SESTŘIHY: Zadina se prosadil proti Carolině. Dvakrát nahrával Hertl

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Útočník Filip Zadina zpečetil v NHL po přihrávce Filipa Hronka svým desátým gólem v sezoně výhru hokejistů Detroitu 3:0 na ledě Caroliny. Tomáš Hertl asistoval u dvou branek San Jose, které podlehlo v Chicagu 4:5 po nájezdech. Pavel Francouz zastavil 26 střel a dovedl Colorado k výhře 3:1 nad New Jersey. U jediné branky poražených asistoval Pavel Zacha.

Karel Vejmelka inkasoval ve Vancouveru šestkrát z 22 střel a byl střídán po druhé třetině zápasu, který Arizona prohrála 1:7. Další dva čeští brankáři naopak naskočili do hry z lavičky. Vítek Vaněček nahradil Ilju Samsonova v polovině utkání za stavu 1:4 a chytil deset z 13 střel Toronta, které porazilo Washington 7:3. Daniel Vladař se dostal do branky Calgary v zápase s Vegas ve 31. minutě a ve zbytku utkání inkasoval dvakrát z osmi střel. Jeho tým prohrál 1:6.

První gól padl v Carolině z hole Moritze Seidera až 13 sekund před koncem druhé třetiny. Adam Erne zvýšil ve 44. minutě z dorážky a Zadina přidal třetí gól v čase 53:33 po české spolupráci. Hronek na obranné modré čáře zblokoval přihrávku soupeře, Zadina převzal puk ve středním pásmu, podnikl útočný výpad a švihem zpoza pravého kruhu skóroval.

Hrdinou zápasu byl Alex Nedeljkovic, který kryl všech 46 střel včetně čtyř pokusů Martina Nečase, který nebodoval podeváté v řadě.

První bod si Hertl připsal v páté minutě, když se jeho teč odrazila od bránícího hráče k Timu Meierovi, který trefil odkrytou branku a vyrovnal na 1:1. San Jose v utkání neustále dotahovalo, prohrávalo ještě 1:2 a 2:4. Český centr stál v 57. minutě u vyrovnávací gólu na 4:4 - zpoza branky přihrál Meierovi, jehož střelu dorazil Jaycob Megna.

V rozstřelu se prosadil jen Alex DeBrincat a Chicago zastavilo sérii osmi porážek. Hertl v první sérii neuspěl se zakončením nad lapačku. Jeho spoluhráč Radim Šimek odstoupil z utkání v úvodní třetině kvůli zranění v dolní části těla. Na straně vítězů se potřetí za sebou nevešel do sestavy Dominik Kubalík, který dal jen dva góly z posledních 27 utkání.

Colorado si vypracovalo tříbrankový náskok v rozmezí 24. až 35. minuty, prosadili se Logan O'Connor, André Burakovsky a Artturi Lehkohen. O třetí nulu v sezoně připravil Francouze v 52. minutě Jesper Bratt, jehož našel Zacha před brankou úplně volného. Český gólman, který si připsal šestou výhru v řadě, byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

„Nic nepřebije ten pocit, když zazní závěrečný hvizd a můžu si se spoluhráči i fanoušky vychutnat výhru,“ řekl Francouz, který s Coloradem vede ligu. „Hrajete pro to, abyste vítězil, a pokud se vám to daří téměř každý zápas, je to mnohem zábavnější,“ podotkl.

Francouz kryje v Coloradu záda Darcymu Kuemperovi a z 16 startů prohrál jen čtyři. „Je soutěživý a chytá dobře, solidně. Dělá toho víc, než byste od náhradního gólmana čekali. Dnes neměl tolik práce, ale když bylo potřeba, podržel nás,“ řekl kouč Avalanche Jared Bednar na adresu českého gólmana.

Vejmelka pustil šest branek potřetí za sebou. Za domácí Vancouver si připsal pět přihrávek J.T. Miller.

