NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Florida - 14. února 2023   02:00

Utkání přihlíželo 17 453 diváků.
Střetnutí mezi Minnesotou a Floridou dospělo až do samostatných nájezdů, v němž důležitý bonusový bod uzmuli hostující Panteři.

Hosté se dostali do vedení ve 23. minutě po úspěšné teči Eetu Luostarinena nasměrovanou mezi brankářovy betony. Domácí odpověděli o tři minuty později zásluhou rány Kirilla Kaprizova z levého kruhu do bližšího víka. Protože více branek nepadlo, šlo se do nájezdů, které načal gólově Zuccarello, ovšem Lundell odpověděl stejnou mincí. Ve druhé sérii neuspěl Kaprizov, zatímco Aleksander Barkov udržel Floridě stoprocentní úspěšnost a po neúspěšné exekuci Gaudreaua bylo jasné, že vítězství bere mužstvo hostů.

Svěřenci kouče Maurice se vydřeným vítězstvím přiblížili postupovým příčkám, z desátého místa Východní konference vzhlíží na osmý Pittsburgh s mankem jednoho bodu. Minnesota si díky zisku bodu polepšila na Západě na sedmé místo před Colorado.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Florida Panthers.
Autorem vítězné branky je ALEKSANDER BARKOV.
Frédérick Gaudreau musel dát, ale nestalo se tak! Kanadský útočník jako kdyby do poslední chvíle váhal s finálním řešením a najednou byl příliš blízko brankáři, na nějž bekhendovým pokusem nevyzrál.
Florida sahá po vítězství! Aleksander Barkov překvapivě nevymýšlel žádnou kličku a bekhendem suverénně prostřelil gólmana mezi betony.
Prvním neúspěšným exekutorem je Kirill Kaprizov. Ruský forvard volil překvapivou střelu bekhendem, kterou Borovskij pokryl lapačkou.
Je vyrovnáno! Svůj nájezd přetavil v gól i Anton Lundell. Také Fin volil kličku do bekhendu, načež vystřelil nad Gustavssonovu lapačku.
Jako první jel Mats Zuccarello! Norský útočník si bekhendovým blafákem položil Bobrovského a pod jeho levým betonem poslal puk za brankovou čáru.
Samostatné nájezdy začínají.
Vítěze neurčil ani pětiminutový nastavený čas, půjde se tak do dovednostní soutěže. Při hře tři na tři byli výrazně aktivnější domácí hokejisté, kteří si dvě největší šance schovali na závěrečnou minutu, pokusy obránců Brodina i Spurgeona ovšem pokryl skvěle chytající Bobrovskij.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:48'
Znovu skvělý Sergej Bobrovskij! Boldy zakvedlal s pukem za bránou a v pravý moment jej poslal před bránu na kapitána Jareda Spurgeona, proti němuž se ruský gólman výborně přemístil a tělem zabránil nejhoršímu.
64:09'
Rozhodnutí zabránil Sergej Bobrovskij. Sám zřejmě ani neví, jak zabránil ve skórování Jonasi Brodinovi, střelu po ledě šťastně zastavil pravou bruslí.
63:43'
Aaron Ekblad o sobě dal vědět i v útočné třetině. Vypálil tvrdou ránu zpoza pravého kruhu, clonící Joel Eriksson Ek zvedl hrací předmět do ochranné sítě.
63:22'
Zklidnění obstaral Aaron Ekblad, který zacouval za vlastní bránu. Poté vymyslel dlouhý pas na Antona Lundella, jemuž nevyšlo zpracování.
62:51'
Na led znovu naskočil Matthew Tkachuk. Věřil si jeden na jednoho proti Jonasi Brodinovi, přičemž uspěl švédský obránce.
62:27'
Skvěle zapracoval směrem do defenzivy Aleksander Barkov. Vystoupil proti Jacobu Middletonovi, jehož ránu schytal do chráněných míst.
61:58'
Přečíslení domácích dvou proti jednomu rozhodnutí nepřineslo. Matthew Boldy vzal zodpovědnost do vlastních rukou, bránu přestřelil.
61:28'
Zahrozila i Florida. Matthew Tkachuk v pravý čas vyslal přihrávku na levou stranu ke Carterovi Verhaeghemu, ten zakončoval vedle bližší tyčky.
