NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Tampa - 7. března 2022   01:00

Chicago
Chicago
07:51' D. Strome (P. Kane, DeBrincat) • 26:09' P. Kane (Hagel, S. Jones) • 47:05' DeBrincat (D. Strome)
3:6
(1:0, 1:3, 1:3)
Tampa
Tampa
21:09' T. Raddysh  (C. Foote, Sergačjov) • 35:17' Hedman  (Stamkos, Kučerov) • 36:48' C. Foote  (B. Point, McDonagh) • 41:51' Hedman  (Sergačjov) • 42:04' Perry   • 42:23' Sergačjov  (Colton)
Chicago
J. St Pierre – B. Halkidis
United Center, Chicago
Tampa
Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman, Černák, McDonagh, C. Foote, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Cirelli, Stamkos, Killorn – Perry, Bellemare, Maroon – M. Joseph, Colton, T. Raddysh.

Česká stopa
Dominik Kubalík (CHI) 0+0, -1, 2 střely, čas na ledě 16:21
Ondřej Palát (TBL) 0+0, -2, 1 střela, čas na ledě 15:42
Jan Rutta (TBL) 0+0, -1, 1 střela, čas na ledě 19:09

Muži v brankovišti
Marc-Andre Fleury (CHI) 26 zákroků, 6 obdržených branek, úspěšnost 81,3%, čas na ledě 60:00
Andrej Vasilevskij (TBL) 33 zákroků, 3 obdržené branky, úspěšnost 88,9%, čas na ledě 59:58

Tři hvězdy
1. Victor Hedman (TBL) 2+0
2. Andrej Vasilevskij (TBL) 33 zákroků, úspěšnost 88,9%
3. Cal Foote (TBL) 1+1
Zápas je u konce. To, co se stalo v poslední periodě, bylo opravdu bláznivé. Tampa nejen, že do třetiny vstoupila opět skvěle, brzkým gólem zvýšila na dvoubrankový náskok a po druhé v zápase se dokázal prosadit Victor Hedman. Ona vyšperkovala svůj výkon na úplný vrchol. kdy během 32 sekund dokázala skórovat hned třikrát. DeBrincatova teč ve 48. minutě byla sice skvělý. ale jen kosmeticky upravila výsledný stav.
59:49'
58:43'
Domácí tým se prezentoval dalším skvělým odebráním, po kterém vyhodil a zase ubral přesilovkové sekundy soupeři.
58:01'
Fleury se vytáhl proti ráně Sergačjova, který pálil od modré čáry. Chicago puk sebralo a vyhodilo ho na druhou stranu kluziště.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty utkání.
57:49'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Riley Stillman – 2 min., podrážení).
57:49'
V signalizované výhodě se pokusil o střelu Pat Maroon, ale Fleury byl u tyče pozorný.
57:13'
Raddyshova střela skončila mimo soupeřovu branku. Následně pálil Sergačjov, ale ani on se netrefil.
56:36'
Nyní to už vypadá, jako by snad Tampa hrála přesilovku. Tlak ale nebere zas tak vážně a kombinace se snaží šperkovat do extrémů.
55:20'
Bellemare se vydal odvážně do pásma sám proti čtyřem hráčů,. Kotouč dokázal alespoň podržet, než přijeli jeho spoluhráči.
55:02'
54:08'
Dva z hráčů Tampy se utrhli a ve vlastním oslabení se dostali od přečíslení dva na jednoho. Perfektní přihrávka na Raddyshe se potkala i s dobrým zakončením, ovšem Fleury se magickým zákrokem vytáhl a kotouč do branky nepustil.
53:40'
Hosté zastavili přihrávku soupeře a vyhodili puk až za vnější brankovou čáru. Z přesilovky ubrali asi nějakou půl minutku.
53:02'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Pierre-Édouard Bellemare – 2 min., držení).
52:25'
Ani Bolts si neporadili a po dlouhé kombinaci přišla jen jedna střela, která navíc skončila na Kučerovových bruslích.
51:48'
Domácí si měnili pozice v pásmu, až z něho byli nakonec vystrnazeni. Tampa rychle otočila hru a hraje se u branky Fleuryho.
