NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Devils - 1. února 2022   01:37

Toronto
Toronto
06:33' Matthews (Marner, Liljegren) • 15:04' Matthews (Rielly, Marner) • 44:16' Spezza (I. Michejev, Kerfoot) • 53:28' Marner (Matthews) • 56:56' I. Michejev (Kerfoot) • 59:38' Matthews
6:4
(2:3, 0:1, 4:0)
Devils
Devils
00:47' Zacha  (J. Hughes, Bratt) • 06:20' J. Boqvist  (Colton White, Kuokkanen) • 09:10' A. Johnsson  (Mercer) • 27:33' Bastian  (Graves, J. Boqvist)
Toronto
J. Campbell (10. P. Mrázek) – Brodie, Rielly, Holl, R. Sandin, Liljegren, Dermott – Marner (A), Matthews (A), Bunting – W. Nylander, Tavares (C), Kerfoot – O. Kaše, Kämpf, I. Michejev – Simmonds, Spezza, Engvall.
Markovic, Rank – Shewchyk, Berg
Scotiabank Arena, Toronto
Devils

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

3. Ilja Michejev (TOR) – 1+1
Toronto ve třetí třetině předvedlo parádní obrat, když čtyřmi góly zcela otočilo vývoj střetnutí, New Jersey na domácím ledě přestřílelo 6:4.

Gól naděje vstřelil ve 45. minutě Jason Spezza, který se ve 45. minutě prosadil střelou nad levé rameno Schmida a snížil na 3:4. Ještě více se hráčům Maple Leafs zvedla nálada v 54. minutě, kdy gólovou střelou mezi betony brankáře srovnal Mitchell Marner. Domácím pak zdánlivě zavařil svým vyloučením Ondřej Kaše, ale ti v oslabení naopak rozhodli o svém vítězství, zaváhání Seversona potrestal v přečíslení Ilja Michejev. Hosté v závěrečných vteřinách zkusili i navzdory trestu Gravese powerplay, ale jen inkasovali šestý gól. Hattrick završil střelou do prázdné brány Auston Matthews.

Svěřenci kouče Keefeho zvítězili počtvrté v řadě a v tabulce Východní konference se přiblížili pátému Pittsburghu na dva body. New Jersey prohrálo popáté za sebou a postup do play-off tak nadále vypadá býti spíše nereálným cílem.
59:38'
Toronto právě vstřelilo branku!
Domácí ubránili akci oslabeného soupeře bez problémů, aby následně ještě z vlastní obranné třetiny AUSTON MATTHEWS poslal puk do odkryté svatyně a završil tak svůj hattrick. Bez asistence.
59:24'
Hosté zkouší hru bez gólmana, tedy situaci pěti proti pěti. Do útočného pásma zavezl puk Pavel Zacha, bekhendem však přes bránícího Holla nezakončil. Nahrál k levému mantinelu Hughesovi.
58:37'
Auston Matthews útočil na hattrick. Do levého kruhu obdržel zajímavou nahrávku od Marnera, povyjetého Schmida ovšem mezi betony nepřekonal.
58:13'
Zřejmě je po zápase. Ryan Graves totiž před vlastní bránou neudržel nervy na uzdě a po přerušení hry nesmyslně krosčekoval k ledu Nylandera.
57:40'
Přesilovka hostů je minulostí. Ondřej Kaše naopak možná bude důležitou součástí vítězného gólu, protože právě při jeho trestu spoluhráči zvládli popáté skórovat.
56:56'
Šok pro New Jersey, které inkasuje gól v oslabení a rázem je ve ztrátě! Hned nadvakrát selhal Severson. Nejprve na modré čáře, kde nepovedeným zpracováním dopustil přečíslení. Vzápětí si neuhlídal ILJU MICHEJEVA za zády. Ruský útočník si sjel k levé tyči, kam obdržel ideální nahrávku od Kerfoota, s posláním kotouče do prázdné brány neměl žádné starosti. Asistence: Alexander Kerfoot.