60:57'
Mats Zuccarello si vyměnil puk s Kirillem Kaprizovem a vypálil z levého kruhu. Puk zamířil vysoko nad horní tyčku.
60:19'
Pěknou individuální akci provedl Kirill Kaprizov. V plné rychlosti projel do útočného pásma a kličkou do bekhendu se zbavil i posledního protiháče, forhendové zakončení s hokejkou mezi nohama ovšem Bobrovskij pokryl.
60:01'
Střely na bránu po 3. třetině: 25 – 34.
Základní hrací doba o vítězi nerozhodla, utkání mezi Minnesotou a Floridou míří do prodloužení. Panteři sice vstřelili gól v přesilovce 5 na 3, ale trefa Brandona Montoura neplatila, protože Tkachuk v brankovišti lehce atakoval brankáře. Svou příležitost měli i domácí, Mahurou tečovaná rána Middletona skončila na pravé tyči.
60:00'
59:57'
Florida ještě navštívila útočné pásmo, ale nic zajímavého nevymyslela, Gustav Forsling pálil do prvního bránícího konkurenta.
59:24'
Mason Shaw nechtěl riskovat, proto z obranné třetiny vymyslel oblouček do střední. Z klidné pozice rozehrává Gustav Forsling.
58:53'
Protože Sama Reinharta směrem do ofenzivy nikdo nepodpořil, nahodil hostující útočník kotouč za bránu soupeře, načež v rychlostním souboji prohrál s Matthewem Boldym.
58:21'
Už v pěti na obou stranách Carter Verhaeghe nahrál k levému mantinelu Gustavu Forslingovi, který vypálil z velkého úhlu, bránu minul.
57:46'
Ve středním pásmu skvěle zafungoval Brandon Montour. Vystoupil proti Matsi Zuccarellovi, kličku Nora přečetl a touš získal pro sebe.
57:14'
Hra ve čtyřech zatím příliš zajímavého nenabízí. Jon Merrill naopak pod tlakem zacouval za vlastní bránu, čehož oba celky využívají k prostřídání řad.
56:39'
Za levým kruhem dostal dost prostoru Joel Eriksson Ek. Přiblížil se blíže bráně, forhendový projektil ze zápěstí nasměroval poměrně výrazně vedle levé tyče.
56:01'
Poté, co Sergej Bobrovskij zachytil kus černé gumy do lapačky, tak došlo k potyčce, v níž byli nejaktivnější Jordan Greenway a Aaron Ekblad, oba inkasovali dvě minuty za hrubost.
55:55'
Odražený kotouč si před bránou našel Frédérick Gaudreau. Byl však příliš blízko brankáři, z otočky zakončil do jeho pravého betonu.
55:28'
Do přehuštěného prostoru směřoval puk Kirill Kaprizov. Sergej Bobrovskij zasahovat nemusel, spoluhráč Radko Gudas jej přizvedl do ochranné sítě.
54:47'
Matthew Boldy vymýšlel od levého mantinelu křižný pas na pravou stanu, kde viděl najíždějícího Joela Erikssona Eka, toho přetlačil Josh Mahura
54:22'
Za obloučkem Marca Staala spěchal Anton Lundell. Těžké zpracování zvládl na jedničku, při kličce na Jacoba Middletona si počínal o poznání hůře.
53:59'
Tlak Wild pokračuje. Na vrcholek pravého kruhu dostal pas Jordan Greenway, rána z první se mezi tři tyče nevešla.
53:27'
K obratu chyběly centimetry! Z levé strany pálil obránce Jacob Middleton a obětavě zakleknuvší Josh Mahura ztečoval puk do pravé části brankové konstrukce.
52:55'
Matthew Tkachuk vyvinul velký tlak na Jareda Spurgeona. Domácí kapitán zachoval chladnou hlavu a po mantinelu přenesl hru na Merilla.
52:30'
Florida kompletní. Radko Gudas se okamžitě po svém návratu zapojil do hry, když protečoval do útočné třetiny nahození Luostarinena.