50:45'
Neskutečný zákrok ruského brankáře Vasilevského! Kane mířil už v podstatě do prázdné branky, když v tom se z ničeho nic vynořila brankářova lapačka a kotouč vyčapala.
50:27'
Po rychlé předávce kotouče se do pásma dostal Stamkos. Ten se protáhl k brankáři, ale zakončit nedkázal.
50:11'
Na druhé straně zase zkoušel zahrozit Strome. Toho vychytal Vasilevskij.
49:51'
Raddysh se snažil prosadit z levé strany, jeho rána ale těsně minula tyčku.
47:05'
Chicago právě vstřelilo branku!
Domácí se ještě nevzdali. Strome střílel doprostřed branky, ovšem jeho střelu parádní tečí přímo před Vasilevskim usměrnil mezi betony do branky ALEX DEBRINCAT. Asistence: Dylan Strome.
42:23'
Tampa právě vstřelila branku!
Neskuteční Lightning skórují potřetí v průběhu 32 sekund! Tentokrát se prosadil MICHAIL SERGAČJOV, jenž poslal krásnou střelu zápěstím až do soupeřovy branky, a to z pozice za modrou čarou. Asistence: Ross Colton.
42:04'
A nyní je to už o tři branky! Velikánská hrubka v obraně Chicaga dostala do šance COREYHO PERRYHO, který byl před brankou úplně sám a v rychlosti situaci vyřešil parádně. Bez asistence.
41:51'
Hosté i do třetí třetiny vkročili parádně a opět v průběhu druhé minuty skórují. VICTOR HEDMAN si vzal kotouč a parádní střelou ho dostal až do branky.. Asistence: Michail Sergačjov.
41:15'
Tampa drží pásmo už přes minutku, ale zatím totálně chybí střelba a nebo alespoň nějaké nahození.
40:01'
Úvodní buly poslední třetiny vyhrála Tampa Bay.
40:01'
Jestli první třetina byla nudná a neatraktivní, druhá nabídla přesný opak. Vše začalo brzkou brankou Tampy, který na chvíli soupeře úplně ochromila. Pak se ale dokázal prosadit kapitán Kane a znovu poslat svůj tým do vedení. Hosté ale odpověděli znovu a vstřelili branku, na kterou hned minutu a půl navízali další přesnou trefou, takže zápas otočili.
40:00'
39:54'
Chicago si přebralo kotouč a vzalo si ho za svou branku, kde ho poslední sekundy bez pohybu drží. Tampa už nenapadá a dohraje se tak za Fleurym.
39:25'
Kubalík zavezl černou pryž do rohu útočné třetiny, kde byl ale soupeři odstaven a odzbrojen.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:33'
Kane vyzýval spoluhráče, který mu najížděl, ale přihrávka se mu nepovedla a Tampa zamířila do rychlého protiútoku.
36:48'
Neskutečné, Tampa skóruje znovu po minutě a půl a přetáčí tak skóre ve svůj prospěch. Prosadil se CAL FOOTE. Asistence: Brayden Point a Ryan McDonagh.
35:17'
A je znovu srovnáno! Tampa Bay využívá přesilovou hru. Kotouč dostal na hokejku VICTOR HEDMAN, který si sjel do mezikruží a parádní střelou prorval kotouč do branky přes vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Steven Stamkos a Nikita Kučerov.
35:05'
Hedman přesunul puk na Kučerova, který to zkusil z první, ale poslal kotouč mimo branku-
34:08'
34:01'
Oba týmy zatím ve čtyřech hrají hodně opatrně. Nevidíme žádné pokusy, průniky, prostě nic riskantního. Naopak pevnou obranu a čisté rozehrávky.
33:11'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Alex DeBrincat – 2 min., podrážení).
33:03'
Velice pohledná domácí kombinace skončila střelou Setha Jonese z pravého křídla. Jeho pokus ale nebyl přesný a mířil mimo branku.