56:30'
Skóre zůstává nerozhodné i po uplynuté minutě z početní převahy Ďáblů. Co víc, Petr Mrázek během této doby ještě nemusel zasahovat.
55:37'
Přesilovka pro New Jersey! Velká šance vzít si vedení zpět na svou stranu. Na lavici hanby usedl český útočník Ondřej Kaše, který upustil hokejku pod nohy Hughese a rozhodčí tento fakt ocenili dvěma minutami.
55:25'
Morgan Rielly u mantinelu v obranném pásmu poslal čistým způsobem k ledu Jespera Boqvista, načež bez větších problémů poslal puk do střední třetiny na hokejku Nylandera.
54:46'
Zakázané uvolnění posílá hru před Akiru Schmida. Domácí pokračují v ofenzivní hře, rádi by o svém vítězství rozhodli ještě před koncem základní hrací doby.
54:26'
Andreas Johnsson je nespokojený, že rozhodčí neodpískali Tavaresův zákrok na jeho osobu. Sám nakonec může být rád, že nevyfasoval trest za nesportovní chování.
53:28'
Svěřenci kouče Keefeho se dočkali, máme vyrovnáno! Matthews po vyhraném vhazování posunul puk před bránu na MITCHELLA MARNERA, který našel mezeru mezi betony jinak výborně chytajícího Schmida. Asistence: Auston Matthews.
53:11'
Do protiútoku vyrazil Nico Hischier. Puk udržel i proti dvěma protihráčům a nabil mezi kruhy Zachovi, rána českého forvarda se mezi tři tyče nevešla.
52:49'
Defenziva Devils působí velmi dobrým dojmem. Ve třetí třetině sice jednou inkasovala, ale jinak soupeře do větších příležitostí nepouští a udržuje vedení.
52:04'
Po proniknutí do útočné třetiny domácí kapitán John Tavares okamžitě střílel ze zápěstí. Akira Schmid reagoval okamžitě a vyrážečkou poslal touš do ochranné sítě.
51:47'
William Nylander vybojoval kotouč u levého mantinelu v útočném pásmu. Následně nabil na modrou Morganu Riellymu, jemuž kotouč přeskočil přes čepel hole.
51:20'
Auston Matthews napadal Siegenthalera, který zvládl rozehrát i navzdory hitu od protihráče. Těsně před ním posunul kus černé gumy k Ryanu Gravesovi.
50:46'
S pokusem Riellyho od modré čáry neměl Schmid větší problémy. Našel si prostor, odkud na puk viděl, bez sebemenšího zaváhání ho pak schoval do lapačky.
50:10'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. New Jersey udržuje vedení, ale už jen jednobrankové. Domácí tvrdě bojují minimálně o vyrovnání.
49:55'
Akira Schmid při rozehrávce chyby nedělá, tedy alespoň dnes ne. Nerozhodil ho ani blížící se Mitchell Marner, nahrávka o mantinel našla Whitea.
49:25'
Domácí zklidnili hru, když za vlastní bránu odjel Justin Holl. Až na něj začal dotírat Hischier, tak zapojil do hry nehlídaného Simmondse.
48:57'
Jonas Siegenthaler nahazoval do přehuštěného prostou před Mrázkem od modré čáry. Puk zastavil John Tavares, stejný hráč vyhodil do středního pásma.
48:33'
Švýcarský brankář Akira Schmid dnes předvádí velmi jistý výkon. Rady s věděl i s tvrdou ránou Rasmuse Sandina od modré, puk schoval do lapačky.
47:57'
Schmida nepropálil ani Ilja Michejev. Nabral velkou rychlost pláchl všem protihráčům, nicméně tváří v tvář gólmanovi zakončoval do nataženého pravého betonu.
