SESTŘIHY: Pastrňák řádil, blýskl se Hertl. Dva góly Vrány, Mrázek střídal

Autor: iSport.cz, ČTK, apr
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Hokejový útočník David Pastrňák zařídil Bostonu v čase 59:42 svým druhým gólem v zápase výhru 4:3 nad Chicagem, navrch přidal asistenci a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Ve čtvrtečním programu NHL skóroval dvakrát i Jakub Vrána, ale s Detroitem podlehl doma Minnesotě 5:6 po nájezdech. Tomáš Hertl si připsal asistenci u branky na 3:3 a poté rozhodl gólem v prodloužení o vítězství San Jose 4:3 na ledě Los Angeles.

Boston otočil ve druhé třetině v přesilových hrách z 1:2 na 3:2. Pastrňák se podílel na obou gólech: po jeho asistenci vyrovnal Jack Ahcan svou první trefou v NHL a poté český útočník přidal třetí branku týmu z levého kruhu střelou bez přípravy.

Brandon Hagel druhým gólem v utkání poté vyrovnal, ale poslední slovo měl Pastrňák. Z rohu kluziště k němu prošla se štěstím přihrávka Taylora Halla a havířovský rodák zblízka pohotově zavěsil.

Pastrňák je s 33 zásahy sedmým nejlepším střelcem aktuálního ročníku a bodoval v devíti z posledních deseti zápasů (9+6).

Naopak se trápí jiný český kanonýr Dominik Kubalík, který odehrál v dresu Chicaga na ledě Bostonu jen necelých sedm a půl minut a skóroval jen jednou v posledních šestnácti zápasech (1+3).

Vrána, který kvůli operaci ramene zasáhl do sezony až tento týden, ukazuje, že góly dávat nezapomněl a prosadil se i ve druhém utkání tohoto ročníku. Obě branky vstřelil v úvodní třetině, ve které upravil stav na 1:1 a 3:2. Český útočník střelou z pravého kruhu vyrovnal a poté udeřil z těžkého úhlu v přesilové hře po přihrávce Filipa Hronka.

Detroit promarnil vedení 4:2 a prohrával 4:5, ale v 58. minutě Filip Zadina objel branku a po jeho přihrávce poslal Jordan Oesterle zápas do prodloužení. Rozhodnout musely až nájezdy a Vrána v první sérii neuspěl s kličkou. Na druhé straně se prosadili Mats Zuccarello i Kevin Fiala a zajistili Minnesotě bonusový bod.

Hertl si připsal přihrávku na začátku třetí třetiny. Český útočník zavezl puk do pásma a posunul ho Eriku Karlssonovi, jehož prudkou přihrávku usměrnil do branky Alexandr Barabanov. Poté se odchovanec pražské Slavie, který nasbíral v předchozích dvanácti zápasech jen čtyři body za asistence, blýskl v prodloužení povedenou individuální akcí: s pukem na holi objel obránce i branku a zasunul puk u pravé tyčky.

Gólman Toronta Petr Mrázek inkasoval od Arizony čtyři branky z 12 střel a byl ve 32. minutě střídán za stavu 1:4. Kanadský klub v poslední třetině ožil a vyrovnal i díky trefě Austona Matthewse, který si upevnil 44. gólem vedení v tabulce střelců soutěže. Nakonec se ale radovali Coyotes, protože obránce Jacob Chychrun rozhodl v prodloužení svým druhým gólem v zápase o vítězství 5:4.

Domácí: 04:12. Coyle, 31:57. Ahcan, 35:23. Pastrňák, 59:42. Pastrňák

Hosté: 06:41. DeBrincat, 24:12. Hagel, 43:24. Hagel

Domácí: Swayman (Ullmark) – McAvoy, M. Reilly, Carlo, Ahcan, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Pastrňák (A), Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – Lazar, T. Nosek, N. Foligno.

Hosté: Lankinen (M.-A. Fleury) – S. Jones, de Haan, C. Murphy (A), McCabe, Regula, R. Stillman – P. Kane (A), D. Strome, DeBrincat – Dach, J. Toews (C), Hagel – Kurashev, T. Johnson, D. Kubalík – Lafferty, R. Carpenter, Borgström.

MacDougall, Dunning – Murray, Nagy

TD Garden, Boston

17 850 diváků

Domácí: 07:53. Krebs, 56:16. V. Olofsson, 59:24. Tuch

Hosté: 52:01. B. Hutton

Domácí: C. Anderson (Tokarski) – Jokiharju, Dahlin, Bryson, M. Samuelsson, Fitzgerald, Hägg – Tuch, Tage Thompson, J. Skinner – Okposo, Mittelstadt, V. Olofsson – Hinostroza, Cozens, Krebs – Hayden, Eakin, R. Asplund.

Hosté: Brossoit (Lo. Thompson) – Pietrangelo, B. Hutton, Coghlan, Theodore, Whitecloud, Hague – Eichel, Dadonov, W. Karlsson – Amadio, N. Roy, W. Carrier – Kolesar, Leschyshyn, J. Röndbjerg – Marchessault, Stephenson, Pacioretty.