51:40'
Průnik Matthewa Boldyho neměl dlouhého trvání. Na dvojici dobře spolupracujících protihráčů nevyzrál a na únik si dělal zálusk Eric Staal, k němuž se ale rychle blížili dva protihráči, střelu ještě ze středního pásma Gustavsson snadno pokryl.
51:23'
Při pokračujících ofenzivních snahách Wild se píská postavení mimo hru, to způsobilo nedorozumění mezi Matsem Zuccarellem a Matthewem Boldym.
50:50'
Nejen Floridě, ale ani Minnesoty početní převahy zatím vůbec nevycházejí. Hosty osvobodil Marc Staal, o pár vteřin později i Eetu Luostarinen.
50:25'
Za katr míří Radko Gudas. Český obránce si viditelně pomohl přidržením Zuccarellovy hokejky, čímž Norovi zabránil v zakončení.
49:43'
Mats Zuccarello natlačil tělo před Joshe Mahuru a zadovkou oslovil v levém kruhu Kirilla Kaprizova, ruský forvard zvedl bekhendovou střelu příliš vysoko.
49:30'
Přesilovka je pryč, přetrvává vyrovnaný stav. Jordan Greenway zkusil počkat za defenzivní linií konkurenta, ale včas se k němu stáhl Gustav Forsling.
48:45'
Brandon Montour si skrze dobře rozestavené řady soupeře rozmyslel nájezd středem. Udělal ještě jeden oblouk směrem dozadu, domácím tak ušetřil další cenné vteřiny.
48:20'
Přihrávku po levém mantinelu bez větších problémů vystihl Jonas Brodin, načež uspěl křižným vyhozením. Florida začíná u Bobrovského.
47:25'
Další vyloučení domácích. Sam Bennett byl tím, kdo vybojoval pro svůj celek přesilovku, přes hokejku jej sekl Jordan Greenway.
47:11'
Před bránu konkurenta najížděl Sam Bennett, ovšem promáchl naprázdno, za ním číhající Aaron Ekblad vyslal dělovku vedle levé tyče.
46:49'
Rozjetý Joel Eriksson Ek ujel osobnímu strážci a zpoza brány se natlačil k pravé tyči, na Bobrovského však z bezprostřední blízkosti nevyzrál.
46:19'
Ofsajd domácího mužstva. Jared Spurgeon hledal dlouhým pasem Masona Shawa, který převzal kus černé gumy až za útočnou modrou čárou.
45:48'
Hráči v bílých dresech na kotouči příliš dlouho nezůstali. Útočné pásmo chtěl vybojovat Anton Lundell, leč narazil na překážku jménem Calen Addison.
45:24'
Pod tlakem hrající Matt Dumba jenom nastřelil kotouč do útočné třetiny a odjel střídat. Dostatek času na rozehrávku dostal Radko Gudas.
44:57'
Eetu Luostarinen natlačil tělo před soupeřovu svatyni, přitom však ztratil pojem o puku. Hrací předmět přikryl lapačkou Filip Gustavsson.
44:30'
K asistenci chtěl přidat vstřelený gól Gustav Forsling. Zleva pálil forhendem na zadní tyč, bránu výrazně přestřelil. Minnesota hraje v plném počtu.
43:39'
Jestli Floridě v dnešním utkání něco nefunguje, jsou to přesilovky. Proti čtyřem nejsou schopní získat útočnou třetinu, soupeř se osvobodil dvakrát v krátkém časovém sledu.
43:05'
Hosté vstřelili gól, ale rozhodčí okamžitě rozpažil! Filip Gustavsson pustil za svá záda další ze střel Brandona Montoura, krátce před tím ho však vyvedl z rovnováhy Matthew Tkachuk, který najel do brankoviště a brankáře lehce trefil do masky. Domácí jsou ve čtyřech, nejhorší chvíle, zdá se, přestáli.
42:44'
Aleksander Barkov vymyslel pěknou žabičku na Brandona Montoura, jenž se pravou stranou posunul před bránu. Střílel forhendem z první, Gustavsson schoval puk pod pravým betonem.
42:21'
Domácí míří do tří! Dvě minuty vyfasoval Jon Merrill za zásah hokejkou do obličeje Antona Lundella. Početní převaha Panthers o dva hráče může trvat až 44 vteřin.
