SESTŘIHY: Vejmelka se vyšvihl proti Predators, Hronek u kanonády 6:1

1
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Stále patří mezi poslední týmy v NHL, i tak ale zažívají povedenější období. Hokejisté Arizony s velkým přispěním českého gólmana Karla Vejmelky porazili Nashville 4:2 a bodovali pošesté v řadě. Reprezentační brankář si proti Predators připsal 29 úspěšných zákroků. Detroit rozstřílel Vancouver 6:1, asistencí se na vysoké výhře podílel obránce Filip Hronek.

Nashville dosud nepatřil mezi Vejmelkovy oblíbené soupeře. Ve všech třech zápasech v minulém ročníku obdržel od Predators čtyři branky. V tom posledním dokonce inkasoval čtyřikrát během úvodních sedmi minut a s pouhými dvěma úspěšnými zásahy zamířil na střídačku.

Tentokrát Vejmelka podal spolehlivý výkon. Proti týmu, jenž ho v roce 2015 draftoval, inkasoval pouze dvakrát ve druhé třetině a s úspěšností zákroků 93,5 procenta pomohl Coyotes k prodloužení bodové série již na šest zápasů.

„Duely s Predators beru trochu jinak, jsem rád, že jsem proti nim konečně uspěl. Vždycky chci pomoct týmu k výhře, proto mě těší, že se mi to dnes povedlo,“ řekl český brankář.

V sestavě Coyotes podruhé za sebou chyběl nejproduktivnější bek týmu Jakob Chychrun, jehož jméno je spojováno s výměnou. Jeho bodový příspěvek proti Nashvillu nahradil švýcarský obránce Janis Jerome Moser, neboť asistoval u dvou gólů. Hlavním strůjcem výhry Coyotes byl dvougólový Lawson Crouse, na přelomu druhé a třetí třetiny otočil skóre z 1:2 na 3:2.

„Dnes jsme hráli opravdu velmi dobře. Byl to těžký zápas proti skvěle organizovanému soupeři. Zapotili jsme se hlavně v defenzivě, všechny krizové situace jsme ale ustáli a došli jsme si pro vítězství,“ zhodnotil duel Vejmelka.

Detroit porazil Vancouver vysoko 6:1 a vyhrál potřetí za sebou. Z tria českých hokejistů se bodově prosadil pouze obránce Filip Hronek a asistencí u poslední branky vylepšil svou sezonní bilanci na 35 bodů. Dominik Kubalík prodloužil své čekání na přesný zásah již na šest zápasů. Nebodoval ani Filip Zadina, jenž ve čtvrté formaci nabírá zápasovou praxi po zranění třísla.

Výhru Red Wings dvěma trefami řídil kapitán Dylan Larkin. Americký centr, jenž ve čtyřech zápasech po Utkání hvězd získal sedm bodů za pět gólů a dvě asistence, je aktuálně hlavním tahounem detroitského celku.

Calgary prohrálo v Ottawě 3:4 v prodloužení a v boji o play off získalo cenný bod. Dvěma góly se blýskl útočník Flames Dillon Dubé. Obrat Ottawy z 1:3 na 4:3 řídil Tim Stützle, jenž získal čtyři body za vítězný gól a tři asistence.

Senators smazali dvoubrankové manko v posledních třech minutách. V čase 57:46 snížil Drake Batherson a o 46 sekund později vyrovnal Alex DeBrincat. „Je to skvělé. Od té doby, co jsem v Ottawě, se nám při hře bez brankáře příliš nedařilo, dnes jsme to ale zlomili. Po kontaktní brance se diváci zbláznili a výrazně nám pomohli k výhře,“ uvedl Batherson.

Až do nájezdů dospělo utkání mezi Minnesotou a Floridou. V základní hrací době a v prodloužení vládli brankáři, kteří pustili pouze dva góly z 62 střel. V nájezdech pak byli šťastnější hosté, kteří díky trefám Antona Lundella a Aleksandera Barkova vyhráli 2:1.

Jednoznačný průběh měl od druhé třetiny zápas mezi Los Angeles a Buffalem. Domácí Kings si v prostředním dějství vytvořili čtyřbrankový náskok a došli si pro pohodlnou výhru 5:2. Viktor Arvidsson dovedl Los Angeles k výhře třemi body.