47:28'
Zpět na druhou stranu. Podruhé v krátkém časovém sledu chtěl uspět Jason Spezza, jenž si zpoza brány stáhl puk k levé tyčky, načež vypálil do betonu gólmana.
46:43'
Zničehonic mohl hostům vrátit dvoubrankový náskok Jesper Boqvist. Petr Mrázek ukázal výborné reflexy a chytil jak původní střelu, tak i dorážku.
46:14'
Další střele zabránil Jonas Siegenthaler. Včas přispěchal k Alexanderu Kerfootovi, jehož zpacifikoval ukázkovým hitem u zadního mantinelu.
45:47'
Auston Matthews se ještě stihl ohlédnout a zadovkou našel u pravé tyče najetého Mitchella Marnera, ten ztroskotal na připraveném Schmidovi.
45:15'
Domácí vstřelený gól pořádně nakopl, jejich útoční snaha nabírá ještě větší obrátky. Ondřej Kaše si vyměnil puk s Davidem Kämpfem, načež střílel těsně vedle pravé tyče.
44:16'
Subban chyboval v obranném pásmu a domácí trestají! Slabé vyhození zastavil Michejev. Po nahrávce před bránu Kerfootovi následně ruský útočník znovu převzal kotouč za brankou, odkud do pravého kruhu nahrál JASONU SPEZZOVI. Zkušený kanadský forvard vypálil forhendem nad levé Schmidovo rameno, puku pomohla za brankovou čáru i horní tyčka. Asistence: Ilja Michejev a Alexander Kerfoot.
43:45'
Trest Jasona Spezzy je u konce. Forvard zkusil počkat za obrannou řadou Devils, avšak Ryan Graves se k němu stáhl včas a oblouček zastavil v levé rukavici.
43:06'
Domácí zkouší útočit i v početní nevýhodě. Z vrcholku pravého kruhu střílel na přední tyč Pierre Engvall, tentokráte úřadoval Schmidův levý beton.
42:39'
Místo klidného vyhození zkusil Auston Matthews tvrdou ránu ze středního pásma. Akira Schmid byl po celou dobu v pozoru a bez potíží zakročil pravým betonem.
42:11'
Byl to Nathan Bastian, kdo najel do útočného pásma. Hosté o něj ale okamžitě přišli, protože útočníka zastavil u mantinelu Justin Holl.
41:44'
Zachův trest vypršel a následuje vyloučení na domácí straně. Dvě minuty si odsedí pořádně frustrovaný Jason Spezza, jenž zahákoval Gravese.
41:13'
Damon Severson za brankou přetlačil Nylandera a po pravém mantinelu dokázal vyhodit přes všechny čáry, Morgan Rielly na touš nedosáhl.
40:41'
Hokejisté v modrých dresech sice drží útočné pásmo, ale dlouho nestříleli. Až John Tavares na sebe vzal odpovědnost za tým, z úhlu Schmida neprostřelil.
40:10'
Závěrečná dvacetiminutovka má za sebou první vteřiny. Domácí do ní vstupují v přesilovce, ta stále může trvat ještě přes minutu a půl.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:33.
Ve druhé třetině se měnilo skóre jenom jednou, a to ve prospěch hostujícího celku, New Jersey bude nastupovat do závěrečné dvacetiminutovky s dvoubrankovým vedením v zádech. Současnou podobu dal výsledku ve 28. minutě Nathan Bastian, jenž byl nejrychleji u Riellym zblokované střely Seversona a černou gumu nasměroval neomylně do pravého horního růžku. K vidění byly i další příležitosti, avšak pokus Tavarese Schmid zastavil levým ramenem, na druhé straně zajímavou teč Hischiera zase dokázal vyřešit Petr Mrázek.
Střely na bránu po 2. třetině: 22 – 27.
40:00'
39:46'
V úniku vystartoval do úniku Alexander Kerfoot. Pod nátlakem osekávání ze strany Pavla Zachy ovšem zakončit nedokázal. Volný puk vzápětí dojel Michael Bunting, leč ani nadvakrát Schmida nepřekonal. Český útočník Zacha si po přerušení hry odjíždí odpykat dvouminutový trest za přečin sekání.