42:12'
Zpoza brány chtěl Gustavssona překvapit Aleksander Barkov. Švédský brankář se zaskočit nenechal a kus černé gumy schoval ve výstroji.
42:05'
V přesilovce si zahrál i Sergej Bobrovskij, který za bránu vyjel pro vyhození Matse Zuccarella. Kotouč zastavil pro Brandona Montoura.
41:38'
O obtočení soupeřovy svatyně se pokusil Sam Reinhart. V poslední chvíli ho vyvedl z rovnováhy Joel Eriksson Ek, takže forhendová střela postrádala na razanci, ale i přesnosti.
41:04'
Dnes podruhé usedl na trestnou lavici Jonas Brodin. Švédskému zadákovi se puk postavil na hranu, jeho vyhození zamířilo mimo hrací plochu bez doteku tvrzeného skla.
40:41'
Od modré nahazoval Aleksander Barkov. Carter Verhaeghe nebyl v dobrém postavení a nakonec sám zblokoval střelu spoluhráče.
40:10'
Třetí třetina má za sebou první vteřiny. Utkání mezi Minnesotou a Floridou pokračuje za vyrovnaného stavu, o vítězi mohou rozhodovat detaily.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 4:02.
Střely na bránu po 2. třetině: 20 – 26.
Také po druhé dvacetiminutovce ukazuje skóre vyrovnaný stav, oba celky zaznamenaly po jednom gólu. Ve 23. minutě poslal Floridu do vedení povedenou tečí mezi brankářovy betony Eetu Luostarinen, ovšem hosté přispěchali s rychlou odpovědí, o tři minuty později vyrovnal parádní ránou z levého kruhu do bližšího víka Kirill Kaprizov. Třetí dějství slibuje dramatickou podívanou, oba celky tvrdě bojují o místa zaručující postup do play-off, takže každý bod se hodí, lze tedy očekávat opatrnější pojetí a spíše čekání na chyby toho druhého.
40:00'
39:43'
Tvrdým forhendovým projektilem se od modré čáry prezentoval Aaron Ekblad. Filip Gustavsson stihl přirazit pravou ruku k tělu, čímž zabránil kanadskému bekovi ve skórování.
39:12'
Matthew Tkachuk tělem odmítl Jona Merilla a po mantinelu posunul touš za bránu, kde Grigorij Děnisenko neobelstil pozičně dobře stojícího Jacoba Middletona.
38:31'
Rychlý brejk Panthers zastavil svým hvizdem čárový rozhodčí. Netrpělivý Carter Verhaeghe vystavil do postavení mimo hru Ryana Lomberga.
38:20'
Srdnatě bojoval proti dvěma konkurentům Mats Zuccarello. Dokonce dokázal přihrát Mattu Dumbovi, ten však trefil prvního clonícího soka.
37:46'
Nick Cousins na sebe navázal dva protihráče, načež posunul touš do pravého kruhu k Antonu Lundellovi, Fin vypálil nepřesně.
37:15'
Pokračujeme v pěti na obou stranách. Jonas Brodin mohl s klidným svědomím odjet na střídačku, protože v obranné třetině měl touš pod kontrolou spoluhráč Calen Addison.
36:57'
Sam Reinhart v souboji s Matsem Zuccarellem přišel o hokejku, což nahrávající Sam Bennett zaznamenal pozdě. Domácí osvobodil Jared Spurgeon.
36:21'
Oba celky střídají, protože Jon Merrill vyhodil po levém mantinelu. Zpoza vlastní brány začíná novou útočnou akci Gustav Forsling.
35:55'
Trvalo to poměrně dlouho, ale nakonec hosté dokázali srovnat hru v útočné třetině. Aleksander Barkov pokusem z úhlu na Gustavssona nevyzrál.
35:04'
Rozhodčí opět přerušil hru z důvodu faulu. Proti pravidlům hrál švédský zadák Jonas Brodin, nedovoleným bráněním rozhodil v pohybu rychle jedoucího Tkachuka.
34:48'
Od levého mantinelu Anton Lundell sjel mezi kruhy, odkud střílel forhendem, ovšem o několik čísel vedle levé části brankové konstrukce.
