NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Calgary - 14. února 2023   01:30

Ottawa
Ottawa
06:10' B. Tkachuk (Stützle, Hamonic) • 57:46' Batherson (Stützle, Pinto) • 58:32' DeBrincat (Stützle, Brännström) • 61:55' Stützle (DeBrincat, B. Tkachuk)
4:3
(1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
Calgary
Calgary
14:47' Dubé  (Hanifin, Huberdeau) • 25:55' Toffoli  (Weegar) • 46:40' Dubé  (Toffoli, C. Tanev)
Ottawa
Lee, Markovic – Gawryletz, Mahon
Canadian Tire Centre, Ottawa
15 024 diváků
Calgary
Markström (Vladař) – C. Tanev (A), Hanifin, Weegar, Zadorov, Mi. Stone, Gilbert – Huberdeau, Kadri, Pelletier – Toffoli, E. Lindholm (A), Dubé – Coleman, Backlund (A), Mangiapane – Lewis, B. Ritchie, Lucic.

Kdo se postavil do brankoviště?
Mads Sögaard (OTT) – 34 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,9 %, odchytal 60:52
Jacob Markström (CGY) – 21 zákroků, 5 OG, úspěšnost 84,0 %, odchytal 61:31

Česká a slovenská stopa
Daniel Vladař (CGY) – utkání strávil na střídačce.

Tři hvězdy utkání
1. Tim Stützle (OTT) 1+3
2. Dillon Dubé (CGY) 2+0
3. Mads Sögaard (OTT) 34 zákroků
Statistiky:
Střely na bránu: 25 – 37 | Přesilová hra: 0/4 – 1/4 | Trestné minuty: 10 – 10
Ottawa po fantastickém obratu v závěru duelu poráží Calgary 4:3 v prodloužení! Hosté byli dlouho lepším týmem a ještě dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny vedli 3:1. Senátoři však dokázali zachránit utkání při hře bez brankáře. V čase 57:46 snížil Drake Batherson, který dorazil puk za brankovou čáru po střele Stützleho, a 88 sekund před koncem srovnal parádně trefenou ranou z ostrého úhlu Alex DeBrincat. Zápas tak dospěl do prodloužení, v němž trefil hostující Kadri tyč, ovšem rozhodující gól přišel na druhé straně z hole Tima Stützleho. Důležitým faktorem z pohledu domácích byl i výkon mladého brankáře Madse Sögaarda, jenž dnes zaznamenal 34 úspěšných zákroků.
61:55'
Ottawa právě vstřelila branku!
Domácí dokonávají velký obrat! Alex DeBrincat našel rozjetého TIMA STÜTZLEHO. Ten se natlačil přes bránícího Weegara až před branku a mírně z levé strany se trefil k bližší tyčce – 4:3. Asistence: Alex DeBrincat a Brady Tkachuk.
61:35'
Toffoli našel Kadriho, který po forhendové kličce Sögaardovi trefil tyčku!
61:15'
Šanci Ottawy zastavil Markström. Vzápětí jel na druhé straně sám na branku Noah Hanifin, který střílel vedle levé tyčky!
60:20'
Backlund táhl akci hostí na pravé straně. Jeho přihrávku před branku pak neusměrnil na místo určení Elias Lindholm.
60:01'
Hokejisté Ottawy, kteří většinu zápasu herně tahali za kratší konec provazu, dokázali v závěru dvakrát skórovat při hře bez brankáře a srovnali tak skóre duelu na 3:3. Za tohoto stavu jdeme do prodloužení.
60:00'
59:54'
Ještě pokus Dillona Dubého od levého mantinelu, který byl zablokován.
59:40'
Hosté se ještě usazují v útočném pásmu. Od modré minul branku Weegar.
58:32'
To je neuvěřitelné! Sens opět využili hru bez brankáře a rychle dorovnávají dvougólové manko. Tim Stützle nahrál doleva ALEXOVI DEBRINCATOVI. Ten už střílel z hodně ostrého úhlu, ale trefil se naprosto dokonale. Zamířil nad pravé rameno přesouvajícího se Markströma – 3:3. Asistence. Tim Stützle a Erik Brännström.