39:22'
Přesilová hra hostujícího celku není vůbec špatná. Další zakončení vyprodukoval od modré čáry Damon Severson, úřadovala Mrázkova vyrážečka.
38:36'
A český gólman ve službách Toronta měl znovu problémy, když se po zákroku proti střele Hughese přetočil a seděl. Šarangovič nasměroval dorážku vedle pravé tyče.
38:09'
Pátý gól Devils visel ve vzduchu! Nico Hischier nataženou hokejkou lehce tečoval nahrávku Bastiana před bránu a Petr Mrázek si nebyl vůbec jistý, kde je kotouč. Naštěstí pro českého gólmana zůstal někde pod jeho betony.
37:55'
Z pokračujícího tlaku Devils vyplynul faul TJ Brodieho. Obránce Maple Leafs pravou rukou přidržel hokejku Šarangovičovi, což pozornosti rozhodčích neuniklo.
37:42'
Vzájemná výměna puku mezi Hughesem a Šarangovičem nevyšla. První jmenovaný se zpětnou zadovkou spoluhráče před bránu nepočítal, na puk nedosáhl.
37:09'
Akira Schmid a jeho jistý zákrok. Švýcarský gólman zmenšil střelecký úhel Austona Matthewsovi, forhendovou střelu ze zápěstí schoval ve výstroji.
36:55'
Souboj za brankou New Jersey pro bránícího Coltona Whitea. Hitem viditelně rozhodil Alexandera Kerfoota, jenž přišel o plnou kontrolu nad pukem.
36:27'
Za vlastní bránou uzmul puk Travis Dermott. Dlouhým pasem rozjel po pravém mantinelu Waynea Simmondse, toho čistým způsobem zastavil P. K. Subban.
35:57'
Dlouho Morgan Rielly hledal, kudy by mohl vystřelit. Volné místo nenašel, proto nahrál mezi kruhy Tavaresovi, jenž z první přestřelil.
35:24'
Akira Schmid výrazně usnadnil práci Ryanu Gravesovi, když mu vyrážečkou zpracoval kotouč do hokejku. Zadák po převzetí kotouče vyslal oblouček do středního pásma a odjel vystřídat.
34:47'
Přechod Toronta přes útočnou modrou nebyl v pořádku. Wiliam Nylander jel příliš rychle, s pukem jedoucí John Tavares byl pomalejší.
34:12'
Přes Seversona a Siegenthalera dostal kus černé gumy do levého kruhu Jack Hughes. Po rychlém zpracování střílel k bližší tyčce, Mrázka nezaskočil.
33:48'
Hodně museli hokejisté v bílých dresech zabojovat, aby dostali kotouč pryč z obranného pásma. Tento nelehký úkol nakonec splnil Tomáš Tatar.
33:11'
Jason Spezza akci lehce zbrzdil, aby ve finále oslovil před bránou Simmondse. Domácího forvarda pohlídal Ryan Graves, soupeři šikovně přizvedl hokejku.
32:41'
Tak až po střele Rasmuse Sandina od modré čáry musel Akira Schmid zasahovat. Na zakončení dobře viděl a hrací předmět udržel ve výstroji.
32:15'
Minuta Toronta z početní převahy je pryč a Akira Schmid ještě nemusel zasahovat. Zatím to nevypadá, že sledujeme přesilovku jednoho z nejlepších týmů v lize v této činnosti.
31:21'
V permanenci musel být Petr Mrázek. Na rozdíl od svého protějška si poradil bez jediného zaváhání, pokus Veseyho v oslabení skryl v lapačce.
31:04'
První vyloučení přišlo až ve druhé polovině utkání. Proti pravidlům hrál za vlastní bránou Damon Severson, proti Kerfootovi si pomohl držením.