34:20'
Florida přestála oslabení bez úhony. Navrátilec Sam Reinhart se okamžitě zapojil do hry, jeden na jednoho proti Jonu Merrillovi neuspěl.
33:44'
Na levé straně se otevřel prostor pro Matthewa Boldyho. Američan neuspěl ani ve své druhé velké šanci, křižnou ránou minul cílové zařízení.
33:12'
Teď už Kirill Kaprizov zakončoval! Dostal pobídku mezi kruhy, těsně bráněný Brandonem Montourem vypálil vedle pravé tyče.
32:45'
A v nejbližších vteřinách ani nedojde, protože Radko Gudas vystihl nahrávku Zuccarella na Boldyho a úspěšně vyhodil volnějším středem.
32:17'
Kirill Kaprizov si klepl o nahrávku v pravém kruhu, Calen Addison mu ji poslal příliš na brusle. K zakončení tedy zatím nedošlo.
31:59'
Minnesota má možnost dokonat obrat v početní převaze. Sam Reinhart při odpalu kotouče z útočného pásma trefil kromě hracího předmětu i helmu Matse Zuccarella.
31:40'
Utkání pokračuje v pěti na obou stranách. Dalšímu dvouminutovému trestu těsně unikl Brandon Montour, jehož vyhození se lehce otřelo o tvrzené sklo.
31:11'
Jako další se o slovo přihlásil Mats Zuccarello. Střela z levého kruhu postrádala přesnost i razanci, hostující brankář dostal pukem přímo do výstroje.
30:29'
Navrátilec z trestné lavice Matthew Boldy mohl dát zapomenout na vyloučení vstřeleným gólem. V rychlosti mířil osamocen vstříc brankáři, mezeru mezi jeho betony ale nenašel.
30:04'
Z ostrého úhlu pokusil střelecké štěstí Kirill Kaprizov. Na druhý gól si ruský forvard ještě musí počkat, Sergej Bobrovskij zaúřadoval vyrážečkou.
29:18'
Síly na ledě se vyrovnávají. Na trestnou lavici usedl Brandon Montour, který rozhodil v úniku prchajícího Connora Dewara seknutím přes hůl, slabé zakončení k pravé tyči Bobrovskij udržel před brankovou čárou.
29:01'
Aleksander Barkov je zpátky ve hře, což je pro Floridu bezpochyby dobrá zpráva. Právě kapitán mužstva střílel z pravého kruhu, úspěšným blokem se prezentoval Jon Merrill.
28:30'
Do levého kruhu povyjel Aaron Ekblad a dostal pobídku od Brandona Montoura, polovysokou ránu na zadní tyč Filip Gustavsson schoval v lapačce.
28:12'
Přesilovka pro Pantery. V útočném pásmu fauloval Matthew Boldy, sekera přes hokejku Lomberga byla v útočné třetině zbytečnou a jednadvacetiletý Američan si toho určitě je moc dobře vědom.
27:55'
Středem nabral vysokou rychlost Jordan Greenway. Příliš daleko však nedojel, ještě ve střední třetině mu stopku vystavil Radko Gudas.
27:25'
Zakázané uvolnění Floridy zrušil drobnou tečí Sam Reinhart. Jacob Middleton viditelně nepočítal se skutečností, že by musel hrát, před Tkachukem volil proto jenom oblouček do střední třetiny.
26:57'
Hodně bolestivé chvíle prožívá Marcus Foligno. Tvrdou střelu Forslinga evidentně schytal do nechráněných míst levého kolena, na led spěchají týmoví zdravotníci.
26:28'
Ofenzivní složku mužstva doplnil Matt Dumba. S kotoučem dojel až do útočného pásma, z poměrně velkého úhlu trefil brankový oblouk.
25:39'
Svůj 800. start v nelepší lize světa mohl okořenit gólem Ryan Reaves. Z pravého kruhu střílel z první na zadní tyčku, Sergej Bobrovskij se blýskl pěkným zákrokem vyrážečkou.
25:15'
Minnesota právě vstřelila branku!
