NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Columbus - 11. března 2022   01:30

Islanders
Islanders
10:32' Nelson (Bailey, Dobson) • 26:08' Bailey (Palmieri, Dobson) • 33:49' A. Lee (Pelech, Beauvillier) • 37:44' Pageau (Pulock) • 51:57' A. Lee (Beauvillier, Pulock) • 59:59' A. Lee (Aho, Beauvillier)
Columbus

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a někdy se opět těším zase na počtenou!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 33:25 (8:9, 13:13, 12:3)
Zblokované střely – 18:13
Vyhraná vhazování – 32:34
Trestné minuty – 12:8
Hity – 14:18
Hokejisté New Yorku Islanders dnes deklasovali Columbus 6:0. Velkou zásluhu na tom má kapitán Anders Lee, jenž zaznamenal první hattrick kariéry.

V první třetině se prosadil jen Brock Nelson. Ve druhé pak mířili přesně Josh Bailey, Anders Lee a Jean-Gabriel Pageau, který skóroval dokonce v oslabení 3 na 4. V závěrečné části Ostrované zápas kontrolovali a Anders Lee ještě dvěma góly zpečetil výsledek i svůj hattrick. Ten završil pouhých 0,4 sekundy před koncem. Již šestou nulu v sezóně vychytal brankář Ilja Sorokin. Ten domácím pomohl svými zákroky zejména v prvních čtyřiceti minutách. Ve třetí třetině už moc práce neměl.
59:59'
Islanders právě vstřelili branku!
ANDERS LEE dovršuje 0,4 sekundy před koncem zápasu hattrick! Na led tak létají čepice. Po závaru před Korpisalem dostal kapitán Ostrovanů nahrávku do mezikruží od Sebastiana Aha. Brankář hostí se v tu chvíli již nacházel mimo pozici a Lee tak mířil do odkryté klece – 6:0. Asistence: Sebastian Aho a Anthony Beauvillier.
59:18'
Na závěr ještě přesilovka domácích. Dean Kukan před brankou zahákoval Cizikase.
59:01'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:10'
Vypadá to, že se už spíše dohrává. Domácí si asi ještě budou chtít dávat pozor na zadní vrátka, aby zbytečně nepřipravili svého brankáře o nulu.
57:05'
Domácí jsou již v plném počtu. Tři minuty je dělí od výhry s čistým kontem.
56:48'
Laine přihrával na pravé křídlo rozjetému Bjorkstrandovi, ovšem ten přebíral puk ještě před modrou čarou, zatímco ji jeho spoluhráč už překonal. Byl z toho tedy ofsajd.
56:29'
Domácí odehráli puk až za branku soupeře.
55:48'
Stejně nyní dopadla i rána Patrika Laineho z podobné pozice.
55:39'
Jegor Činachov to zkusil z vrcholu levého kruhu. Střela byla zablokovaná a sražena do ochranné sítě.
55:18'
Domácí vyhazují.
55:03'
Dvě minuty za podrážení dostává Casey Cizikas. Ten je dnes vyloučen už počtvrté.
54:33'
Matt Martin si nyní vybruslil na pravý kruh. Branku netrefil.
53:44'
Další střela Pulocka a opět z toho byl závar před brankou hostí. Po dorážce Brocka Nelsona má Korpisalo kotouč tentokráte pod sebou.
51:57'
Domácí přidávají pátý gól! Ryan Pulock vystřelil od modré čáry. Kotouč tečoval Anthony Beauvillier, který se pak dostal i ke dvěma dorážkám. Tohle vše Korpisalo pokryl, ovšem po jeho posledním zákroku se puk odrazil k ANDERSOVI LEEOVI, jenž ho zvedl mimo dosah sedícího gólmana Columbusu. Asistence: Anthony Beauvillier a Ryan Pulock.
51:12'
Domácí v pohodě vyčkávají za vlastní brankou. Oba týmy střídají.
50:30'
Dopředu se řítil Max Domi, ovšem do střely mu stačil vložit hůl obránce domácích Dobson. Puk pak opustil hrací plochu, což znamená čas na další z komerčních přestávek.
50:01'
Před námi je posledních deset minut třetí třetiny. Zatím to vypadá, že po ní skončí i celé utkání.
48:59'
Na ose hřiště se opřel do puku Brock Nelson a do akce musela lapačka brankáře Korpisala.
48:06'
Modré kabáty se snaží alespoň o korekci stavu, ovšem proti dobré obraně Islanders se nemohou prosadit. Nyní byly vytlačeny do středního pásma.
