Nečas vystřelil Carolině výhru. K vítězstvím pomohli i Chytil a Zacha

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Český hokejový útočník Martin Nečas svou devátou brankou v sezoně rozhodl o výhře Caroliny nad Seattlem 3:2 a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. V nedělním programu NHL bodovali také Pavel Zacha a Filip Chytil, kteří asistovali u výher svých týmů. Zachovo New Jersey zdolalo St. Louis 3:2 v prodloužení a NY Rangers s Chytilem vyhráli na ledě Winnipegu 4:1.

Hokejisté Seattlu na ledě lídra Východní konference dvakrát vedli, Hurricanes však dokázali v obou případech rychle srovnat. Na Wennbergovu trefu odpověděl Nino Niederreiter a po Järnkrokově gólu na 2:1 srovnal dvě a půl minuty před koncem druhé třetiny Teuvo Teräväinen.

Rozhodující moment zápasu přišel v polovině třetí třetiny, kdy se na brankovišti nejlépe zorientoval Nečas, jenž si našel vyražený puk a z otočky prostřelil Philippa Grubauera. Český útočník bodoval po čtyřech zápasech a s devětadvaceti body (9+20) je pátým nejproduktivnějším českým hokejistou v NHL.

O pouhé dva body méně získal v dosavadním průběhu sezony Zacha. Útočník New Jersey si v nedělním programu vylepšil statistiky o asistenci na rozhodující brance v duelu se St. Louis. Brněnský rodák v prodloužení našel najíždějícího Dougieho Hamiltona a obránce Devils forhendovou kličkou trefil výhru Devils.

Hokejisté NY Rangers porazili Winnipeg 4:1 a po třetí výhře za sebou se ve Východní konferenci posunuli na čtvrtou příčku. Chytil ve 3. minutě asistoval u úvodní branky Barclayho Goodrowa a bodoval podruhé za sebou. Hlavní podíl na výhře Rangers měl dvougólový forvard Chris Kreider a brankář Igor Šesťorkin, který kryl 45 střel domácícho hokejistů.

Domácí: 09:47. Ty Smith, 29:26. Mercer, 61:12. D. Hamilton

Hosté: 42:08. Krug, 45:44. Kyrou

Domácí: Daws (J. Gillies) – D. Hamilton, Ty Smith, Severson, Graves, Siegenthaler, P. K. Subban – Tatar, J. Hughes, J. Boqvist – Bratt, Zacha, M. McLeod – Mercer, Šarangovič, Vesey – Bastian, N. Hischier, A. Johnsson.

Hosté: Husso (Binnington) – Bortuzzo, Walman, Krug, Parayko, Faulk, Mikkola – Tarasenko, R. O'Reilly, Bučněvič – Sundqvist, Perron, I. Barbašev – K. Kostin, Kyrou, Bozak – Saad, R. Thomas, B. Schenn.

Prudential Center, Newark

Domácí:

Hosté: 36:55. Athanasiou, 59:02. Athanasiou, 59:53. D. Brown

Domácí: Tokarski (C. Anderson) – Bryson, Dahlin, Fitzgerald, M. Samuelsson, Pysyk, Hägg – Tuch, Tage Thompson, J. Skinner – Okposo, Cozens, Mittelstadt – V. Olofsson, Krebs, R. Asplund – Hayden, Eakin, Hinostroza.

Hosté: C. Petersen (Quick) – Doughty, M. Anderson, M. Roy, O. Määttä, Durzi, Björnfot – A. Kempe, Kopitar, Anderson-Dolan – Arvidsson, Danault, T. Moore – D. Brown, Byfield, Iafallo – Kaliyev, B. Lizotte, Athanasiou.

Rank – Joannette – Gawryletz, McNamara

KeyBank Center, Buffalo

Domácí: 10:52. N. Sturm, 56:19. Kaprizov, 58:03. Kaprizov

Hosté: 19:57. Pavelski, 21:38. J. Robertson, 23:13. Tufte, 29:52. J. Robertson, 58:55. Jamie Benn, 59:28. J. Robertson

Domácí: Kähkönen (30. C. Talbot) – Dumba, J. Brodin, Spurgeon (C), Goligoski, D. Kulikov, Merrill – M. Foligno, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – Dewar, J. Eriksson Ek, Duhaime – Bjugstad, N. Sturm, Zuccarello.

Hosté: Oettinger (Holtby) – J. Klingberg, Lindell, Hakanpää, R. Suter, Hanley, Harley – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Gurjanov, Seguin, Jamie Benn (C) – Glendening, Faksa, M. Raffl – A. Radulov, Kiviranta, Tufte.