Vyrovnáno! KIRILL KAPRIZOV celou akci začal, když k levému mantinelu nahrál Zuccarellovi. Nor najel do útočného pásma a ruskému útočníkovi vrátil puk mezi kruhy, ten si jej mezi dvěma protihráči posunul do levého kruhu a svižnou ránou do bližšího víka nedal Bobrovskému šanci na včasnou reakci. Asistence: Mats Zuccarello a Calen Addison.
24:52'
Pod tlakem byl Kirill Kaprizov nucen zacouvat k modré čáře, odkud však našel prostor ke střele, Sergej Bobrovskij s problémy zakročil vyrážečkou.
24:11'
Sam Reinhart nabíjel za pravý kruh Gustavu Forslingovi. Švédský zadák pálil na zadní tyčku, jeho krajan v dresu soupeře Filip Gustavsson proti puku včas vystrčil vyrážečku.
23:42'
Zpoza levého kruhu nahazoval Matthew Tkachuk. Domácí gólman toho moc neviděl, veškerou práci za něj odvedl spoluhráč Calen Addison.
23:05'
Spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou Filip Gustavsson. Zpoza brány hrál s hlavou nahoře, po pravém mantinelu nahrál Masonu Shawovi.
22:06'
Florida právě vstřelila branku!
Bezbrankový stav prolomili Panteři! Gustav Forsling se nenechal odbýt a znovu vyzkoušel střelecké štěstí. Sám gól nevstřelil, ovšem zapsal asistenci, protože jeho pokus šikovně ztečoval mezi Gustavssonovy betonu EETU LUOSTARINEN. Asistence: Gustav Forsling a Nick Cousins.
21:48'
Na teč nahazoval Gustav Forsling. Před bránou číhal Carter Verhaeghe, avšak v osobním souboji proti Marcusi Folignovi neuspěl.
21:16'
Do pravého kruhu dostal nabito Jordan Greenway. Neváhal a vypálil z první, Sergej Bobrovskij zaznamenal úspěšný zákrok levým betonem.
20:36'
Velká komplikace pro Pantery. Po souboji s protihráčem Aleksander Barkov odkulhal do útrob stadiónu, jeho pokračování v utkání je tak aktuálně nejisté.
20:10'
Prostřední dějství je v plném proudu, tak pojďme na něj! Hosté okamžitě najeli do útočného pásma, ránu Gustava Forslinga zvedl Jacob Middleton do ochranné sítě.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 3:01.
Střely na bránu po 1. třetině: 10 – 18.
Úvodní dvacetiminutovka zápasu mezi Minnesotou a Floridou branku nepřinesla. Jedinou vážnější příležitost měl Sam Reinhart, jehož tvrdou ránu z první Gustavsson zpacifikoval za pomoci Dumby. Oba celky měly shodně po dvou přesilovkách, ale žádnou větší šanci si během nich vytvořil nedokázaly. Hra má spád a probíhá ve svižném tempu, doufejme, že ve druhé části začnou padat i góly.
20:00'
19:40'
V situaci dvou proti dvěma byl Carter Verhaeghe zahnán k mantinelu, odkud odevzdal kotouč nahrávkou za soupeřovu svatyni, kam dojel nejrychleji Jon Merrill.
19:15'
Brandon Duhaime naznačil střelu, ale z levého kruhu nakonec ještě nahrál pod sebe Jordanu Greenwayovi, jehož ostrý projektil Sergej Bobrovskij zpacifikoval nadvakrát.
18:48'
Spíše z nouze vypálil od levého mantinelu Marcus Foligno. Brankář Floridy mohl být v klidu, tento pokus měl k přesnosti hodně daleko.
18:10'
Početní převahy zatím nehrají nijak významnou roli. Svou druhou Minnesota nevyužila, pokračujeme za bezbrankového stavu.
17:56'
Švédský zadák Jonas Brodin po modré čáře nabil kapitánovi Jaredu Spurgeonovi, tvrdou ránu kryl Sergej Bobrovskij levým betonem.
17:16'
Frédérick Gaudreau posunul puk do útočného pásma a sám jej dojel, když natlačil tělo před Marca Staala. Zadovku před bránu zastavil jiný protihráč Mahura.
16:42'
Dlouho hledal u modré čáry prostor ke střele Mats Zuccarello, aby nakonec stejně trefil hned toho prvního, tím byl Eetu Luostarinen.