Obránce Andrej Šustr zaznamenal v zápase proti svému bývalému klubu Tampě Bay přihrávku, když jeho střelu tečoval Troy Terry a Anaheim na ledě obhájce Stanley Cupu dlouho vedl 3:2. Domácí vyrovnali až 13 sekund před koncem základní hrací doby trefou Nikity Kučerov a prodloužení rozhodl Anthony Cirelli. Tampa Bay si tím zajistila účast v play off stejně jako Pittsburgh výhrou 6:3 nad New Yorkem Islanders. Vítězství režíroval Jake Guentzel čtyřmi body (2+2).

Boston postrádal popáté v řadě svého nejlepšího střelce Davida Pastrňáka a podlehl doma Ottawě 2:3, přestože vedl po první třetině o dvě branky. Vladimir Tarasenko řídil hattrickem a celkově pěti body vítězství St. Louis 6:2 v Buffalu. Třemi góly se blýskl ve čtvrtek také Leon Draisaitl při výhře Edmontonu 4:0 v Nashvillu. V dresu poražených plnil roli náhradního gólmana David Rittich.

Domácí: 06:38. McLaughlin, 19:06. Frödén

Hosté: 20:47. B. Tkachuk, 29:30. Norris, 30:27. Stützle

Domácí: Ullmark (21. Swayman) – McAvoy (A), M. Reilly, J. Brown, Grzelcyk, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Frödén, Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, T. Nosek – Lazar, McLaughlin, N. Foligno.

Hosté: A. Forsberg (Sögaard) – Brännström, Zub, Del Zotto, Hamonic, Holden (A), N. Zajcev – B. Tkachuk (C), Norris, M. Joseph – Formenton, Stützle, Batherson – Tierney, Colin White, C. Brown (A) – Gaudette, Gambrell, Watson.

TD Garden, Boston

Domácí: 12:20. R. Asplund, 24:20. Tuch

Hosté: 19:37. Perron, 20:18. Saad, 27:18. Tarasenko, 32:45. Tarasenko, 46:18. Bučněvič, 57:32. Tarasenko

Domácí: C. Anderson (Tokarski) – Dahlin (A), Bryson, Jokiharju, Power, Fitzgerald, Butcher – Tuch, Tage Thompson, J. Skinner – V. Olofsson, Mittelstadt, R. Asplund – Cozens, Hinostroza, Okposo (A) – Krebs, Girgensons (A), Eakin.

Hosté: Binnington (Husso) – Parayko, M. Scandella, Faulk, Leddy, Bortuzzo, Krug – Tarasenko (A), R. Thomas, Bučněvič – Perron, R. O'Reilly (C), Saad – Kyrou, B. Schenn (A), I. Barbašev – N. Walker, L. Brown, Toropčenko.

Rank, Halkidis – Apperson, Cherrey.

KeyBank Center, Buffalo

11 565 diváků

Domácí: 02:37. Colton, 16:42. Killorn, 59:48. Kučerov, 61:58. Cirelli

Hosté: 23:42. Henrique, 30:19. Henrique, 30:41. T. Terry

Domácí: Vasilevskij (31. B. Elliott) – Rutta, Hedman, Černák, McDonagh, C. Foote, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Colton, Stamkos (C), N. Paul – Hagel, Cirelli, Killorn – Perry, Bellemare, Maroon.

Hosté: Stolarz (J. Gibson) – Fowler, Shattenkirk, Vaakanainen, Jacob Larsson, Mahura, Šustr – D. Grant, Zegras, T. Terry – Henrique, Getzlaf (C), Mayhew – Milano, Lundeström, Aston-Reese – S. Carrick, Steel, D. Simon.

Amalie Arena, Tampa

Domácí: 04:59. Letang, 08:52. D. Heinen, 32:10. Guentzel, 50:44. Crosby, 57:59. B. McGinn, 59:51. Guentzel

Hosté: 25:51. Parise, 57:23. A. Lee, 58:52. Chára

Domácí: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Matheson, Marino, Dumoulin (A), Ruhwedel, Friedman – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rakell, J. Carter, Zucker – Rodrigues, Blueger, B. McGinn – Kasperi Kapanen, Boyle, D. Heinen.