57:46'
Sögaard nakonec mohl zamířit na střídačku a domácí hru v šesti okamžitě využili! Po závaru se dostal k puku Tim Stützle, jehož střelu z mezikruží ještě zastavil Markström levým betonem. Kotouč však zůstal ležet v brankovišti a DRAKE BATHERSON ho posunul za brankovou čáru. Asistence: Tim Stützle a Shane Pinto.
57:28'
Domácí se do útočného pásma dostali, ale nevytěžili z toho žádnou střelu. Hráči Calgary poslali puk do bezpečí.
56:33'
Domácí sice mají puk, ale ve vlastním obranném pásmu. Potřebují se přemístit dopředu, aby mohli začít uvažovat i o odvolání brankáře.
55:45'
Z osy kluziště to zkoušel Shane Pinto. Markström vyráží do rohu.
55:27'
Puk drží hostující brankář Markström. Následuje reklamní přestávka.
55:12'
Domácí ztrátu mohl potrestat Nazem Kadri. Z mezikruží však nepřekonal Sögaarda, který zasáhl vyrážečkou!
54:38'
Tanev zvládl důležitý souboj s Bradym Tkachukem. Pokud by byl útočník domácích úspěšnější, jel by už sám na branku.
53:23'
Domácí teď dobře forčekovali. Parker Kelly posunul puk na Tima Stützleho, který vystřelil. Puk ještě tečoval Austin Watson, Markström však dobře zasáhl.
52:59'
Čas domácím rychle utíká. Flames jsou navíc na puku.
52:00'
Z levé strany mířil mimo Jonathan Huberdeau. Ottawa působí bezradně, její hráči se téměř nedostávají do útoku.
51:13'
Opakované záběry ukázaly hodně nepříjemnou situaci, kdy po kolizi u mantinelu Milan Lucic nechtěně šlápl bruslí na ruku ležícího Travise Hamonica. Vypadalo to hodně nebezpečně. Hamonicova rukavice naštěstí dokonale splnila ochrannou úlohu a tak nedošlo k žádnému řeznému poranění. Obránce Sens na střídačce rozhýbal prsty a vrátil se zpátky do utkání.
51:10'
Střela Claudea Girouxe až na branku neprošla. Hosté pak zahráli na icing.
50:22'
Nahození Mikaela Backlunda z levé strany odrazil do rohu Sögaard.
49:30'
Mimo pálil z pravé strany Nazem Kadri. Ottawa prohrává, ale i deseti minut před koncem jsou aktivnější hosté.
49:09'
MacKenzie Weegar to zkoušel z úhlu a zasahovat musel Söogard. Ten má na kontě už téměř 30 zákroků.
48:32'
Puk se dotkl ochranné sítě za domácí brankou. Hra je tedy přerušena.
47:20'
Drake Batherson nesnížil! Domácí útočník už byl sám před Markströmem, ale zblízka zamířil pouze do něho. Reklamní přestávka.
46:40'
Calgary právě vstřelilo branku!
Plameny navíc odskakují na rozdíl dvou gólů! Christopher Tanev poslal z modré čáry puk na pravou stranu. Tam byl Tyler Toffoli, který kotouč nabídl před branku DILLONOVI DUBÉMU, jenž ho pohotově usměrnil mezi betony brankáře Sögaarda. Asistence: Tyler Toffoli a Christopher Tanev.
46:18'
Flames jsou stále velmi aktivní. Ottawa se tak nemůže dostat do nějakého většího tlaku a ani střely nepřibývají tak, jak by Sens potřebovali.
45:31'
Brett Ritchie to zkusil z dálky. Sögaard neměl vážnější problémy.
44:23'
Jonathan Huberdeau našel křížným pasem Nazema Kadriho. Jeho ránu dokázal Sögaard vyrazit.
43:32'
Thomas Chabot se prokličkoval do dobré střelecké pozice. Jeho pokus vyrazil Markström lapačkou.
42:14'
Colemanovu střílenou přihrávku tečoval Andrew Mangiapane. Puk skončil v moci brankáře Sögaarda.
41:55'
Dennis Gilbert obětavě skočil do rány Ridlyho Greiga z levého kruhu!
41:06'
Hosté vyrazili do protiútoku. Zatímco Kadri hledal Pelletiera, tak do branky vlétl bránící Holden. Domácí klec vypadla ze svého úchytu a hra tak musela být přerušena.
40:23'
Nahození Chabota od modré si pohlídal Markström, který následně rozehrál pro spoluhráče Taneva.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 3:34.