Schlenker, Skilliter – Alphonso, Shewchyk

Xcel Energy Center, St. Paul

18 791 diváků

Domácí: 07:51. D. Strome, 26:09. P. Kane, 47:05. DeBrincat

Hosté: 21:09. T. Raddysh, 35:17. Hedman, 36:48. C. Foote, 41:51. Hedman, 42:04. Perry, 42:23. Sergačjov

Domácí: M.-A. Fleury (Lankinen) – S. Jones, de Haan, C. Murphy, C. Jones, McCabe, R. Stillman – P. Kane, D. Strome, D. Kubalík – T. Johnson, J. Toews, DeBrincat – Entwistle, Dach, Hagel – Lafferty, R. Carpenter, Kurashev.

Hosté: Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman, Černák, McDonagh, C. Foote, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Cirelli, Stamkos, Killorn – Perry, Bellemare, Maroon – M. Joseph, Colton, T. Raddysh.

J. St Pierre – B. Halkidis

United Center, Chicago

Domácí: 33:34. Ehlers

Hosté: 02:01. Goodrow, 17:28. Kreider, 46:21. Kreider, 49:32. Zibanejad

Domácí: Hellebuyck (Comrie) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, N. Schmidt, Stanley – Wheeler (C), Scheifele (A), P. Stastny – J. Svečnikov, Dubois, Connor – Ehlers, Lowry, Copp – Harkins, Toninato, Vesalainen.

Hosté: Šesťorkin (A. Georgijev) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba (A), K'A. Miller, B. Schneider, Nemeth, Hájek – Lafreniere, Zibanejad (A), Kreider – Dryden Hunt, R. Strome (A), Panarin – Brodzinski, Chytil, Goodrow – Reaves, Gettinger.

Lambert, Rooney – Deschamps, Toomey

Canada Life Centre, Winnipeg

12 867 diváků

Domácí: 27:10. Niederreiter, 37:22. T. Teräväinen, 50:22. M. Nečas

Hosté: 23:12. Wennberg, 28:16. Järnkrok

Domácí: Raanta (Lyon) – Bear, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Cole – T. Teräväinen, Aho (A), A. Svečnikov – M. Nečas, Trocheck, Martinook – Fast, J. Staal (C), Niederreiter – Jarvis, Kotkaniemi, Lorentz.

Hosté: Grubauer (Driedger) – Soucy, Giordano (C), A. Larsson (A), Oleksiak, Lauzon, Vince Dunn – Jordan Eberle, McCann, Järnkrok – Blackwell, Gourde, Appleton – Marcus Johansson, Wennberg, Schwartz (A) – Donskoi, Sheahan, Geekie.

Meier, O'Donnell – Murray, Kovachik

PNC Arena, Raleigh

18 156 diváků

Domácí: 21:41. Henrique, 39:40. Milano, 60:14. Rakell

Hosté: 07:47. Couture, 22:57. M.-É. Vlasic

Domácí: Stolarz (J. Gibson) – Drysdale, H. Lindholm, Fowler (A), Mahura, Shattenkirk, Benoit – T. Terry, Steel, Henrique – Rakell, Zegras, Milano – Silfverberg (A), Lundeström, Comtois – D. Grant, S. Carrick, Deslauriers.

Hosté: Sawchenko (Stalock) – B. Burns (A), J. Middleton, Meloche, M.-É. Vlasic, R. Merkley, Hatakka – Balcers, Hertl (A), T. Meier – Barabanov, Couture (C), Gregor – Nieto, Bonino, Cogliano – Reedy, Gadjovich, Viel.

Sutherland, South – Brisebois, Suchánek

Honda Center, Anaheim

12 183 diváků

Domácí: 26:46. Marchessault, 59:54. Eichel

Hosté: 28:53. B. Tkachuk

Domácí: Lehner (Brossoit) – Hague, Pietrangelo (A), Theodore, Whitecloud, B. Hutton, Coghlan – Pacioretty, Eichel, N. Roy – Marchessault (A), W. Karlsson, R. Smith (A) – W. Carrier, Stephenson, Amadio – Dadonov, Leschyshyn, Kolesar.

Hosté: A. Forsberg (F. Gustavsson) – Chabot (A), Zub, Holden, N. Zajcev, Brännström, J. Brown – B. Tkachuk (C), Norris, C. Brown – Formenton, Stützle, Gaudette – N. Paul (A), Colin White, Sanford – P. Kelly, Gambrell, Watson.