Domácí: 06:10. B. Tkachuk, 57:46. Batherson, 58:32. DeBrincat, 61:55. Stützle

Hosté: 14:47. Dubé, 25:55. Toffoli, 46:40. Dubé

Domácí: Sögaard (Mandolese) – Zajcev, Chabot (A), Zub, Brännström, Hamonic, Holden – M. Joseph, Stützle, B. Tkachuk (C) – Giroux (A), Greig, DeBrincat – Batherson, Pinto, Motte – Watson, Brassard, Kelly.

Hosté: Markström (Vladař) – C. Tanev (A), Hanifin, Weegar, Zadorov, Mi. Stone, Gilbert – Huberdeau, Kadri, Pelletier – Toffoli, E. Lindholm (A), Dubé – Coleman, Backlund (A), Mangiapane – Lewis, B. Ritchie, Lucic.

Lee, Markovic – Gawryletz, Mahon

Canadian Tire Centre, Ottawa

15 024 diváků

Domácí: 24:41. Josi, 28:58. Sissons

Hosté: 17:15. Schmaltz, 32:17. Crouse, 44:20. Crouse, 59:07. Fischer

Domácí: Lankinen (Saros) – McDonagh, Josi (C), Ekholm (A), Lauzon, Gravel, Fabbro – Niederreiter, Glass, Duchene – Tomasino, R. Johansen, Granlund (A) – Trenin, Sissons, Jeannot – Co. Smith, Pärssinen, Jankowski.

Hosté: Vejmelka (Ingram) – Välimäki, Stecher, Nemeth, Moser, J. Brown, Söderström – Keller (A), Hayton, Schmaltz – Maccelli, Bjugstad, Crouse (A) – N. Ritchie, Boyd, Fischer (A) – Mayo, McBain, Kassian.

L'Ecuyer, Schlenker – Pancich, Johnson

Bridgestone Arena, Nashville

Domácí: 25:15. Kaprizov

Hosté: 22:06. Luostarinen, 65:00. Barkov

Domácí: Gustavsson (M. Fleury) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Brodin, Addison, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, J. Eriksson Ek, Duhaime – M. Foligno (A), F. Gaudreau, Greenway – Reaves, Shaw, Dewar.

Hosté: Bobrovskij (Knight) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Reinhart, Barkov (C), Lundell – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Cousins, Luostarinen, Lomberg – G. Smith, E. Staal, Děnisenko.

Nicholson, Brenk – Murray, Marquis

Xcel Energy Center, St. Paul

17 453 diváků

Domácí: 21:31. Dries

Hosté: 10:58. Larkin, 19:25. Larkin, 28:09. Fabbri, 40:40. Lindström, 45:19. P. Suter, 47:52. Berggren

Domácí: Delia (S. Martin) – Bear, Q. Hughes, L. Schenn, Ekman-Larsson (A), Stillman, T. Myers – Boeser, E. Pettersson (A), Beauvillier – Garland, J. Miller, Podkolzin – Kuzmenko, Dries, Joshua – Lazar, Aman, Di Giuseppe.

Hosté: Husso (Hellberg) – Seider, Chiarot (A), Hronek, Määttä, Oesterle, Hägg, Lindström – Kubalík, Larkin (C), Bertuzzi – Fabbri, Copp, Rasmussen – Perron (A), Veleno, Berggren – Sundqvist, P. Suter, Zadina.

Sandlak, Rank – Gibbons, Murchison

Rogers Arena, Vancouver

18 465 diváků

Domácí: 29:20. Kempe, 32:35. Kaliyev, 38:41. Se. Walker, 39:15. M. Roy, 45:14. Arvidsson

Hosté: 50:18. Cozens, 55:09. Krebs

Domácí: Copley (Quick) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Durzi, Se. Walker, Edler – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Moore – Iafallo, Lizotte, Fiala – Kaliyev, Kupari, Anderson-Dolan.

Hosté: C. Anderson (Luukkonen) – Dahlin (A), Samuelsson, Jokiharju, Power, Ljubuškin, Bryson – Tuch, Cozens, J. Skinner – Okposo (C), Ta. Thompson, Mittelstadt – V. Olofsson, Jost, Asplund – Quinn, Krebs, Girgensons (A).