Statistiky:
Střely na bránu: 11 – 27 | Přesilová hra: 0/4 – 1/4 | Trestné minuty: 10 – 10
Ve druhé třetině padl jediný gól. Ve 26. minutě ho zaznamenal hostující Tyler Toffoli, který se trefil těsně po uplynutí přesilovky svého týmu. Calgary tak vede v Ottawě 2:1. Nutno říci, že zaslouženě. Plameny jsou totiž střelecky výrazně aktivnější. Sens budou muset výrazně zvýšit tlak do branky a četnost střelby, pokud chtějí skóre otočit.
40:00'
39:37'
Na levé straně vyrazil dopředu Milan Lucic. Jeho přihrávka před branku však neoslovila nikoho ze spoluhráčů.
39:15'
Útočná snaha Ottawy skončila v rohu kluziště. Hosté se osvobozují.
39:00'
Do konce druhé třetiny schází jediná minuta.
38:14'
Nabídku Jakoba Pelletiera tečoval v předbrankovém prostoru Andrew Mangiapane. Puk je pod připraveným Sögaardem. Ještě poslední reklamní přestávka ve druhé třetině.
37:37'
Mangiapane směřoval s pukem dopředu. Pak našel Nikitu Zadorova, který z levé strany netrefil branku.
36:45'
Stützle vyhrál buly na Drakea Bathersona. Po jeho střele má puk ve výstroji Markström. Následuje reklamní přestávka.
36:41'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění.
36:17'
Arťom Zub od modré čáry minul branku. Domácí se ale usazují v pásmu.
35:10'
Střely na branku – 9:23
34:00'
Sögaard vychýlil do bezpečí i další střelu Weegara.
33:36'
Od modré vypálil MacKenzie Weegar. Sögaard zasáhl levým betonem.
33:25'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu. Tempo se navýšilo.
32:04'
Domácí si ve druhé polovině přesilovky vytvořili velký tlak, ale všechny jejich šance a střely dokázal pochytat Markström! Nyní už jsou Flames kompletní.
30:52'
Z ostrého úhlu pálil Claude Giroux. Markström se stačil přimáčkout k tyčce.
30:18'
Nikita Zadorov naskočil z trestné lavice do brejku. Sice ho dojel bránící hráč, Zadorov však dokázal dobře podržet kotouč a nakonec se dostal i do zakončení, které musel řešit Sögaard.
30:03'
Vyloučení v týmu Calgary Flames:
Andrew Mangiapane zahákoval DeBrincata a přesilovka Ottawy tak bude pokračovat.
29:45'
Alex DeBrincat se individuálně dostal až do střelecké pozice a vyzkoušel svou střelou Markströma.
29:22'
Brady Tkachuk našel zadovkou z druhé vlny najíždějícího obránce Thomase Chabota. Ten z jedničky neprostřelil Jacoba Markströma!
28:46'
Sögaard byl nucen přikrýt puk před dotírajícím soupeřem. Hosté tak v oslabení získali buly v útočném pásmu.
28:07'
Dvě minuty za krosček dostal Nikita Zadorov. Přesilovka pro domácí celek.
27:45'
Velká šance domácích! Tim Stützle u brankoviště posunul puk na Bradyho Tkachuka, který minul poloodkrytou klec!
27:23'
Zákrok Sögaarda po střele Weegara od levého mantinelu. Domácí musejí přidat, ve druhé třetině ještě nevystřelili na branku. Následuje reklamní pauza.
25:55'
Hosté skórovali těsně po skončení přesilové hry! TYLER TOFFOLI převzal na levém kruhu puk od MacKenzieho Weegara a vypálil naprosto přesně. Vymetl vzdálenější horní růžek nad lapačkou Sögaarda – 1:2. Asistence: MacKenzie Weegar.
25:16'
Další rána Hanifina, ani ta neprošla. Odražený puk se dostal na levý kruh k Huberdeauovi, který asi měl střílet. Místo toho ještě nahrával z otočky a obrana Ottawy jeho pas zastavila. Následně domácí i vyhodili.
24:51'
Střela Noaha Hanifina byla zablokována. Hosté ale drží pásmo.
24:19'
Skákavé nahození ze středního pásma z hole Kadriho podržel Sögaard. Hosté tak získali buly v útočném pásmu.