16:07'
S blížícím se koncem úvodního dějství má Minnesota příležitost vstřelit důležitý první gól v přesilovce, Gustav Forsling nedovoleným bráněním zabránil v pohybu Erikssonovi Ekovi.
15:39'
Z důvodu signalizovaného ofsajdu dostal Marc Staal dostatek prostoru na rozehrávku. Volil dlouhý pas na Grigorije Děnisenka, jenž pouze protečoval do útočného pásma a odjel vystřídat.
15:16'
Na útočný výlet se vydal Kirill Kaprizov. Nejproduktivnější hráč Wild v sezóně bojoval srdnatě, průnik mezi dvěma konkurenty mu však nevyšel.
14:44'
Obránce Jacob Middleton nahodil touš do útočné třetiny ihned po přejetí půlicí červené čáry. Souboj o puk ovládl obránce Josh Mahura.
14:06'
Filip Gustavsson má na kontě už čtrnáct úspěšných zákroků. Nyní v krátkém časovém sledu pokryl střely Ryana Lomberga i Nicka Cousinse.
13:15'
Domácí v plném počtu. Od modré ještě nahazoval Aaron Ekblad, bránící Jacob Middleton v osobním souboji přetlačil Aleksandera Barkova.
13:01'
Skvělý Filip Gustavsson! Ani sám pořádně nevěděl jak, ale po nahrávce Tkachuka a ráně Sama Reinharta ho puk trefil do výstroje a zůstal před brankovou čárou, pomalým tempem jel vedle jeho pravé nohy. Pod ležícího brankáře posléze zametl touš včas reagující Matt Dumba.
12:29'
Další ránu od modré vyprodukoval Brandon Montour. Mířila přímo do středu brány, švédský brankář ve službách Wild tudíž zasáhl bez problémů.
12:06'
Hostující kapitán Aleksander Barkov vymyslel pěknou křižnou nahrávku zprava na svého asistenta, jímž je Aaron Ekblad. Následovala rána z první, proti níž se Filip Gustavsson včas přesunul k pravé tyčce.
11:35'
Hokejisté v bílých dresech mají nadále problém se při přesilovce udržet v útočné třetině. Středem úspěšně vyhodil Jordan Greenway.
11:10'
Další vyloučení, tentokráte druhé do řad Minnesoty. Menší dvouminutový trest si vykoledoval Frédérick Gaudreau, který si pomohl drobným háčkem proti Samu Bennettovi.
10:36'
Tlak Minnesoty pokračuje i při hře pět na pět. Nahození Marcuse Foligna odrazil gólman do rohu kluziště vyrážečkou.
10:14'
V pravém kruhu zůstal ukrytý Matthew Boldy. Nechybělo moc, aby potrestal faul na svou osobu, ránu z první na přední tyč Bobrovskij vyrazil koncem betonu.
09:33'
U levého mantinelu se srze dva protihráče proháčkoval Kirill Kaprizov. Následně vyslal střílený pas před bránu, kde Mats Zuccarello pozdě přiložil hokejku k ledu.
09:00'
Pěknou akci zakončoval ránou od modré Calen Addison. Sergej Bobrovskij se výborně srovnal na brankové čáře a zaznamenal úspěšný zákrok vyrážečkou.
08:18'
Početní převahu si vyzkouší i domácí mužstvo. Na lavici hanby neochotně odjel Carter Verhaeghe, ten v útočném pásmu zvedl hokejku do obličeje Boldyho.
08:03'
Zakázané uvolnění způsobil Marcus Foligno. Přecenil rychlostní schopnosti Brandona Duhaimeho, ten za kotoučem natahoval hokejku marně.
07:44'
Pod tlakem Aaron Ekblad nevymýšlel ukvapené řešení a raději zacouval do obranné třetiny, odkud měl více prostoru a jako cíl si vybral Marca Staala.
07:12'
Opět útočí už i Minnesota. Pěknou kombinaci elitní útočné formace završil Mats Zuccarello střelou nad břevno.
06:35'
Krátce po skončení Greenwayova trestu ještě vypálil pěknou ránu z forhendu Eetu Luostarinen, Filip Gustavsson zakročil vyrážečkou.
