SESTŘIHY NHL: Dva góly Pastrňáka, Krejčí slavil! Vítězný debut Kauta

Autor: ČTK, iSport.cz, inf
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Zápasový maraton NHL začal tentokrát již v 19.00. Boston hostil Ottawu, přičemž ještě před utkáním oslavili fanoušci Bruins 1000. start Davida Krejčího, který zvládnul už dříve. Český veterán si připsal asistenci u 40. zásahu Davida Pastrňáka, ten se pak prosadil ještě jednou. Při hře Senators bez brankáře se snažil Krejčímu věnovat přihrávkou gól do prázdné branky, ale jejich akce nevyšla. Bruins přesto slaví výhru. V akci je také Martin Kaut, který si užívá premiéru v dresu San Jose a dostal prostor ve druhé formaci. Hraje také Filip Chytil z Rangers. ONLINE přenosy ze všech zápasů sledujte na webu iSport.cz.

U první Pastrňákovy branky si připsal asistenci David Krejčí, kterého Boston během slavnostního ceremoniálu před dnešním utkáním ocenil za 1000 zápasů v NHL. Šestatřicetiletý centr dosáhl této hranice před měsícem. Vedle řady gratulací, které přijal po boku manželky a dětí, obdržel i stříbrnou hokejku jako tradiční trofej za tisícovku utkání, kterou zvládl jako třináctý český hokejista v historii zámořské soutěže.

Slavnostní náladu přetavili Bruins v další povedený zápas a čtvrtou výhrou za sebou potvrdili pozici suverénně nejlepšího týmu NHL. Na gól Jakea DeBruska ještě hosté v závěru první třetiny odpověděli, ale zbytek zápasu patřil Pastrňákovi. V 38. minutě po asistencích Krejčího a Charlieho McAvoye český kanonýr 40. gólem v sezoně vyrovnal svou střeleckou bilanci z minulého ročníku. Více branek nasázel jen v sezoně 2019/20, kdy jich dal 48.

Alespoň 40 gólů ve dvou sezonách po sobě dal jako pátý hráč Bostonu v historii a první od Cama Neelyho, kterému se to povedlo v letech 1990 a 1991, kdy nastřílel 55 respektive 51 branek.

Skóre zápasu Pastrňák uzavřel v 53. minutě, kdy ho parádní přihrávkou v kleče po pádu našel McAvoy na útočné modré čáře. Havířovský rodák po sólu bekhendovým blafákem poslal puk mezi betony gólmana Kevina Mandoleseho, který chytal teprve druhý zápas v NHL.

Obránce Radko Gudas asistoval u jedné branky Floridy, která porazila Anaheim 4:3 v prodloužení. Český hokejista ve 23. minutě vypálil od mantinelu a Eric Staal tečí jeho střely snížil na 1:2. Gudas si připsal desátý kanadský bod v sezoně. Utkání rozhodl v čase 61:42 Carter Verhaeghe.

Florida vyhrála pošesté z posledních devíti utkání. Anaheim prohrál popáté v řadě.

Vítěznou premiéru v dresu San Jose má za sebou Martin Kaut. Pardubický odchovanec ve druhé formaci Sharks odehrál přes 14 minut a přispěl k jednoznačné výhře 4:0. Gólem a asistencí řídili vítězství Žraloků Logan Couture a Jevgenij Svečnikov.

Kaut byl do San Jose vyměněn z Colorada a na svou premiéru v prvním týmu čekal téměř měsíc, během něhož odehrál sedm zápasů na farmě v celku San Jose Barracuda. V AHL po výměně získal šest bodů za gól a pět asistencí a při absenci Tomáše Hertla a Tima Meiera byl povolán do týmu Sharks.

Domácí zápas proti Winnipegu vůbec nevyšel Filipu Chytilovi. Český útočník za šestnáct a půl minuty zaznamenal tři záporné body ve statistice plus minus a jeho NY Rangers prohráli 1:4. Třemi body se v dresu Jets blýskl Kyle Connor, dva góly dal nejlepší střelec týmu Mark Scheifele.

Hokejisté Philadelphie na ledě Calgary protrhli čtyřzápasovou sérii proher. Flyers vyhráli 4:3 a zkomplikovali domácím Flames boj o play off. Calgary po prohře zůstává v tabulce Západní konference deváté s dvoubodovou ztrátou na osmou Minnesotu.

Domácí: 15:09. DeBrusk, 37:06. Pastrňák, 52:10. Pastrňák

Hosté: 19:30. Giroux

Domácí: Swayman (Ullmark) – Grzelcyk, McAvoy, H. Lindholm, Carlo, Forbort, Clifton – Marchand, Bergeron, DeBrusk – Zacha, Krejčí, Pastrňák – Hall, Coyle, Cr. Smith – N. Foligno, Frederic, Greer.

