálo osmý z posledních devíti zápasů a ve Východní konferenci je na třináctém místě. „Musíme se poučit z chyb. Naučit se vyhrávat je těžké, když však vedete o dva góly, jednou to přijít musí. Doufám, že to bude co nejdříve. Musíme dál tvrdě pracovat, hrát trochu jednodušeji a být kompaktnější v útočném pásmu,“ řekl Zacha.

Detroit zdolal Anaheim 2:1 v prodloužení a vyhrál podruhé z posledních šesti zápasů. Dvěma body za gól a asistenci pomohl Red Wings Dylan Larkin. U první branky asistoval americkému útočníkovi Filip Zadina, jenž díky bilanci 1+1 v posledních třech zápasech přerušil své slabší bodové období. Prosadil se také Filip Hronek, jeho trefa ale kvůli úmyslnému kopnutí neplatila.

Red Wings i přesto vyhráli druhý z posledních tří zápasů a přiblížili se pozicím zaručujícím play off na sedm bodů. Anaheim bodoval pošesté v řadě a v Západní konferenci udržel šesté místo. „I přesto, že jsme v prodloužení ztratili bod, by měli kluci být dál sebevědomí. Máme za sebou pětizápasovou sérii venkovních zápasů, ve které jsme museli překonat tři časová pásma a čelit silným soupeřům,“ upozornil na náročný program trenér Ducks Dallas Eakins.

Jakub Voráček svou 27. asistencí v ročníku neodvrátil domácí prohru Columbusu 4:8 s Floridou. Hlavní podíl na vysoké výhře Panthers měl Mason Marchment: vstřelil dvě branky, přidal čtyři asistence a vyrovnal tak klubový rekord Oliho Jokinena z roku 2007.

Činili se také Marchmentovi spoluhráči ze třetí útočné formace. Pěti asistencemi se blýskl Anton Lundell a čtyři body za hattrick a nahrávku přidal Sam Reinhart. Lundell je teprve třináctým nováčkem v historii NHL, který dokázal v jednom utkání pětkrát asistovat. V letech 1981 a 1982 se stejný počin povedl také bývalým československým reprezentantům Antonu a Mariánovi Šťastným.

„Byl to neuvěřitelný zápas, všechno se vyvíjelo v náš prospěch. Myslím si, že naše lajna na dnešní duel bude dlouho vzpomínat,“ radoval se Lundell.

Chicago s Dominikem Kubalíkem v sestavě podlehlo doma Vancouveru 1:3. Plzeňský rodák odehrál ve třetí formaci deset minut a nebodoval. V jediném duelu bez českého zastoupení Ottawa zdolala Edmonton 3:2 v prodloužení. Rozhodující branku vstřelil půl minuty před koncem Tim Stützle.

Domácí: 04:20. Nyquist, 19:52. Laine, 25:34. Bemström, 31:45. Laine

Hosté: 00:32. Marchment, 03:23. S. Reinhart, 11:38. Barkov, 17:54. S. Reinhart, 24:27. S. Reinhart, 37:07. Tippett, 37:22. Weegar, 40:27. Marchment

Domácí: Merzlikins (41. Korpisalo) – Peeke, Werenski (A), A. Boqvist, Gavrikov, Kukan, Bayreuther – Laine, Jenner (C), Nyquist – O. Bjorkstrand (A), Sillinger, J. Voráček – Bemström, Roslovic, Domi – Činachov, Kuraly, E. Robinson.

Hosté: Bobrovskij (S. Knight) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Lucas Carlsson – Verhaeghe, Barkov (C), Huberdeau (A) – Tippett, S. Bennett, Duclair – S. Reinhart, A. Lundell, Marchment – J. Thornton, Luostarinen, Lomberg.

Dunning, Morton – Pancich, Cherrey

Nationwide Arena, Columbus

14 214 diváků

Domácí: 19:22. Dylan Larkin, 62:11. Oesterle

Hosté: 22:29. Rakell

Domácí: Nedeljkovic (Greiss) – Oesterle, Seider, Leddy, G. Lindström, M. Staal (A), Hronek – Naměstnikov, Dylan Larkin (C), L. Raymond – Fabbri, P. Suter, Bertuzzi – Erne, M. Rasmussen, Zadina – Givani Smith, Veleno, Gagner.

Hosté: J. Gibson (Stolarz) – Fowler (A), Mahura, H. Lindholm, Drysdale, Benoit, Shattenkirk – Comtois, Getzlaf (C), T. Terry – Henrique, Zegras, Rakell – D. Grant, Lundeström, Silfverberg (A) – Deslauriers, Steel, S. Carrick.

