NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Edmonton - 15. dubna 2022   02:00

Nashville
Nashville
0:4
(0:1, 0:2, 0:1)
Edmonton
Edmonton
08:56' Draisaitl  (Nugent-Hopkins, McDavid) • 32:36' Draisaitl  (Hyman) • 35:29' Nurse  (E. Kane, Ceci) • 51:09' Draisaitl  (McDavid, Nugent-Hopkins)

3. Connor McDavid (EDM) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 30-32; Zablokované střely: 7-11; Vhazování: 49%-51%; Hity: 31-30; Přesilové hry: 0/3-2/4; Trestné minuty: 8-6.
Edmonton dokázal přerušit sérii dvou porážek v řadě, když vyhrál zásluhou hattricku Leona Draisaitla na ledě Nashvillu a udržel si tak před ním náskok, který aktuálně činí tři body. Ve třetí třetině zazářil Mike Smith, který předvedl na začátku závěrečné části utkání v rychlém sledu dva spektakulární zákroky lapačkou. Výsledek. Nashville Predators 0 Edmonton Oilers 4.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:43'
Blíží se závěr dnešního utkání a Nashville na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru. Stav činí 0:4.
56:21'
Skvělý zápas dnes hraje také Connor McDavid a Ryan Nugent-Hopkins, kteří si připsali dva body za dvě asistence. Leon Draisaitl má samozřejmě hattrick.
55:35'
Mattias Ekholm vypálil na ose útočného pásma ihned po vhazování od modré čáry a Mike Smith si připsal další úspěšný zákrok. Brankář hostí v závěru stále drží nulu.
55:28'
Predators nevyužili ani třetí přesilovou hru a Edmonton nadále drží čisté konto. Poslední reklamní přestávka.
55:06'
Philip Tomasino teď na pravém křídle vystřelil z téměř nulového úhlu a jeho střela se odrazila od přední tyče ven! Mike Smith rychle puk zmrazil.
54:21'
Protiútok Oilers zastavilo postavení mimo hru poté, co v pravém kruhu pálil bez přípravy Filip Forsberg a mířil k přední tyči, Mike Smith šel ale ihned rychle do kolen.
53:09'
Brett Kulak byl vyloučen za hákování a Predators mají příležitost vstřelit alespoň jeden čestný úspěch (0/2).
51:46'
Edmonton ještě navýšil vedení a krátce před koncem zápasu už je zřejmě rozhodnuto. Oilers zastavilo postavení mimo hru a probíhá komerční přestávka.
51:09'
Edmonton právě vstřelil branku!
LEON DRAISAITL si najel v pravém kruhu na zpětnou přihrávku od Connora McDavida a krásnou střelou zápěstím vymetl nad vyrážečkou Juuseho Sarose vzdálenější levý horní roh brány! Druhá využitá přesilová hra a hattrick! Asistence: Connor McDavid a Ryan Nugent-Hopkins. (0:4)
50:25'
Oilers vypálili na bodu pravého kruhu bez přípravy a jejich rána byla zřejmě na přední tyči zablokována. Juuse Saros přišel o hokejku, hosté toho ale nevyužili.
49:41'
Jérémy Lauzon dostal dvě minuty za držení a Oilers mohou zvýšit náskok během čtvrté přesilové hry.
47:17'
Oilers mohli otupit snahu Predators a zvýšit na 4:0, když z prostoru mezikruží vystřelil Derek Ryan a jeho střela prošla mezi betony Juuseho Sarose, brankáře domácího týmu ale poté zachránila vzdálenější levá tyč! Velká šance!
46:49'
Delší dobu se hraje bez přerušení a Predators ve třetí třetině dominují, jenže Mike Smith předvádí v bráně Edmontonu neskutečný výkon. Reklamní přestávka.
43:39'
Jakov Trenin na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Mikeovi Smithovi se puk zamotal mezi betony, čehož využil Colton Sissons, když volný puk došťouchl do sítě, gól ale neplatil kvůli postavení mimo hru! Oilers stále vedou 3:0!
43:29'
Darnell Nurse na levém křídle vypálil od modré čáry a mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Juuse Saros ale puk dobře viděl za sáhl lapačkou.
42:49'
Predators vyrazili rychle na steč, jenže tentokrát jejich snažení zastavilo postavení mimo hru. Stále je to 0:3.
41:06'
A další podobný zákrok v podání Mikea Smitha, který nejprve vyrazil střelu Preds z pravého kruhu pravým betonem a proti dorážce opět vleže předvedl senzační zákrok lapačkou!
40:24'
Matt Duchene se z pravého křídla krásně natlačil před bránu a na přední tyči mířil bekhendem nad ležícího Mikea Smitha, jenže brankář Oilers teď předvedl spektakulární zákrok lapačkou! Vau!
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 18-26; Zablokované střely: 5-10; Vhazování: 48%-52%; Hity: 20-19; Přesilové hry: 0/2-1/3; Trestné minuty: 6-4.