30:55'
John Tavares se radoval z gólu, čímž možná lehce znervóznil i rozhodčí, jeden z nich si raději šel celou situaci překontrolovat k videu. A došel k závěru, že Akira Schmid zvládl zasáhnout levým ramenem ještě před brankovou čárou.
30:33'
Akira Schmid neudržel střelu Holla a William Nylander s Johnem Tavaresem bojovali o zasunutí kotouče za švýcarského gólmana. Neuspěl ani jeden.
30:10'
Utkání se přehouplo do své druhé poloviny. New Jersey v prostředním dějství získalo zpět dvoubrankové vedení a je čím dál tím blíže senzačnímu vítězství.
29:43'
Domácí si prodloužili pobyt v útočném pásmu. Michael Bunting zvládl tečovat nahození Riellyho od modré, touš následně proskákal vedle pravé tyčky.
29:23'
Auston Matthews pálí z každé pozice. Nyní vyzkoušel štěstí od levého mantinelu, Akira Schmid maskou vyhlavičkoval puk do ochranné sítě.
28:30'
Z velkého úhlu prověřil Mrázkovu pozornost Jack Hughes. Mezi střelce se Američan nezapsal, český gólman zasáhl pravým ramenem.
27:33'
Devils právě vstřelili branku!
Přestože byli domácí v dosavadním průběhu druhé třetiny výrazně aktivnější, tak jako první udeřil soupeř! Boqvistovu střelu ještě Mrázek vyrazil, aby následně švédský útočník sebral volný puk a nahrál na modrou Gravesovi. Tvrdou ránu schytal Rielly, načež nejrychleji zareagoval NATHAN BASTIAN, pohotovou dorážku nasměroval nechytatelně do pravé šibenice. Asistence: Ryan Graves a Jesper Boqvist.
26:55'
Tlak Maple Leafs pokračuje. Wayne Simmonds vyřadil ze hry Šarangoviče a nahrál mezi kruhy Kerfootovi, tomu kotouč trestuhodně podjel pod hokejkou.
26:28'
Akiru Schmidovi přidal vrásky na čele Jason Spezza, když nebezpečně tečoval nahození Holla od modré. Puk ke štěstí brankáře proletěl vedle levé tyče.
25:45'
Rozjetý Pavel Zacha ukázkově převzal kotouč a projel mezi dvěma stojícími útočníky. Ještě před sebou však měl výrazně lépe připravenější dvojici obránců, na tu už nevyzrál.
25:11'
Snadný zákrok i na druhé straně pro Akiru Schmida. Opět odmítl hattrick pro Austona Matthewse, mezeru mezi betony si totiž pohlídal na jedničku.
24:59'
Ani hosté nezapomněli útočit. Do útoku vystartoval Jesper Bratt, avšak nedostal žádnou podporu. S pokusem z velkého úhlu neměl Mrázek větší starosti.
24:13'
Ty Smith moc dobře věděl, že na něj dotírá Alexander Kerfoot. Proto nevymýšlel nic složitého a za vlastní bránou posunul puk bekhendem po mantinelu, ke svému štěstí našel spoluhráče Šarangoviče.
23:36'
Nakonec to byl Auston Matthews, kdo vzal koncovku na svá bedra, Sjel si mezi kruhy na pobídku od Marnera, jeho tvrdou ránu Schmid se štěstím schytal do masky.
23:20'
Do pravého kruhu dostal puk Michael Bunting, od možnosti zakončení ho připravilo příliš dlouho trvající zpracování. Následovala nahrávka za bránu na Marnera.
22:33'
Právě Gravese obral William Nylander o puk ještě v útočném pásmu. Neváhal a bleskově střílel, leč Schmida nepřekvapil, brankář včas máchl lapačkou.
22:15'
P. K. Subban si nakonec rozmyslel podpoření ofenzivy a i s pukem zacouval do obranného pásma. Pod tlakem Marnera pak přenesl hru k levému mantinelu na Gravese.