47:18'
Hosté byli usazeni v útočném pásmu, ale ani jedna jejich střela neprošla až na Sorokinovu branku. Stejně se svým pokusem dopadl i Jack Roslovic. Puk skončil v ochranné síti a tak je tu čas na reklamní pauzu.
45:28'
Eric Robinson se snažil nahrát na vzdálenější tyčku svému spoluhráči. Do přihrávky však lehl domácí obránce.
44:29'
Pageau obtěžoval rozehrávající hráče Columbusu. Moc nescházelo, aby se před brankou dostal ke kotouči.
43:30'
Hosté se budou snažit alespoň o vstřelení čestného úspěchu. Ilja Sorokin naopak usiluje už o šesté čisté konto v sezóně. To je za týmem, který bude pravděpodobně scházet v play-off, velmi dobrá bilance.
42:35'
Puk vypadl na domácí střídačku. Vhazuje se ve středním pásmu.
41:50'
Po přihrávce Roslovica střílel od modré Jake Bean. Domácí branku netrefil.
Hity – 11:14
Ve druhé třetině skórovali Islanders hned třikrát a celkově vedou nad Columbusem už 4:0! Druhý gól domácích přišel ve 27. minutě, kdy Palmieri důrazně sledoval vyhozený kotouč, obral o něj protihráče a jeho přihrávku využil Josh Bailey. Ve 34. minutě zase skvěle forčekoval Beauvillier a následně Pelech nabíjel Andersovi Leeovi, který se z jedničky nemýlil. Zatím poslední trefu si pak Ostrované připsali dokonce v oslabení 3 na 4, když se z přečíslení 2 na 1 prosadil ranou do odkryté klece Jean-Gabriel Pageau.
40:00'
39:28'
Domácí jsou již ve čtyřech. Po střele Jakuba Vooráčka od modré čáry zvonila za Sorokinem tyčka!
38:52'
Casey Cizikas nešťastně zasáhl protihráče vysokou holí a již potřetí v utkání je vyloučen!
38:40'
Nyní hosté pokračují v již klasické přesilovce.
37:44'
Domácí dávají gól v oslabení 3 na 4! I v této situaci dokázali vyvinout tlak na rozehrávající hráče ve středním pásmu. Ryan Pulock tak sebral kotouč Jakubovi Voráčkovi a bylo z toho přečíslení 2 na 1. To Pulock v útočném pásmu vyřešil nahrávkou na JEANA-GABRIELA PAGEAUA a ten pálil do odkryté klece – 4:0. Asistence: Ryan Pulock.
37:27'
Laine střílel od modré čáry. Sorokin puk nejprve vyrazil a pak i zalehl.
37:18'
Sebastian Aho před brankou krosčekoval Kuralyho a hosté si tak zahrají přesilovku 4 na 3. To je pro ně zajímavá příležitost.
36:39'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Zach Werenski – 2 min., hrubost).
36:39'
A naopak šance domácích! Střelu Caseyho Cizikase z bezprostřední blízkosti zastavil Korpisalo vyrážečkou. Dorážet se ještě snažil Anders Lee, ovšem puk přikryl gólman hostí. Následovala šarvátka, v níž byli aktivní Lee s Werenskim a sudí pošlou oba na trestnou lavici.
35:53'
Velká šance hostí! Werenski našel krásným pasem Gustava Nyquista, který jel sám na Sorokina. Udělal kličku do bekhendu, ovšem brankář Islanders ho vybruslil a předvedl skvělý zákrok!
35:38'
Brock Nelson vyhrál buly na obránce, který okamžitě nahrál na levý kruh Kyleovi Palmieromu. Proti jeho střele se přesunul Korpisalo.
35:33'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje do jejich obranného pásma.
34:30'
Nyní tu máme reklamní přestávku. Isles mají utkání dobře rozehrané.
33:49'
Domácí přidávají třetí gól! Těžili z výborného forčekinku, když Anthony Beauvillier sebral puk Lainemu. Následně ho předal doleva Adamovi Pelechovi, jenž dobruslil k úrovni brankové čáry a zpětnou přihrávkou nabil ANDERSOVI LEEOVI, který z první prostřelil Korpisala. Asistence: Adam Pelech a Anders Lee.
32:34'
Od modré čáry střílel Dean Kukan. Poté ještě přišla dorážka z ostrého úhlu, ale to už Sorokin seděl natlačen na bližší tyčku.
32:15'
Domácí jsou už v plném počtu.
32:07'
Domácí vyrazili v závěru oslabení dopředu. Střela Brocka Nelsona byla zablokovaná.