Schlenker, Hebert – Baker, Alphonso

KeyBank Center, Buffalo

Domácí: 54:20. Bear, 58:28. Aho

Hosté:

Domácí: Raanta (Lyon) – Bear, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Cole – T. Teräväinen, Aho (A), A. Svečnikov – M. Nečas, Trocheck, Martinook – Fast, J. Staal (C), Niederreiter – Jarvis, Kotkaniemi, Lorentz.

Hosté: Kuemper (Francouz) – Makar, D. Toews, E. Johnson, R. Murray, MacDermid, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Burakovsky – Ničuškin, Kadri, Landeskog (C) – L. O'Connor, Compher, Newhook – Aube-Kubel, Jost, Helm.

McCauley, Luxmore – Fournier, Suchánek

PNC Arena, Raleigh

18 056 diváků

Domácí: 06:14. J. Vrána, 14:09. L. Raymond, 18:31. J. Vrána, 25:52. L. Raymond, 57:09. Oesterle

Hosté: 01:37. Boldy, 12:07. J. Eriksson Ek, 29:31. Zuccarello, 43:04. Boldy, 52:13. Kaprizov, 65:00. Zuccarello

Domácí: Nedeljkovic (Greiss) – Seider, Leddy, Hronek, M. Staal (A), Stecher, Oesterle – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Naměstnikov – Fabbri, P. Suter, Bertuzzi – Zadina, Veleno, J. Vrána – Gagner, M. Rasmussen, Erne.

Hosté: C. Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Merrill, Dumba (A), J. Brodin, D. Kulikov, Goligoski – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – Bjugstad, N. Sturm, Duhaime.

Mclsaac, Rehman – Gawryletz, Gibbons

Little Caesars Arena, Detroit

17 461 diváků

Domácí: 03:25. Verhaeghe, 14:12. S. Reinhart, 18:11. S. Reinhart, 19:30. Verhaeghe, 46:59. Duclair, 57:54. S. Reinhart

Hosté: 29:01. J. van Riemsdyk, 32:23. Atkinson, 38:52. Konecny

Domácí: Bobrovskij (J. Johansson) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Lindbohm – Mamin, Barkov (C), Verhaeghe – Duclair, S. Bennett, Huberdeau (A) – S. Reinhart, Luostarinen, Marchment – Hörnqvist, Acciari, Vatrano.

Hosté: Hart (M. Jones) – Braun, Provorov (A), Ristolainen, Sanheim, York, Yandle – Konecny, Laughton, Lindblom – Atkinson, Brassard, Giroux (C) – J. van Riemsdyk, K. Hayes (A), Farabee – MacEwen, P. Brown, Mayhew.

Chmielewski, Hebert – MacPherson, Pancich.

FLA Live Arena, Sunrise

17 193. diváků

Domácí: 18:27. J. Hughes

Hosté: 03:22. Dillon, 39:10. Connor

Domácí: Daws (J. Gillies) – Severson (A), Siegenthaler, D. Hamilton, Graves, P. K. Subban, Ty Smith, Geertsen – Mercer, J. Hughes (A), Šarangovič – Bratt, Zacha, Tatar – A. Johnsson, J. Boqvist, Vesey – Bastian, M. McLeod.

Hosté: Comrie (Hellebuyck) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, N. Schmidt, Stanley – Wheeler (C), Scheifele (A), P. Stastny – J. Svečnikov, Dubois, Connor – Ehlers, Lowry, Copp – Harkins, Toninato, Vesalainen.

M. Joannette, F. L´Ecuyer – K. Flemington, D. Nansen.

Prudential Center, Newark

12 377 diváků

Domácí: 08:32. Norris, 25:43. B. Tkachuk, 27:40. P. Kelly, 62:34. Norris

Hosté: 49:14. McCann, 49:50. Donato, 53:01. Appleton

Domácí: A. Forsberg (F. Gustavsson) – Zub, Chabot (A), N. Zajcev, Holden, J. Brown, Brännström – C. Brown (A), Norris, B. Tkachuk (C) – Gaudette, Stützle, Formenton – Sanford, Colin White, N. Paul – Watson, Gambrell, P. Kelly.

Hosté: Driedger (Grubauer) – Soucy, Giordano (C), A. Larsson (A), Oleksiak, H. Fleury, Vince Dunn – Jordan Eberle, McCann, Marcus Johansson – Järnkrok, Appleton, Schwartz (A) – Blackwell, Gourde, Wennberg – Donato, Sheahan, Geekie.

Anderson, Furlatt – Cherrey, Cormier

Canadian Tire Centre, Ottawa

11 622 diváků

Domácí: 24:55. Engvall, 43:38. Kerfoot, 48:07. Matthews, 48:17. W. Nylander

Hosté: 02:09. Galchenyuk, 04:21. Chychrun, 21:08. T. Boyd, 31:57. Ch. Fischer, 62:17. Chychrun

Domácí: P. Mrázek (32. Kallgren) – Liljegren, Rielly (A), Holl, Brodie, Ljubuškin, Dermott – Marner (A), Matthews, Bunting – O. Kaše, Tavares (C), N. Robertson – Engvall, Kämpf, I. Michejev – Simmonds, Kerfoot, W. Nylander.