21:44'
Snadný zákrok pro Akiru Schmida poté, co z vrcholku pravého kruhu vystřelil zápěstím Marner. Nepovedenou střelu a pomalu letící touš ukryl brankář v lapačce.
21:09'
Damonu Seversonovi rozehrávka vůbec nevyšla. Chtěl nastartovat Johnssona, ale přecenil jeho rychlostní schopnosti, výsledkem je zakázané uvolnění.
20:28'
První zákrok prostřední dvacetiminutovky musel předvést Petr Mrázek. Ukázal výborný přesun k levé tyčce a pokus Jespera Bratta udržel v lapačce.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu, tak pojďme na ni! Toronto bezesporu bude chtít nejen vyrovnat, ale případně i dokonat obrat, stále platí, že do utkání vstupovali v roli velkého favorita.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:35.
Úvodní dějství mezi Torontem a New Jersey rozhodně nenudilo. Nabídlo hned pět branek, přičemž o jednu víc překvapivě vstřelili hosté, kteří tak odcházeli do kabin o něco málo veselejší. Vedoucí gól Devils vstřelil už v úvodní minutě Pavel Zacha, na nějž o šest minut později navázal Jesper Boqvist. Domácího favorita vrátil na kontakt Auston Matthews, ale byl to Andreas Johnsson, kdo hostům vrátil dvoubrankový náskok. Poslední slovo v úvodní dvacetiminutovce si ovšem znovu vzal Auston Matthews, jenž povedenou tečí zase vrátil kanadský celek do hry o body. Po třetím inkasovaném gólu skončilo utkání pro domácího gólmana Jacka Campbella, jeho nástupce Petr Mrázek zatím neinkasoval.
Střely na bránu po 1. třetině: 9 – 13.
20:00'
19:47'
Nebezpečí nakonec zažehnal Wayne Simmonds, který zblokoval nahození Whitea do středního pásma. Auston Matthews ještě zkusil protiútok, ale byl zastaven Smithem.
19:23'
Také závěrečná minuta úvodního dějství je prozatím v režii Devils. Druhá útočná lajna drží útočné pásmo, Petr Mrázek avšak další zákrok zatím přidat nemusel.
18:57'
Tvrdou forhendovou střelu Jegora Šarangoviče Mrázek neudržel, vyrazil ji před sebe. S dorážkou přispěchal Mercer, i jeho domácí brankář vychytal.
18:30'
Do rozehrávky Toronta se zapojil i samotný Petr Mrázek. Za vlastní bránou vyrážečkou zastavil nahození Seversona, touš pak přenechal osamocenému Dermottovi.
17:46'
S mírnými problémy, ale přece Nathan Bastian zvládl puk propasírovat do útočné třetiny. Jenže pouze na hokejku soupeře, a sice Morgana Riellyho, který natlačil tělo před Boqvista.
17:12'
Petr Mrázek drží čisté konto i po nebezpečném pokusu Jacka Hughese. Kus černé gumy směřoval do pravé šibenice, český gólman je zastavil vyrážečkou.
16:55'
Přes Simmondse a Spezzu se puk ostal až mezi kruhy, kde forhende zakončoval ze slibné pozice Alexander Kerfoot. Schmid šel včas do pokleku a hrací předmět schoval ve výstroji.
16:28'
Domácí okamžitě otočili hru. David Kämpf na sebe natáhl dva protihráče a nahrál do levého kruhu Kašemu, jemuž střela z první vůbec nesedla, bránu minul.
15:58'
Andreas Johnsson přebruslil Holla, takže nemohla být řeč o zakázaném uvolnění. Pak ovšem švédský forvard podle očekávání puk proti třem protihráčům neudržel.