Hosté: Mandolese (Sögaard) – Chabot, Zajcev, Brännström, Zub, J. Larsson, Hamonic – B. Tkachuk, Stützle, Giroux – DeBrincat, Greig, Batherson – Brassard, Pinto, M. Joseph – Kelly, Gambrell, Watson.

Syvret, Nicholson – Pancich, Apperson

TD Garden, Boston

17 850 diváků

Domácí: 22:12. E. Staal, 37:23. M. Staal, 54:09. Lomberg, 61:42. Verhaeghe

Hosté: 11:46. McTavish, 15:20. Vatrano, 52:51. Kulikov

Domácí: Bobrovskij (Knight) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – M. Tkachuk (A), Barkov (C), Verhaeghe – Reinhart, Luostarinen, Lundell – Cousins, E. Staal, Lomberg – G. Smith, Coli. White, Děnisenko.

Hosté: Gibson (Dostál) – Kulikov, Fowler (A), Klingberg, Beaulieu, Shattenkirk, Benoit – R. Strome, Zegras, Grant – Vatrano, McTavish, Henrique (A) – Silfverberg (A), Lundeström, Max Jones – Carrick, Jays. Megna, Comtois.

Joannette, Pollock – Berg, Cherrey

FLA Live Arena, Sunrise

16 525 diváků

Domácí: 30:45. Couture, 36:08. J. Svečnikov, 39:42. Gregor, 56:57. Eyssimont

Hosté:

Domácí: Reimer (Kähkönen) – Harrington, E. Karlsson, Vlasic, Benning, Ferraro (A), Cicek, MacDonald – Eyssimont, Couture (C), Barabanov – Gregor, Bonino, Kaut – Lindblom, Sturm, Labanc – Lorentz, J. Svečnikov.

Hosté: Mar. Jones (Grubauer) – Dunn, A. Larsson, Oleksiak, Borgen, Jayc. Megna, Schultz – McCann, Beniers, Eberle – Schwartz (A), Wennberg, B. Tanev – Tolvanen, Gourde (A), Bjorkstrand – Donato, Geekie, Sprong.

Dunning, Charron – Baker, Nansen

SAP Center, San Jose

13 445 diváků

Domácí: 28:55. Backlund, 44:38. Toffoli, 48:54. Mangiapane

Hosté: 16:59. Konecny, 27:30. Deslauriers, 31:31. DeAngelo, 51:33. Allison

Domácí: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, C. Tanev (A), Weegar, Gilbert, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm, Dubé – Huberdeau (A), Kadri, Pelletier – Coleman, Backlund (A), Mangiapane – Lewis, Ružička, Lucic.

Hosté: Ersson (Hart) – Sanheim, Provorov, Ristolainen, Braun, DeAngelo, Seeler, York – Konecny, Frost, J. van Riemsdyk – Tippett, Laughton (A), Hayes – P. Brown, N. Cates, Deslauriers – Allison, Farabee, Lycksell.

Lambert, Rehman – Jackson, Murchison

Scotiabank Saddledome, Calgary

19 036 diváků

Domácí: 06:12. Guentzel, 32:26. Zucker

Hosté: 25:19. Nelson, 48:34. Horvat, 50:15. Lee, 59:35. Nelson

Domácí: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Petry, M. Pettersson, Ruhwedel, P. Joseph – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Kapanen, Carter, McGinn – Archibald, Blueger, D. O'Connor.

Hosté: Sorokin (Varlamov) – Pulock, Pelech, Mayfield, Romanov, Dobson, S. Aho I – Holmström, Horvat, Lee (C) – Palmieri (A), Nelson (A), Parise – Durandeau, Cizikas, Fasching – M. Martin, Andreoff, R. Johnston.

Skilliter, MacDougall – Gibbons, Flemington

PPG Paints Arena, Pittsburgh

18 094 diváků

Domácí: 31:00. Trocheck

Hosté: 05:12. Dubois, 16:32. Scheifele, 26:04. Connor, 55:29. Scheifele

Domácí: Šesťorkin (Halák) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, B. Schneider, Mikkola – Vesey, Zibanejad, Kreider (A) – Tarasenko, Trocheck, Panarin (A) – Kakko, Chytil, Lafreniere – Goodrow, Leschyshyn, Motte.

Hosté: Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Stanley – Mäenalanen, Dubois, Connor – Appleton, Scheifele (A), Gagner – Wheeler, Lowry (A), Ehlers – Kuhlman, Stenlund, M. Barron.