Hosté: Wedgewood (K. Vejmelka) – Mayo, Gostisbehere, Strälman (A), J. Moser, Chychrun (A), Koljačonok – N. Schmaltz, T. Boyd, Keller (A) – Kessel, Riley Nash, Galchenyuk – L. Eriksson, Hayton, N. Ritchie – Maccelli, Ch. Fischer, Crouse.

Blandina, Nicholson – Shewchyk, Barton

Scotiabank Arena, Toronto

17 351 diváků

Domácí: 10:32. Nelson, 26:08. Bailey, 33:49. A. Lee, 37:44. Pageau, 51:57. A. Lee, 59:59. A. Lee

Hosté:

Domácí: I. Sorokin (Varlamov) – Pulock, Pelech, Dobson, Greene, Mayfield, Aho – Beauvillier, Nelson, A. Lee (C) – Palmieri, Pageau, Bailey (A) – Wahlstrom, Koivula, Parise – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Hosté: Korpisalo (Merzlikins) – Peeke, Werenski (A), Kukan, Gavrikov, Bean, G. Carlsson – Laine, Jenner (C), Nyquist – J. Voráček, Roslovic, O. Bjorkstrand (A) – Danforth, Kuraly, Domi – Činachov, Sillinger, E. Robinson.

O’Rourke, Syvret – Knorr, Johnson

UBS Arena, New York

16 048 diváků

Domácí: 10:53. Duchene, 31:41. F. Forsberg, 57:30. Sissons, 58:19. Duchene

Hosté: 54:14. Henrique

Domácí: Saros (Rittich) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Benning, Harpur – Duchene, Johansen, F. Forsberg – Kunin, Mikael Granlund (A), Tolvanen – Jeannot, Sissons, Trenin – Tomasino, McCarron, Cousins.

Hosté: J. Gibson (Stolarz) – Drysdale, H. Lindholm, Fowler (A), Mahura, Shattenkirk, Šustr – Rakell, O'Regan, Milano – T. Terry, Henrique (A), Comtois – Lettieri, S. Carrick, Deslauriers (A) – B. Robinson, Steel, D. Grant.

Bridgestone Arena, Nashville

Domácí: 13:05. R. Thomas, 13:50. I. Barbašev, 15:41. R. Thomas, 20:15. R. O'Reilly, 27:07. Walman, 27:45. Perron

Hosté: 18:37. R. Strome, 32:23. K'A. Miller

Domácí: Husso (Binnington) – Parayko, M. Scandella, Faulk, Krug, Bortuzzo, Mikkola, Walman – Perron, R. O'Reilly (C), B. Schenn (A) – Tarasenko (A), R. Thomas, Kyrou – I. Barbašev, L. Brown, Saad – Toropčenko, Bozak, MacEachern.

Hosté: Šesťorkin (21. A. Georgijev) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba, K'A. Miller, B. Schneider, Nemeth – Lafreniere, Zibanejad (A), Kreider – Dryden Hunt, R. Strome (A), Panarin – J. Gauthier, Chytil, Gettinger – Reaves, Brodzinski, Goodrow.

Schrader – Walsh

Enterprise Center, St. Louis

Domácí: 07:35. J. Gaudreau, 39:00. J. Gaudreau, 39:52. Backlund, 53:44. J. Gaudreau

Hosté: 35:40. Killorn

Domácí: Markström – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Kylington, Gudbranson, Zadorov – M. Tkachuk, E. Lindholm, J. Gaudreau – T. Lewis, Backlund, Coleman – Toffoli, Adam Ružička, Mangiapane – D. Dubé, Monahan, Lucic.

Hosté: Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman, Černák, McDonagh, Bogosian, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Cirelli – Palát, Stamkos, Killorn – Perry, Bellemare, Maroon – T. Raddysh, Colton, M. Joseph.

Rooney, Markovic – Marquis, Toomey

Scotiabank Saddledome, Calgary

Domácí: 05:58. Danault, 06:06. Athanasiou, 30:41. T. Moore

Hosté: 02:39. B. Burns, 32:14. Bonino, 41:22. Barabanov, 61:13. Hertl

Domácí: Quick (C. Petersen) – M. Roy, O. Määttä, Durzi, Björnfot, Spence, Moverare – A. Kempe, Kopitar (C), Kaliyev – Athanasiou, Danault, T. Moore – D. Brown (A), Byfield, Iafallo (A) – Anderson-Dolan, B. Lizotte, Grundström.

Hosté: Sawchenko (Stalock) – B. Burns (A), J. Middleton, E. Karlsson (A), Jaycob Megna, Meloche, M.-É. Vlasic – Dahlén, Couture (C), T. Meier – Balcers, Hertl, Barabanov – Nieto, Bonino, Cogliano – Gregor, Reedy, Gadjovich.