Třetí třetina začne přibližně v 4:02.
Edmonton po přestávce zvýšil náskok, když se podruhé v zápase prosadil Leon Draisaitl a v oslabení navíc na jeho druhý gól navázal Darnell Nurse. Skóre po druhé třetině duelu. Nashville Predators 0 Edmonton Oilers 3.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:56'
Filip Forsberg vypálil v pravém kruhu s příklepem a jeho rána skončila v ochranné síti. Predators se nedaří a prohrávají s Edmontonem už rozdílem tří branek – 0:3.
37:25'
Warren Foegele zakončoval v blízkosti pravé tyče dobře z otočky a Juuse Saros zasáhl pravým betonem. Vzápětí došlo k posunutí domácí brány a hra byla přerušena.
37:00'
Filip Forsberg se dokázal prodrat k levé tyči a jeho následná střela po ledě těsně minula vzdálenější pravou tyč. Na opačné straně poté snadno zasáhl Mike Smith a následuje krátká komerční přestávka. Skóre je 0:3.
35:29'
Evander Kane šlápl na pravém křídle do pedálů a po skvělém sprintu přihrál do mezikruží, kam si najel DARNELL NURSE, a střelou zápěstím zamířil nad vyrážečkou Juuseho Sarose k levé tyči! Gól v oslabení! Asistence: Evander Kane a Cody Ceci.
34:27'
Connor McDavid zahrál v rohu útočného pásma zbytečně ramenem a dostal dvě minuty za hrubost.
33:24'
Hra byla přerušena a za dvoubrankového vedení Edmontonu následuje komerční přestávka, po které si hosté zahrají přesilovou hru. Tanner Jeannot sedí.
32:36'
Zach Hyman zavezl kotouč na pravém křídle po zásahu Mikea Smitha pravým betonem hned do útočného pásma a přihrávkou zpoza brány oslovil LEONA DRAISAITLA, který z mezikruží poslal puk do sítě, přestože před bránou byli hned tři hráči domácích Predators! Asistence: Zach Hyman.
32:06'
Už to vypadalo, že se domácí kapitán Roman Josi dostane k bekhendové střele v pravém kruhu pro vhazování, Oilers ho ale dokázali o kotouč připravit.
31:16'
Predators začali dobře bruslit a pohybem donutili Edmonton, aby vyhodil puk na zakázané uvolnění.
30:34'
Utkání nabralo z ničeho nic obrovské tempo a hra se přelévá v pravidelném rytmu ze strany na stranu, zatím ovšem bez nějaké další slibné příležitosti. Skóre 0:1.
28:03'
Mattias Ekholm teď rozehrál z rohu obranného pásma bekhendem hodně riskantně a Evander Kane se pak řítil z levé strany sám na bránu, v blízkosti přední tyče ale zamířil do hrudi Juuseho Sarose, který puk zmrazil pod lapačkou! Šance!
27:20'
Brett Kulak si najel ze druhé vlny na odražený puk a na vrcholu levého kruhu napřáhl bez přípravy k tvrdé ráně, která skončila v lapačce domácího brankáře. Stále 0:1.
26:39'
Predators odpověděli střelou z vrcholu mezikruží, kterou Mike Smith vyrazil před sebe, aby následně zmrazil puk pod lapačkou. Následuje komerční přestávka. Stav 0:1.
26:00'
Jesse Puljujärvi mohl u levé tyče pálit z ostrého úhlu do prázdné brány po krásné stahovačce spoluhráče, jenže Juuse Saros se přesunul!
25:31'
Mike Smith rozehrával zpoza brány pod tlakem a Oilers nakonec vyhodili puk tak, aby se poté nepískal icing.
24:09'
Vyloučený Warren Foegele je zpět na ledě a Predators na rozdíl od soupeře první přesilovou hru nevyužili.
23:53'
Philip Tomasino se ocitl po krásné diagonální přihrávce přes osu v šanci na vzdálenější pravé tyči, jenže střelou zápěstím bránu hostujícího Edmontonu přestřelil.
23:23'
Mikael Granlund byl na levém křídle dobře zastaven před útočnou modrou čárou a po jejím přejetí se ocitl v postavení mimo hru. Dobrá práce Oilers v oslabení.
22:32'
Už to vypadalo, že Predators v pravém kruhu kotouč ztratí, poté ale přišla střela na dlouhou hůl ze druhé vlny a Mike Smith na přední tyči včas sevřel betony.
22:09'
Warren Foegele fauloval v pravém rohu útočného pásma naprosto zbytečně a byl vyloučen za hrubost.
21:19'
Matt Duchene unikl na pravém křídle jednomu z pronásledovatelů a na bodu kruhu pro vhazování vystřelil zápěstím, Mike Smith ale předvedl semafor.
20:28'
Darnell Nurse poté vypálil na levém křídle ihned po vhazování a jeho střela od hrazení mířila mezi tři tyče, Juuse Saros ji ale dokázal detekovat a přerušil hru.
20:23'