15:04'
Javorové listy jsou znovu na kontakt! Příliš mnoho volného prostoru dostal na levé straně Morgan Rielly a využil jej ke střele. Schmid by proti tomuto zakončení nejspíše zasáhl, ale šikovnou tečí se těsně před ním prezentoval AUSTON MATTHEWS, proti té už byl jednadvacetiletý Švýcar bez šance. Asistence: Morgan Rielly a Mitchell Marner.
14:36'
Hostující kapitán Nico Hischier zvládl důležité buly v obranném pásmu a kotouč poslal za sebe na P. K. Subbana, jenž po levém mantinelu Ďábly osvobodil.
14:09'
Pozorný Akira Schmid včas zareagoval na vypadnuvší kotouč z výstroje po střele Justina Holla, hrací předmět okamžitě schoval pod lapačkou a způsobil další přerušení hry.
13:49'
Zakončení pro změnu Michejeva schytal do chráněných míst Jonas Siegenthaler. Švýcarský zadák zaklekl proti soupeři a zavřel puku cestu k bráně.
13:16'
John Tavares si zvládl podržet kotouč i mezi čtyřmi protihráči. Následovala nahrávku do pravého kruhu na Nylandera, ten nepřipravenou ránou trefil Schmida do výstroje.
12:49'
V obraně výborně zapracoval i Tomáš Tatar. Jeho bekhendové vyhození sice skončilo na domácí střídačce, avšak s přispěním drobné teče Dermotta.
12:08'
Švédský útočník Nylander párkrát zakvedlal s kotoučem, aby mezi kruhy oslovil kapitána Johna Tavarese. Kanaďan střílel z první nad bránu.
11:54'
Vyhození Siegenthalera sice William Nylander zastavil, ale až ve středním pásmu. To mu vůbec nebránilo ve skutečnosti, aby do útočné třetinu hru okamžitě vrátil.
11:29'
Dlouho netrvalo, hokejisté v modrých dresech opět kombinují v útočné třetině. Nakonec střílel obránce Justin Holl, Šarangovič jeho pokus zblokoval do ochranné sítě.
10:57'
Tlak hokejistů v modrých dresech alespoň na chvíli utlumil Damon Severson. Odjel za vlastní bránu, kde ušetřil cenné vteřiny a spoluhráčům umožnil vystřídat.
10:28'
William Nylander zvládl vše dokonale, kromě zakončení. Přes osobního strážce zvládl najet přes Akiru Schmida, pak mu ale sjel puk z čepele hole.
09:10'
A Jack Campbell má pro dnešek odpracováno! Sheldon Keefe zkusí dát svým svěřencům nový impulz, mezi tři tyče posílá českého gólmana Petra Mrázka.
09:10'
Třetí gól hostů v průběhu úvodní desetiminutovky a vybojovaný zpět dvoubrankový náskok! ANDREAS JOHNSSON na obranné modré nastartoval a využil zaváhání Liljegrena. V přečíslení volil pro Campbella překvapivou střelu, brankáři kus černé gumy, stejně jako při prvním gólu, propadl výstrojí. Asistence: Dawson Mercer.
09:01'
Pěknou individuální akcí se blýskl Jack Hughes. Za tělem si kotouč hodil kolem Holla a před sebou měl už jen Campbella, na něhož ovšem z lehkého úhlu nevyzrál.
08:43'
A další práce pro Jacka Campbella. Skrytou střelu Damona Seversona zaznamenal v poslední chvíli, přičemž ještě stihl vymrštit vyrážečku.
08:04'
Pavel Zacha naznačil střelu, aby nakonec ještě vylepšil palebnou pozici pro u pravé tyče stojícímu Hughesovi, jenž nezvládl přehodit pravý beton domácího gólmana.
07:27'
Po inkasovaném gólu útočí hokejisté v bílých dresech. Dawson Mercer zkusil obtočit bránu a bekhendem zasunout kotouč k bližší tyči, Jack Campbell byl proti.