Hosté: I. Sorokin (Varlamov) – Pulock, Pelech, Dobson, Chára, Greene, G. Hutton – Beauvillier, Nelson (A), A. Lee (C) – Palmieri, Pageau, Bailey (A) – Bellows, Barzal, Parise – Ross Johnston, Cizikas, M. Martin.

Rehman, Kozari – Smith, Kelly

PPG Paints Arena, Pittsburgh

18 236 diváků

Domácí:

Hosté: 39:48. Seider, 43:01. Erne, 53:33. Zadina

Domácí: Raanta (F. Andersen) – A. DeAngelo, Slavin (A), Pesce, Skjei, Bear, Cole – Jarvis, Aho, A. Svečnikov – T. Teräväinen, Trocheck, Domi – Fast, J. Staal (C), Niederreiter – M. Nečas, Kotkaniemi, Martinook (A).

Hosté: Nedeljkovic (Greiss) – Seider, DeKeyser (A), Hronek, M. Staal (A), G. Lindström, Walman – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Bertuzzi – Zadina, P. Suter, J. Vrána – M. Rasmussen, Veleno, Sundqvist – Gagner, Stephens, Erne.

PNC Arena, Raleigh

Domácí: 04:37. Bunting, 13:45. W. Nylander, 30:19. Ljubuškin, 30:37. W. Nylander, 34:44. I. Michejev, 36:25. Bunting, 41:27. I. Michejev

Hosté: 30:08. Carlson, 39:08. T. Wilson, 51:58. N. Dowd

Domácí: J. Campbell (Kallgren) – Ljubuškin, Rielly (A), Liljegren, Giordano, Brodie, Muzzin – Marner, Matthews, Bunting – Kerfoot, Tavares (C), I. Michejev – Engvall, Kämpf, W. Nylander – Simmonds, Blackwell, Clifford.

Hosté: Samsonov (31. Vaněček) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, T. van Riemsdyk, J. Schultz, Irwin – Snively, Kuzněcov (C), Ovečkin – Oshie, Bäckström (A), Marcus Johansson – T. Wilson, Eller, Mantha – Hathaway, N. Dowd, Johan Larsson.

Markovic, St. Pierre – Pancich, Baker

Scotiabank Arena, Toronto

18 466 diváků

Domácí:

Hosté: 08:56. Draisaitl, 32:36. Draisaitl, 35:29. Nurse, 51:09. Draisaitl

Domácí: Saros (Rittich) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Lauzon, Benning – Tomasino, Johansen, F. Forsberg – Duchene, Mikael Granlund (A), Tolvanen – Jeannot, Sissons, Trenin – Kunin, C. Glass, Cousins.

Hosté: M. Smith (Koskinen) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Keith, Barrie, Kulak, K. Russell – Puljujärvi, McDavid (C), E. Kane – Yamamoto, Draisaitl (A), Hyman – D. Ryan, Nugent-Hopkins, Foegele – Kassian, R. McLeod.

TJ Luxmore, Jean Hebert. Čároví: Devin Berg, Ben O’Quinn

Bridgestone Arena, Nashville

17403 diváků

Domácí: 26:02. J. Robertson, 40:55. J. Robertson

Hosté: 02:14. K. Fiala, 31:36. K. Fiala, 61:40. F. Gaudreau

Domácí: Wedgewood (Oettinger) – R. Suter, M. Heiskanen, J. Klingberg, Lindell, Hanley, Hakanpää – J. Robertson, Pavelski, Jamie Benn – Hintz, Seguin, Gurjanov – M. Raffl, Faksa, Glendening – A. Radulov, Peterson, Studenič.

Hosté: M.-A. Fleury (C. Talbot) – J. Brodin, D. Kulikov, Spurgeon, J. Middleton, Goligoski, Jordie Benn – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Jost – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – Duhaime, Bjugstad, Deslauriers.