23:53'
Nazem Kadri byl zahákován Claudem Girouxem. Další přesilovka pro hosty z Calgary.
23:20'
Další střelecký pokus Tylera Toffoliho. Zkoušel to z levého křídla, branku opět netrefil.
23:00'
Hosté zůstávají v tlaku i při hře 5 na 5. Toffoliho rána z jedničky bránu minula.
22:10'
Mads Sögaard si ve druhé třetině nemůže stěžovat na nedostatek práce. Mladý gólman z Dánska zatím zvládá utkání velmi dobře.
21:30'
Domácí jsou už v plném počtu.
21:09'
Sögaard vyrazil do ochranné sítě střelu Nazema Kadriho z pravého kruhu.
20:55'
Od modré vystřelil Noah Hanifin. Sögaard zasáhl vyrážečkou.
20:45'
Nyní už hosté hrají klasickou přesilovku 5 na 4.
20:27'
Tyler Toffoli si našel prostor ke střele na vrcholu levého kruhu. Efektní semafor si připisuje Mads Sögaard.
20:12'
Hosté pokračují v přesilovce 4 na 3 a přesouvají se do útočného pásma.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:40.
Statistiky:
Střely na bránu: 5 – 11 | Přesilová hra: 0/2 – 1/3 | Trestné minuty: 8 – 6
Po první třetině kanadského souboje hraje Ottawa s Calgary nerozhodně 1:1. Domácí začali duel lépe. V 7. minutě poslal Stützle do samostatného úniku Bradyho Tkachuka a ten otevřel skóre. Střelecky aktivnější hosté odpověděli v 15. minutě, kdy se v přesilovce prosadil tečí Hanifinovy střely Dillon Dubé. Před přestávkou ještě Flames hráli početní výhodu 4 na 3, kterou zatím zužitkovat nedokázali. Část z ní si však přenesou do druhé třetiny.
20:00'
19:59'
Hosté zavřeli soupeře do obranného pásma, ale do konce třetiny už nestihnou početní výhodu zužitkovat.
19:29'
Travis Hamonic potrestán za vysokou hůl. Hosté budou hrát výhodnou přesilovku 4 na 3.
19:01'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:44'
Tim Stützle i Blake Coleman potrestáni dvěma minutami za hrubost. Coleman zatím strávil více času na trestné lavici než na ledě.
18:44'
Blake Coleman vypálil na Sögaarda po odpískání ofsajdu a to se domácím vůbec nelíbí! Na hráče Calgary skočil Tim Stützle. U mantinelu se pak vytvořil hrozen dalších hráčů, kteří šli do šarvátky!
18:00'
K odraženému puku od zadního mantinelu se dostal Jakob Pelletier. Ten ho trefil nečistě a poslal do brankoviště takový padáček, který ukryl v lapačce Sögaard.
17:41'
Ta v tuto chvíli vypršela. Hraje se v pěti na obou stranách.
17:18'
Hosté v plném počtu. Začíná jejich krátká přesilovka.
16:48'
Po dalším Sögaardově zákroku se bude vhazovat po pravici domácího brankáře.
16:30'
Po takové rozpačité pasáži ve hře 4 na 4 zahrozili hosté. Noah Hanifin si vzal puk v rohu. Natlačil se s ním před branku, bekhendové zakončení ale pokryl Sögaard.
15:40'
Alex DeBrincat je vyloučen za podrážení a Ottawští tak opět rychle přicházejí o přesilovou hru.
15:16'
Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Blake Coleman. Útočník Calgary usedá už podruhé na trestnou lavici.
14:47'
Hosté v přesilovce srovnávají! Střelu Noaha Hanifina před brankou šikovně tečoval DILLON DUBÉ a puk zapadl k levé tyčce z pohledu brankáře Sögaarda – 1:1. Asistence: Noah Hanifin a Jonathan Huberdeau.
14:23'
Z osy hřiště to zkusil Jonathan Huberdeau. Sögaard kotouč vykopl betonem.
13:55'
Vypršel Colemanův trest a začala tedy zkrácená přesilovka Plamenů.
13:16'
Derick Brassard dostává dvě minuty za držení a síly na ledě se pro tuto chvíli vyrovnávají.
12:52'
Trevor Lewis vyhazuje a hosté mohou vystřídat.
11:54'
Blake Coleman – 2 min., podrážení.