Lee, O'Donnell – Galloway, MacPherson

Little Caesars Arena, Detroit

14 545 diváků

Domácí: 53:01. C. Murphy

Hosté: 12:21. Chiasson, 24:28. Boeser, 59:39. L. Schenn

Domácí: M.-A. Fleury (Delia) – S. Jones, McCabe, C. Murphy (A), de Haan, E. Gustafsson, C. Jones – P. Kane (A), D. Strome, Hagel – Kurashev, Dach, DeBrincat (A) – Brett Connolly, Lafferty, D. Kubalík – Entwistle, R. Carpenter, Borgström.

Hosté: Halák (Demko) – L. Schenn, Q. Hughes, T. Myers, Ekman-Larsson (A), B. Hunt, Juulsen – Boeser, J. T. Miller (A), Dickinson – Garland, Horvat (C), Elias Pettersson – Highmore, Lammikko, Motte – Chiasson, Dowling, Höglander.

Chmielewski, Meier – Murray, Deschamps

United Center, Chicago

17 170 diváků

Domácí: 11:32. Chabot, 37:09. N. Paul, 64:28. Stützle

Hosté: 12:17. McDavid, 47:46. Nurse

Domácí: M. Murray (A. Forsberg) – L. Thomson, Chabot (A), Zub, Holden, J. Brown, Brännström – Ennis, Stützle, B. Tkachuk (C) – Gaudette, Tierney, Formenton – Watson, N. Paul (A), J. Sokolov – Kastelic, C. Bishop, Sanford.

Hosté: Koskinen (S. Skinner) – Bouchard, Nurse (A), Ceci, Keith, K. Russell, Lagesson – Yamamoto, McDavid (C), E. Kane – Puljujärvi, Draisaitl, Foegele – Kassian, Nugent-Hopkins (A), Hyman – D. Ryan, R. McLeod, Devin Shore.

St. Pierre, MacDougall – Daisy, Barton

Canadian Tire Centre, Ottawa

500 diváků

Domácí: 06:33. Matthews, 15:04. Matthews, 44:16. Spezza, 53:28. Marner, 56:56. I. Michejev, 59:38. Matthews

Hosté: 00:47. Zacha, 06:20. J. Boqvist, 09:10. A. Johnsson, 27:33. Bastian

Domácí: J. Campbell (10. P. Mrázek) – Brodie, Rielly, Holl, R. Sandin, Liljegren, Dermott – Marner (A), Matthews (A), Bunting – W. Nylander, Tavares (C), Kerfoot – O. Kaše, Kämpf, I. Michejev – Simmonds, Spezza, Engvall.

Hosté: A. Schmid (J. Gillies) – Severson (A), Siegenthaler, P. K. Subban (A), Graves, Colton White, Ty Smith – Bratt, J. Hughes, Šarangovič – Bastian, N. Hischier (C), Zacha – Tatar, Mercer, A. Johnsson – Kuokkanen, J. Boqvist, Vesey.

Markovic, Rank – Shewchyk, Berg

Scotiabank Arena, Toronto

Výsledky NHL

Chicago - Vancouver 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky:
54. C. Murphy - 13. Chiasson, 25. Boeser, 60. L. Schenn. Střely na branku: 21:32. Diváci: 17.170. Hvězdy zápasu: 1. Boeser, 2. Halák, 3. L. Schenn (všichni Vancouver).

Columbus - Florida 4:8 (2:4, 2:3, 0:1)
Branky:
20. a 32. Laine (na první Voráček), 5. Nyquist, 26. Bemström - 4., 18. a 25. S. Reinhart, 1. a 41. Marchment, 12. Barkov, 38. Tippett, 38. Weegar. Střely na branku: 36:40. Diváci: 14.214. Hvězdy zápasu: 1. Marchment, 2. S. Reinhart, 3. Lundell (všichni Florida).

Detroit - Anaheim 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky:
20. Larkin (Zadina), 63. Oesterle - 23. Rakell. Střely na branku: 28:15. Diváci: 14.545. Hvězdy zápasu: 1. Oesterle, 2. Larkin (oba Detroit), 3. Rakell (Anaheim).

Ottawa - Edmonton 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky:
12. Chabot, 38. N. Paul, 65. Stützle - 13. McDavid, 48. Nurse. Střely na branku: 39:31. Diváci: 500 (omezená kapacita). Hvězdy zápasu: 1. Stützle, 2. B. Tkachuk, 3. M. Murray (všichni Ottawa).

Toronto - New Jersey 6:4 (2:3, 0:1, 4:0)
Branky:
7., 16. a 60. Matthews, 45. Spezza, 54. Marner, 57. I. Michejev - 1. Zacha, 7. J. Boqvist, 10. A. Johnsson (Mercer), 28. Bastian. Petr Mrázek odchytal za Toronto 50 minut a 49 sekund, inkasoval jednu branku z 20 střel a úspěšnost zákroků měl 95 procent. Střely na branku: 33:29. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Marner, 3. I. Michejev (všichni Toronto).