31:16'
Po vyhraném vhazování pálil Zach Werenski. Situaci vyřešila rychlá Sorokinova lapačka.
30:45'
Jakub Voráček se natlačil před Sorokina, který odolal. Po následném závaru nedopravili kotouč do branky Boone Jenner a opět Voráček!
30:30'
Domácí hned na úvod oslabení vyhodili.
30:14'
Hosté si po reklamní přestávce zahrají přesilovku. Dnes podruhé usedne na trestnou lavici Casey Cizikas – držení.
29:33'
Střela Andyho Greena byla spíše takovou pobídkou na teč. Puk nikdo nezasáhl a ten skončil vedle branky hostí.
28:50'
V hledišti je momentálně dobrá nálada. Islanders vedou 2:0 a fanoušci se dobře baví.
28:16'
Pokus Scotta Mayfielda ztlumil ve výstroji Korpisalo. Čas na reklamní přestávku.
27:40'
Beauvillier objel branku a hledal před ní Anderse Leeho. Jeho střela skončila na brusli obránce.
27:25'
Zakázané uvolnění hostí.
26:08'
Domácí zvyšují své vedení! Po buly v jejich obranném pásmu přišlo vyhození. To sledoval Kyle Palmieri, který u pravého mantinelu sebral kotouč protihráči a našel JOSHE BAILEYHO. Ten už směřoval sám proti Korpisalovi, jehož překonal zakončením mezi betony – 2:0. Asistence: Kyle Palmieri.
25:57'
Nyní bylo pískáno zakázané uvolnění domácích.
25:49'
Tři domácí hráči se snažili prosadit v předbrankovém prostoru. Byl tam i obránce Pelech, ani on však puk nedostal za Korpisala.
24:18'
Noah Dobson vystřelil od modré čáry. Puk drží Korpisalo.
23:20'
Hostům odpískáno postavení mimo hru.
22:08'
Po nepřesné střele jednoho z hostí se puk odrazil do středního pásma. Tam akorát z trestné lavice naskakoval Cizikas a moc nescházelo, aby se dostal do brejkové situace.
21:30'
Jack Roslovic se ocitl sám před Sorokinem. Po bekhendové kličce však minul branku!
20:58'
Nyní puk skončil na hráčské lavici Columbusu.
20:46'
Domácí vyhodili.
20:34'
Puk byl sražen do ochranné sítě za brankou domácího týmu. Ten se brání v oslabení.
Hity – 7:8
Máme za sebou první třetinu, která nabídla jediný gól. V 11. minutě ho vstřelil v domácí přesilovce 5 na 3 Brock Nelson. Modré kabáty přitom rovněž měly své příležitosti. Ještě za bezgólového stavu jel v oslabení sám na branku Jenner. Později mohl srovnat Werenski, který nastřelil tyčku. Druhou dvacetiminutovku zahájí hosté v početní výhodě.
20:00'
19:58'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Casey Cizikas – 2 min., podrážení).
19:58'
Po přihrávce Gustava Nyquista nedokázal Zach Werenski trefit puk před odkrytou domácí brankou! Bude se ale vylučovat na straně NY Islanders...
19:44'
Hosty zastavilo postavení mimo hru.
19:26'
Kotouč nyní vypadl do hlediště. Vhazuje se ve středním pásmu.
19:15'
Závěr první třetiny se hraje v docela poklidném tempu.
18:55'
Od modré čáry pálil Noah Dobson. Puk prosvištěl vedle branky hostí.
17:49'
Zakázané uvolnění domácích. Hra se vrací do jejich obranného pásma.
17:28'
Po střele Jacka Roslovica podržel puk Sorokin. Před ním pak došlo k šarvátce, za kterou se ale vylučovat nebude.
16:17'
Po přihrávce Patrika Laineho střílel z mezikruží Zach Werenski. Domácího brankáře Sorokina zachránila levá tyčka!
16:00'
Střely na branku – 8:7
15:41'
Hosté si nevěděli rady se vstupem do útočného pásma a tak to zkusili nástřelem za branku, kde však puk vybojovali Ostrované. Ti se nyní dopustili icingu, takže se v jejich obranné třetině nakonec bude vhazovat.
14:50'
Puk vypadl z hrací plochy. Rozhodčí nařizují buly ve středním pásmu.
14:26'
Jegor Činachov to zkusil od levého mantinelu. Mířil na vzdálenější tyčku, Sorokin se však natáhl a ztlumil puk v rukavici. Další reklamní přestávka.