32:43'
Toews se točil s kotoučem na pravé straně, ale nakonec nedokázal najít nikoho, komu by ho naservíroval. Nakonec tak poslal puk jen do skrumáže před svatyní hostů.
32:08'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Michail Sergačjov – 2 min., držení hole).
31:54'
31:21'
Další vyhození Tampy opět ukrojilo nějaký ten čas soupeře v přesilovce. Blackhawks následně kombinovali, ovšem jejich kombinace neskončila ani střelou.
30:44'
Hostům se podařilo dostat ke kotouči a pak ho také nasměrovat mimo pásmo. Chicago se ale rychle zformovalo a bylo zpět v průběhu pár sekund.
30:01'
Seth Jones v přesilovce velice rychle pálil. Jeho rána nebyla vůbec špatná, ale nakonec skončila jen u Vasilevského.
29:54'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ryan McDonagh – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
29:01'
Hostující tým se dopustil zakázaného uvolnění. Brankář Tampy tak musel být v pozoru, vhazovalo se před ním.
28:20'
Rutta pálil z dálky, od modré čáry. Jeho střela měla potenciál, ale letěla těsně vedle tyčky Fleuryho branky.
26:09'
Laxnost Tampy v obraně je až zarážející. PATRICK KANE nyní dostal přihrávku do nehlídaného prostoru od nehlídaného Hagela. V mezikruží si sice k němu sjel Černák, ovšem ten nedokázal zablokovat nádherné ráně, kterou patriot Chicaga vyslal přímo do vinglu. Asistence: Brandon Hagel a Seth Jones.
25:51'
Ani nyní Blackhawks v pásmu nic nepředvedli a jen smutně odjeli zpět do obrany.
25:10'
Chicago puk vyvezlo do útočné třetiny. Je ale vidět, že jsou domácí jednoznačně zaskočeni brzkou brankou Floridských.
24:35'
Colton se zkusil prosadil střelou tahem z mezikruží. Fleury nepředvedl úplně jistý zákrok, nakonec ale kotouč chytil do lapačky
21:09'
Hosté na to vlétli hned ze startu! A prosadila se čtvrtá lajna. TAYLOR RADDYSH dostal puk před branku a bekhendem do něj z otočky jen tak plácl, černá pryž se ale dostala do branky a je tak srovnáno. Pro Raddyshe to byl pátý gól v sezóně. Asistence: Cal Foote a Michail Sergačjov.
20:01'
Úvodní vhazování druhé periody vyhráli hráči Blackhawks.
20:01'
První třetina je minulostí. Aupřímně řečeno, prvních 10 minut byla opravdu "reklama na příkladný antihokej". Ano, padl jeden gól, a to do branky Tampy. Ovšem hokej se podobal úrovni nižší soutěže, a ne nejlepší ligy světa. V druhé polovině úvodní dvacetiminutovky se obraz hry trochu zlepšil a oba týmy si vytvořily pár zajímavých šancí. Ale gól už nepadl.
20:00'
19:45'
Na druhé straně ještě zkoušel něco vymyslet Rutta, který se vydal na útočný výlet, ovšem jeho následný pas byl hodně slabý a tak puk zase přebral soupeř.
19:18'
Další střela Chicagských skončila mimo branku Tampy. Vasilevskij se pouze ohlédl, ale nebezpečí jeho svatyni nehrozilo.
19:00'
Probíhá poslední minutka první třetriny.
18:39'
Na druhé straně se skvěle prezentoval Vasilevskij, který se roztáhl po brankové čáře a zabránil dalšímu puku vstupu do své branky.
18:10'
Cirelli předvedl skvělý sprint po levém mantinelu a následně také pálil. Jeho dobrou střelu fantasticky Fleaury zkrotil do lapačlky.
17:49'
Tampa se nyní rychlým vyhozením zbavila na chvíli tlaku soupeře, ovšem Blackhawks se rychle vrátili do pásma a opět tlačí.
17:21'
Nyní už domácí hokejisté pálili, ovšem jejich rána nebyla zrovna ideální. Vasilevskij předvedl dobrý zákrok a nakonec přerušil hru. Následuje druhý z plánovaných devíti komerčních brejků.