St. Laurent, Rooney – Fournier, Daisy

American Airlines Center, Dallas

18 110 diváků

Domácí: 01:18. P. Kane, 33:35. T. Raddysh, 38:42. de Haan, 44:07. D. Strome, . DeBrincat

Hosté: 04:45. T. Meier, 35:53. Reedy, 45:40. Balcers, 56:35. Jaycob Megna

Domácí: Lankinen (Delia) – A. Vlasic, S. Jones, Regula, McCabe, de Haan, R. Stillman – P. Kane (A), D. Strome, DeBrincat (A) – T. Raddysh, J. Toews (C), Kurashev – Lafferty, Dach, L. Reichel – Katchouk, Reese Johnson, Entwistle.

Hosté: J. Reimer (Kähkönen) – B. Burns (A), M. Ferraro (A), E. Karlsson, Jaycob Megna, Meloche, M.-É. Vlasic, R. Šimek – Barabanov, Hertl, T. Meier – Balcers, Couture (C), Bonino – Nieto, Chmelevski, Gregor – Reedy, Viel.

Samuels-Thomas, Furlatt – Galloway, Alphonso

United Center, Chicago

19 501 diváků

Domácí: 23:07. L. O'Connor, 27:45. Burakovsky, 34:35. Lehkonen

Hosté: 51:25. Bratt

Domácí: Francouz (Kuemper) – D. Toews, Makar, Girard, Manson, E. Johnson, Byram – Burakovsky, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Lehkonen, Compher, Ničuškin – Newhook, N. Sturm, Aube-Kubel – Cogliano, Helm, L. O'Connor.

Hosté: A. Hammond (Daws) – Severson, Graves, D. Hamilton (A), Bahl, P. K. Subban, Ty Smith – Zetterlund, N. Hischier (C), Šarangovič – Bratt, Mercer, Tatar – Zacha, J. Boqvist, Kuokkanen – Bastian, M. McLeod, Greer.

Ball Arena, Denver

Domácí: 10:17. D. Dubé

Hosté: 13:09. Eichel, 24:46. Dadonov, 28:24. Amadio, 29:06. Marchessault, 37:36. N. Roy, 58:19. W. Karlsson

Domácí: Markström (30. Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev (A), Kylington, Gudbranson, Zadorov – Mangiapane, E. Lindholm, J. Gaudreau – M. Tkachuk (A), Backlund (A), D. Dubé – Toffoli, Järnkrok, Coleman – T. Lewis, R. Carpenter, Lucic.

Hosté: Lo. Thompson (Lehner) – Theodore, McNabb, Pietrangelo (A), B. Hutton, Whitecloud, Martinez (A) – N. Roy, Eichel, Dadonov – Mark Stone (C), Stephenson, Pacioretty – Amadio, W. Karlsson, Marchessault – Kolesar, Leschyshyn, Janmark.

Hanson, O'Rourke – Gawryletz, Tobias

Scotiabank Saddledome, Calgary

17 070 diváků

Domácí: 10:18. Chiasson, 19:01. Dries, 24:29. Elias Pettersson, 35:25. Podkolzin, 35:39. Garland, 39:33. Podkolzin, 48:26. Chiasson

Hosté: 30:39. Ladd

Domácí: Demko (Halák) – L. Schenn, Q. Hughes, T. Myers, Ekman-Larsson (A), B. Hunt, Dermott, Burroughs – Chiasson, J. T. Miller (A), Podkolzin – Elias Pettersson, Horvat (C), Garland – Lockwood, Lammikko, Dickinson – B. Richardson, Dries.

Hosté: K. Vejmelka (41. Säteri) – Mayo, Gostisbehere, Strälman (A), J. Moser, Capobianco, Koljačonok – N. Schmaltz, Hayton, Maccelli – T. Boyd, N. Smith, Carcone – N. Ritchie, Beagle (A), Jack McBain – Kessel, L. Eriksson, Ladd (A).