11:28'
Ridly Greig nabral rychlost a protáhl se až před Markströma. Hostující brankář si se střelou po ledě poradil.
11:09'
Po zablokované střele Blakea Colemana zůstal puk ležet v předbrankovém prostoru. K dorážce se dostal Andrew Mangiapane, výborně však zasáhl Mads Sögaard!
10:50'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Reklamní přestávka.
10:10'
MacKenzie Weegar od modré čáry zamířil vedle domácí branky.
09:32'
Dennis Gilbert nahazoval puk na branku od modré čáry. Trefil ale jen protihráče, který ho dostoupil.
08:40'
Ihned po buly přišla střela Alexe DeBrincata, která skončila ve výstroji Markströma.
08:38'
Dennis Gilbert hrál za brankou puk po mantinelu. Po teči napadajícího hráče Ottawy kotouč vypadl ze hřiště.
07:32'
Od modré vypálil Thomas Chabot. Tečovaný kotouč minul hostující branku.
07:27'
Hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění.
06:52'
Po střele Alexe DeBrincata úspěšně zasáhl Jacob Markström. Následuje reklamní přestávka.
06:10'
Domácí si počkali na zaváhání v obraně soupeře, které trestají! Tim Stützle poslal hezkou přihrávkou do samostatného úniku BRADYHO TKACHUKA, který situaci vyřešil střelou na lapačku. Asistence: Tim Stützle a Travis Hamonic.
05:42'
Trevor Lewis zamířil s pukem do útočného pásma a střelou švihem vyzkoušel Sögaarda. Domácí gólman zasáhl pravým betonem.
05:04'
Střely na branku – 1:4
03:38'
Thomas Chabot se dostal s pukem za branku hostí. Přenechal ho Josephovi, jehož nahrávku spoluhráč nezasáhl a zachraňovat útočné pásmo pro Ottawu musel DeBrincat. Ten v tísni alespoň nahodil kotouč za branku.
02:58'
Nikita Zajcev měl v útočném pásmu napřaženo, puk však promáchl. Dopředu mohou jít Flames.
02:18'
Nahození Nikity Zadorova skončilo v moci domácího brankáře Sögaarda.
02:05'
Trevor Lewis se snažil protáhnout dopředu podél levého mantinelu. Brännström ho odstavil od puku.
01:37'
Domácí nyní zahráli na zakázané uvolnění.
00:52'
První šanci si připravil hostující Dillon Dubé, který se z levé strany dostal až před Sögaarda. Ten jeho akci zastavil pravou rukou!
00:01'
Sanators mají na marodce oba stabilní gólmany Cama Talbota i Antona Forsberga. Dnes tedy dostává šanci mladý Dán Mads Sögaard.
Dozněla kanadská státní hymna. Teď už se můžeme věnovat samotnému utkání.

Ottawa Senators: Sögaard (Mandolese) – Zajcev, Chabot (A), Zub, Brännström, Hamonic, Holden – M. Joseph, Stützle, B. Tkachuk (C) – Giroux (A), Greig, DeBrincat – Batherson, Pinto, Motte – Watson, Brassard, Kelly.
Trenér: D. J. Smith

Calgary Flames: Vladař (Markström) – C. Tanev (A), Hanifin, Weegar, Zadorov, Mi. Stone, Gilbert – Huberdeau, Kadri, Pelletier – Toffoli, E. Lindholm (A), Dubé – Coleman, Backlund (A), Mangiapane – Lewis, Ružička, Lucic.
Trenér: Darryl Sutter

Rozhodčí: Lee, Markovic – Gawryletz, Mahon.
Ottawa Senators:
Celek Ottawy v létě solidně posílil. Kádr posílili například Claude Giroux s Alexem DeBrincatem a vypadalo to, že v kombinaci s talentovaným mládím by mohli dotvořit jádro týmu, v jehož silách bude zaútočit na postup do play-off. Nakonec tomu tak ale zřejmě nebude. Sens nasbírali 51 bodů ze stejného množství odehraných zápasů a v tabulce Východní konference jsou až čtrnáctí. Na vyřazovací boje mají aktuálně desetibodovou ztrátu. Ottawští přitom nemají špatnou formu. Naposledy sice doma podlehli 3:6 Edmontonu, před tím si ale připsali čtyři výhry v řadě.