Connor McDavid se snažil dostat v mezikruží ke střele, jenže ho čistě zablokoval Mattias Ekholm a Oilers se do zakončení po přestávce zatím nedostali. Hosté vedou.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-13; Zablokované střely: 2-8; Vhazování: 44%-56%; Hity: 12-15; Přesilové hry: 0/0-1/2; Trestné minuty: 4-0.
Druhá třetina začne přibližně v 3:04.
Edmonton byl během úvodních dvaceti minut lepší a zaslouženě se ujal vedení, když se během přesilové hry prosadil Leon Draisaitl. Krátce před přestávkou mohl zvýšit na 2:0 Evan Bouchard, jeho nádherná střela zápěstím ale skončila na horní tyči. Skóre po první třetině. Nashville Predators 0 Edmonton Oilers 1.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:22'
Colton Sissons nabral na pravém křídle skvělou rychlost a z ostrého úhlu dobře vystřelil, jenže Mike Smith na přední tyči dobře zasáhl svým levým ramenem – 0:1.
16:58'
Evan Bouchard krásně vystřelil na vrcholu pravého kruhu po zpětné přihrávce Connora McDavida zpoza brány zápěstím a jeho pokus se odrazil od horní tyče brány do ochranné sítě!
15:21'
Mikael Granlund byl zřejmě hráčem, který vystřelil z pravého křídla, jenže Mike Smith jeho střelu zachytil a po jeho spolehlivém zákroku byla hra přerušena.
14:28'
Roman Josi vypálil na opačné straně ledové plochy z levého kruhu a Mike Smith udržel kotouč ve výstroji. Po přerušení dostává prostor krátká reklamní přestávka.
14:19'
Connor McDavid zamíchal s pukem v pravém kruhu a už se chystal vystřelit zápěstím, jenže Predators mu v závěru přesilovky puk vypíchli a hrají v plném počtu.
13:19'
Útočník Evander Kane chtěl přihrát od levé tyče přes brankoviště na druhou stranu, jenže Predators dokázali hostům přihrávku vypíchnout a vyhodit puk z pásma.
12:20'
Luke Kunin dobře napadal rozehrávku Oilers, jenže to přehnal s důrazem a dostal trest za nedovolené bránění.
11:22'
Evan Bouchard vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Juuse Saros puk podržel. Po zákroku finského brankáře následuje krátká komerční přestávka.
10:33'
Hra se rychle otáčela ze strany na stranu, poslední kolmá přihrávka Predators ale byla nepřesná a skončila na zakázaném uvolnění. Vhazování v domácím pásmu.
08:56'
Oilers krásně přenesli hru z levého kruhu pro vhazování přes osu ledové plochy do pravého a LEON DRAISAITL vymetl střelou bez přípravy bližší pravý horní roh brány – 0:1! Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Connor McDavid.
08:02'
Oilers obehráli útočné pásmo a po přihrávce zpoza brány pálil v blízkosti pravé tyče bez přípravy Leon Draisaitl, jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě.
07:30'
Alexandre Carrier byl vyloučen na dvě minuty a Oilers si zahrají po reklamní přestávce první přesilovou hru.
07:01'
Ryan McLeod už si rovnal puk na bodu levého kruhu pro vhazování na střelu, jenže jeden z hráčů Predators ho dobruslil a na poslední chvíli mu puk dobře vypíchl.
05:45'
Jérémy Lauzon nebezpečně míchal s pukem v blízkosti levé tyče, Predators se ale nakonec do zakončení nedostali a Mike Smith nemusel v bráně zasahovat.
04:53'
Oilers přenesli hru z levého křídla doprava, kde práskl do puku Darnell Nurse, Juuse Saros šel ale na přední tyči rychle do kolen a jeho ránu s příklepem vyrazil.
03:44'
Predators rychle otočili hru a Filip Forsberg vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování, dobře ho ale stínil Darnell Nurse a jeho pokus srazil do rohu ledové plochy.
02:50'
Matt Duchene nabral na pravém křídle velkou rychlost a sjel si před bránu, jeho následné zakončení ale minulo pravý horní roh brány!
02:09'
Edmonton vstoupil do zápasu velice dobře a už vyslal na bránu finského brankáře pět střel, zatímco gólman Mike Smith zatím nemusel zasahovat ani jednou.
01:40'
Střela Oilers od modré čáry byla přizvednuta do sítě a na levém křídle pálil ihned po vhazování Warren Foegele, Juuse Saros byl ale připraven a puk lapil.
00:40'
Cody Ceci vzápětí vypálil na pravém křídle od modré čáry a Juuse Saros na přední tyči ukryl kotouč ve výstroji. Po čtyřiceti sekundách byla hra přerušena.
00:15'
Predators udělali chybu v rozehrávce a Evander Kane okamžitě vypálil na vrcholu levého kruhu, Juuse Saros byl ale připraven a puk pravým betonem vyrazil mimo.
00:01'