13:37'
Domácí teď raději jen vyhodili puk ze své obranné třetiny. Udělali to ale tak, že z toho nebyl icing a tak mohli i vystřídat.
12:40'
Ryan Pulock má dobrou střelu. Domácí obránce tvrdě pálil od modré čáry, branku však netrefil.
11:47'
Následnou klasickou početní výhodu už Ostrované nezužitkovali.
10:32'
Domácí jdou do vedení hodně zajímavým gólem BROCKA NELSONA! Ten se dostal k puku na ose hřiště zády k brance. Pozadu projel mezi bránícími hráči, teprve poté se otočil a v souboji tváří v tvář se štěstím prostřelil Korpisala. Vypadalo to, že gólman Blue Jackets zakončení pokryje, kotouč mu ale nakonec proklouzl pod betony a zajel za brankovou čáru. Asistence: Josh Bailey a Noah Dobson.
10:19'
Hosté vyhazují.
09:44'
Je tomu tak. Vladislav Gavrikov dostává dvě minuty za vysokou hůl. Přesilovka 5 na 3 pro domácí.
09:44'
Boone Jenner najížděl v oslabení sám na Sorokina, ovšem volil střelu, která minula branku! Následně došlo na druhé straně hřiště k šarvátce. Zdá se, že se bude vylučovat jen na straně Blue Jackets...
09:21'
Jake Bean dostal trest za sekání. Domácí tak budou hrát přesilovku.
08:38'
Domácí rozebrali obranu soupeře! Na konci pohledné akce byl Anthony Beauvillier, který si rovnal puk na zakončení před poloodkrytou brankou, ovšem do něj mu nakonec stačil vložit hokejku obránce Andrew Peeke!
08:09'
Z pravého kruhu to zkusil Jakub Voráček. Puk skončil ve výstroji Sorokina.
07:22'
Skrytá střela Ryana Pulocka od modré prošla jen těsně vedle pravé tyčky z pohledu brankáře Korpisala. Ten by v případě potřeby asi nedokázal zasáhnout!
06:49'
Po pokusu Seana Kuralyho vyrazil Sorokin puk do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
06:32'
Hosté teď delší dobu hrají ve svém útočném pásmu. Střela Zacha Werenskiho se mezi tyče nevešla.
05:19'
Dobrou akci domácích podpořil z druhé vlny obránce Adam Pelech. Ten také dostal puk. Jeho střelu na vzdálenější tyčku však zneškodnil vyrážečkou Joonas Korpisalo!
04:10'
Zatím se hraje bez nějakých výraznějších příležitostí na obou stranách.
02:24'
Parise hledal křížnou přihrávkou na pravém křídle najíždějícího spoluhráče. Obrana Columbusu puk tečovala do rohu.
01:50'
Nahození Jacka Roslovica z pravé strany vykopl Ilja Sorokin, který si tak připsal první zákrok.
00:45'
Oba týmy poslaly na úvod na led čtvrté formace. Aktivnější byla ta domácí, ovšem žádnou šanci si nevypracovala.
00:01'

New York Islanders: I. Sorokin (Varlamov) – Pulock, Pelech, Dobson, Greene, Mayfield, Aho – Beauvillier, Nelson, A. Lee (C) – Palmieri, Pageau, Bailey (A) – Wahlstrom, Koivula, Parise – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
Trenér: Trotz

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Peeke, Werenski (A), Kukan, Gavrikov, Bean, G. Carlsson – Laine, Jenner (C), Nyquist – J. Voráček, Roslovic, O. Bjorkstrand (A) – Danforth, Kuraly, Domi – Činachov, Sillinger, E. Robinson.
Trenér: Larsen

Rozhodčí: O’Rourke, Syvret – Knorr, Johnson.
New York Islanders:
Islanders jsou jedním z největších zklamání sezóny. Tým, který měl být v play-off pro každého soupeře nepříjemný, se do vyřazovacích bojů zřejmě vůbec nepodívá. Zisk 50 bodů z 53 odehraných zápasů znamená až jedenácté místo v tabulce Východní konference. Ostrované se trápí zejména v ofenzivě. Se 137 vstřelenými góly jsou stále nejméně produktivním týmem v celé lize. Situaci tak nedokáží zachránit ani dobře chytající brankáři. Zejména Ilja Sorokin stabilně předvádí výkony na vysoké úrovni. Naposledy Isles doma podlehli 4:5 Torontu. Před tím zdolali právě i díky Sorokinovi 2:1 St. Louis. Kouč Trotz momentálně postrádá nejproduktivnějšího hráče Mathewa Barzala.