16:59'
Chicago kombinuje před brankou Floridských, ale nemůže nalézt žádnou kloudnou střeleckou pozici.
16:18'
Jeden z hráčů Chicaga se blížil k brance, kde následně s kotoučem míchal a snažil se obehrát Ruttu. Ten ho ale bodyčekem poslal k ledu.
15:19'
Kučerov se hned po buly snažil vypálit na branku, což se mu povedlo, ovšem jeho rána stála spíše za starou belu. Tampa ale drží pásmo.
15:06'
Dlouhé vyhození jednoho z domácích nemůže znamenat nic jiného, než zakázané uvolnění. Kotouč přejel všechny čáry.
14:37'
Chicago poněkud zaváhalo za vlastní brankou, protože si hráči mysleli, že je soupeř v ofsajdu. Ten ale nebyl a rychle se dostal k puku.
13:30'
McDonagh předvedl katastrofální chybu na útočné modré, kde v podstatě daroval kotouč soupeři. Ten přejel do úniku, ale nepálil, poslal kotouč pod sebe a následná střela jeho kolegy skončila mimo. Velké štěstí pro hosty.
12:52'
Chicago to myslelo dobře. Přihrávka před branku z rohu kluziště ale skončila na jedné ze soupeřových hokejek.
12:39'
Kučerov měl volné pole působnosti poté, co se všichni hráči soupeře stáhli k pravému mantinelu. Kučerov tak na levé straně viděl branku dobře a pálil skvěle. Ale Fleury ho ještě lépe odmítl.
11:18'
Vasilevskij teď předvedl několik zákroků spíš smyslem pro odhad, než že by věděl, co dělá. Nebo viděl. Ale vyšlo to.
10:49'
Rutta parádně dojel a zastavil soupeře, který se utrhl a mířil sám na branku. Neměl ale dostatečnou rychlost a český zadák toho využil.
09:46'
Kane nahodil kotouč na branku velice nebezpečně. Jeho spoluhráči totiž clonili a tak brankář Tampy nic neviděl. Stál ale dobře a kotouč tělem vyrazil.
07:51'
Jestli se něčemu dá říkat, že to bylo jako blesk z čistého nebe, byl to tenhle gól. Z ničeho nic, v nezáživné pasáži, dokázal Kane nahodit z jedné strany pásma kotouč DYLANU STROMEMU na druhou stranu a ten okamžitě pálil. Kotouč poslal pod víko branky Vasilevského. Asistence: Patrick Kane a Alex DeBrincat.
07:28'
Tampa po buly neudržela kotouč v útočném pásmu. Soupeř naopak přešel do brejku. DeBrincat touš dostal, ale netrefil se do ní.
06:59'
Konečně alespoň nějaké pozdvižení přinesl svou střelou Kučerov, který pálil tahem z levého kruhu. Fleury kotouč podržel a hru přerušil.
06:33'
Ale ani druhá strana nenabídla žádnou zajímavou podívanou. Hosté i domácí zatím předvádějí opravdu nezáživný hokej.
05:58'
Hosté se dostali do útočného pásma, kde ale vůbec nic nevymysleli.
05:02'
Rozehrávka Tampy opravdu vázne. Tým z Floridy je velmi nepřesný při přihrávkách ze své obrany a soupeře jednoduše pouští ke kotouči.
04:23'
Hagel tečoval nahozený kotouč. Ten se vznesl před brankářem hostů, který předvedl nejistý zákrok ramenem.
04:16'
Nyní se Tampa dopustila zakázaného uvolnění a hra se tak přesuje před branku Andrej Vasilevského.
03:58'
Zatím nevidíme nic atraktivního. Oba celky ještě ani nevystřelily na branku.
02:53'
Tampa dost riskuje v rozehrávce a nechává soupeře přijet až ke svému hráči. Ten následně rychle předá na jiného hokejistu.
02:04'
Tampa Bay se při přechodu přes modrou čáru dopustila ofsajdu.
01:57'
Lightning pomalu rozehráli, ale zavezli kotouč až do útočné třetiny. Tam ho ovšem ztratili bez střely na branku.