06:33'
To byla odpověď, jak se sluší a patří! Po vhazování Toronto okamžitě najelo do útočného pásma a výsledkem je bleskové snížení. Marner vydoloval touš u pravého mantinelu a posunul jej na střed AUSTONU MATTHEWSOVI, ten uspěl svižnou ránou ze zápěstí k pravé tyči. Asistence: Mitchell Marner a Timothy Liljegren.
06:20'
Parádní úvod Devils pokračuje, náskok už je dvoubrankový! Whiteovo nahození od pravého mantinelu Campbell vyrazil před sebe. Kotouč pohotově převzal JESPER BOQVIST, hodil si jej z bekhendu na forhend a podél pravého betonu brankáře zakončil do odkryté části brány. Asistence: Colton White a Janne Kuokkanen.
05:44'
Ilja Michejev bojoval, ale sám proti dvěma nakonec o útočné pásmo přišel. Byl to Colton White, kdo alespoň na okamžik Devils osvobodil.
05:17'
Druhou střelu na bránu má rovněž Morgan Rielly. Ani teď se nejednalo o nic nebezpečného, z velkého úhlu jen napálil připraveného Schmida do výstroje.
04:55'
Pavel Zacha s další střelou mezi tři tyče. Jack Campbell tentokráte reagoval bleskurychle a střelu z levého kruhu mezi betony udržel mezi nimi.
04:20'
Nylanderův průnik po levé straně nebyl úspěšný. Své defenzivní povinnosti si na jedničku splnil Ryan Graves, jenž soupeři ukázkově vypíchl touš z pod hole.
03:47'
Na druhou stranu vystartoval jiný Čech Pavel Zacha. Na druhý gól v utkání si ještě musí počkat, u levého mantinelu jej čistým způsobem zastavil Dermott.
03:31'
V akci i dvojice českých útočníků v dresu Toronta, a sice David Kämpf s Ondřejem Kašem. Vzájemně si vyměnili puk, první jmenovaný pak střílel vedle levé tyče.
02:49'
Od levého mantinelu vyprodukoval zajímavou ránu Morgan Rielly. Akira Schmid v tomto případě zasahovat nemusel, situaci za něj vyřešil zakleknuvší Siegenthaler.
02:23'
Pod tlakem Damon Severson dlouho neváhal a po levém mantinelu vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Liljegren za zády udržel Tatara.
01:30'
Domácí chtěli přispěchat s rychlou odpovědí. Auston Matthews rozjel Williama Nylandera, jeho střela švihem však proletěla vysoko nad.
00:47'
A na překvapení je zaděláno hned od úvodních vteřin, protože Ďáblové se ujímají vedení ještě v první minutě! Hughes podržel puk a v pravý čas nahrál do levého kruhu PAVLU ZACHOVI, jehož křižná rána propadla Campbellovi pod levou rukou a ani Brodie již nedokázal svou hokejkou zabránit puku v cestě za brankovou čáru. Asistence: Jack Hughes a Jesper Bratt.
00:10'
Zápas mezi Torontem a New Jersey odstartoval! O favoritovi netřeba polemizovat, tím jsou domácí hokejisté. Hosté ovšem určitě mají šanci, šance překvapit je vždy.
00:01'

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (P. Mrázek) – Brodie, Rielly, Holl, R. Sandin, Liljegren, Dermott – Marner (A), Matthews (A), Bunting – W. Nylander, Tavares (C), Kerfoot – O. Kaše, Kämpf, I. Michejev – Simmonds, Spezza, Engvall.
Trenér: Sheldon Keefe

New Jersey Devils: A. Schmid (J. Gillies) – Severson (A), Siegenthaler, P. K. Subban (A), Graves, Colton White, Ty Smith – Bratt, J. Hughes, Šarangovič – Bastian, N. Hischier (C), Zacha – Tatar, Mercer, A. Johnsson – Kuokkanen, J. Boqvist, Vesey.
Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: Markovic, Rank – Shewchyk, Berg.