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Lauzon, Benning – Tomasino, Johansen, F. Forsberg – Duchene, Mikael Granlund (A), Tolvanen – Jeannot, Sissons, Trenin – Kunin, C. Glass, Cousins.
Trenér: John Hynes

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Keith, Barrie, Kulak, K. Russell – Puljujärvi, McDavid (C), E. Kane – Yamamoto, Draisaitl (A), Hyman – D. Ryan, Nugent-Hopkins, Foegele – Kassian, R. McLeod.
Trenér: Jay Woodcroft

Rozhodčí: TJ Luxmore, Jean Hebert. Čároví: Devin Berg, Ben O’Quinn.
Edmonton Oilers

Zatímco hokejisté Nashvillu mají v Centrální divizi před pronásledovali poměrně klid, v Pacifické divizi je boj o účast v playoff mnohem vyrovnanější. Edmonton je sice druhý, jenže třetí Los Angeles ztrácí pouze dva body a čtvrté Vegas, nacházející se aktuálně mimo účast v Stanley Cupu, bodů pět. Oilers prohráli dvakrát v řadě.
Nashvillle Predators

Nashville doma vyhrál osm z posledních deseti zápasů a v Západní konferenci ztrácí jen jeden jediný bod na Edmonton, přičemž Oilers jsou pátí a Predators těsně za nimi šestí. V Centrální divizi patří Nashvillu čtvrté místo a pátý Dallas ztrácí pouze jeden bod, zatímco Winnipeg osm. Predators jsou v ohrožení a musí si dávat pozor.
Edmonton utrpěl velkou porážku na ledě Minnesoty a v pátek v noci ho čeká náročný zápas proti Nashvillu, který taktéž touží po účasti v Stanley Cupu. Oba týmy drží pozice zajišťující playoff, nemohou si ovšem dovolit polevit, protože zezadu už se na ně nepříjemně tlačí soupeři. Ve větším ohrožení jsou právě hráči Oilers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.