06:16'
Tak přeci jen alespoň k jednomu zakončení došlo. Na modrou dostal nabito Gustav Forsling, puk namířil těsně vedle levé tyčky.
05:50'
Hostům se vůbec nedaří získat pevné postavení v útočné třetině. Neúspěšný nájezd za útočnou modrou čáru podnikl Matthew Tkachuk.
05:13'
A Joel Eriksson Ek málem ujel do úniku. Už to vypadalo, že natlačí tělo před Aarona Ekblada, ale ten soka rozhodil a zatlačil ho za Bobrovského svatyni.
04:55'
Úvod oslabení domácí přestáli bez úhony. Joel Eriksson Ek vyhrál buly na Masona Shawa, ten vyhodil po pravém mantinelu.
04:31'
Přerušení způsobil až trest pro Jordana Greenwaye. Americký forvard mimo hlavního dění hry naprosto zbytečně podrazil projíždějícího Bennetta.
03:55'
K modré čáře se stáhl finský útočník Eetu Luostarinen. Vypálil forhendovou střelu ze zápěstí, s níž si Filip Gustavsson poradil levým betonem.
03:22'
Do tří protihráčů najel Carter Verhaeghe. Zvládl i zakončit forhendem, puk proletěl o velký kus vedle levé části brankové konstrukce.
02:54'
Za obloučkem Calena Addisona startoval Joel Eriksson Ek. Výborně zacouval Brandon Montour, puk ze vzduchu stáhl na hokejku.
02:22'
Úvod střetnutí probíhá v rychlém tempu, ještě se nepřerušovalo. Za vlastní bránu se vydal Filip Gustavsson, pod tlakem zvládl rozehrávku na Jacoba Middletona.
01:59'
Zpoza pravého kruhu nahazoval kotouč na teč Brandon Duhaime. Byl to Aaron Ekblad, kdo ztečoval touš mimo dosah protihráče Ryana Hartmana.
01:27'
Poprvé zahrozila i Florida. Radko Gudas nahrával po pravém mantinelu Alesanderu Barkovovi, jehož zakončení rozvlnilo boční síťku.
00:54'
Další akci táhl po pravém mantinelu Jordan Greenway. Zkusil se natlačit až před bránu, v čemž mu zabránil Josh Mahura.
00:10'
Zápas mezi Minnesotou a Floridou odstartoval! Domácí začali aktivněji, hned si vytvořili závěr před soupeřovou svatyní, ale Hartman z blízkosti minul cílové zařízení.
00:01'

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Brodin, Addison, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, J. Eriksson Ek, Duhaime – M. Foligno (A), F. Gaudreau, Greenway – Reaves, Shaw, Dewar.
Trenér: Dean Evason

Florida Panthers: Bobrovskij (Knight) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Reinhart, Barkov (C), Lundell – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Cousins, Luostarinen, Lomberg – G. Smith, E. Staal, Děnisenko.
Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Nicholson, Brenk – Murray, Marquis.
Florida Panthers

Ani Florida nemá vůbec nic jistého. Obhájce Prezidentovy trofeje letos řeší úplně jiné starosti, ve Východní konferenci je až desátý s odstupem tří bodů na osmý Pittsburgh, ten však má tři zápasy k dobru. Panteři disponovali třemi vítězstvími po sobě, ovšem čtvrté nepřidali, v domácí aréně nestačili výsledkem 2:5 na loňského vítěze Stanley Cupu z Colorada. Týmové produktivitě vévodí Matthew Tkachuk se 73 body, tato předsezónní posila se zatím klubu vyplácí.
Minnesota Wild

Hokejisty Minnesoty čeká v honbě za postupem do play-off ještě těžká práce. Aktuálně okupují v Západní konferenci poslední postupové osmé místo, přičemž před devátým Calgary jsou pouze z důvodu lepšího skóre. Forma Wild není ideální, každopádně v posledním utkání svěřenci kouče Evasona vítězstvím nad New Jersey po prodloužení přerušili sérii tří porážek v řadě a mohou tedy pomýšlet na lepší zítřky. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Kirill Kaprizov s 62 body.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc. Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Minnesotou a Floridou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.