Boston schytal výprask 1:5 od Jets, Češi bez bodu. Prohrál i Mrázek

0
První Čech, který prorazil Nadalovu antukovou auru: Lehečkův úžasný večer
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel

Hokejistům Bostonu se těžce vrací z Winnipegu. V nočním utkání NHL prohráli Bruins hřišti Jets jasně 1:5 a z posledních pěti zápasů si připsali již čtvrtou porážku. Z českých hokejistů se neprosadili David Pastrňák, Pavel Zacha a ani Jakub Lauko. Gólman Petr Mrázek nezabránil v brance Chicaga prohře 2:5 s Montrealem. Detroit v bláznivé přestřelce s Philadelphií zvítězil 7:6 po nájezdech. Edmonton vyhrál 4:3 na ledě New York Rangers.

Chicago vedlo ve 24. minutě 2:0 brankami Ryana Donata a Jasona Dickinsona, ale Montreal ještě v prostřední třetině otočil na 3:2. Mrázek neměl nárok. Překonal jej tečí Mitchell Stephens a zblízka vyrovnal do odkryté branky Josh Anderson. Skóre překlopil Juraj Slafkovský, který doklepl volný puk v brankovišti. Z dorážky zvýšil v 54. minutě Nick Suzuki a při risku domácích bez gólmana zpečetil výhru David Savard.

„Připadalo mi, jako bychom po tom obratu (na 2:3) neměli sílu. Ve třetí třetině jsme si nevypracovali absolutně nic,“ řekl Dickinson. Trenér Chicaga Luke Richardson doplnil, že nehráli dost chytře. „Nenapadali jsme je agresivně, když byli unavení. V některých situacích jsme si špatně rozebrali hráče, několikrát stáli dva u jednoho, a toho využili,“ doplnil.

Nejlepším hráčem byl ve Winnipegu vyhlášen Gabriel Vilardi, který přihrál Joshi Morrisseymu na první gól zápasu a ve 32. minutě zvýšil na 2:0. Kanadský útočník bodoval popáté v řadě a během série nasbíral dvanáct bodů (6+6). K vítězství Jets přispěl dvěma góly v přesilových hrách Nino Niederreiter. Čestný úspěch Bostonu, který prohrál potřetí v řadě, vstřelil v 55. minutě Brandon Carlo.

„Byli ve všech aspektech hry lepší,“ uznal trenér Bostonu Jim Montgomery. „Nejdůležitější bylo, že vyhrávali souboje jeden na jednoho. Nehráli jsme dobře, soupeř ano,“ doplnil kouč. Pastrňák i Zacha vyslali v zápase shodně jednu střelu a připsali si dva záporné body do statistiky +/-.

Detroit zdolal na svém ledě Philadelphii po divokém průběhu 7:6 po nájezdech. Domácí vedli po úvodní třetině už 5:1, ale v 55. minutě prohrávali a málem zůstali bez bodu. Vyrovnání zařídil Dylan Larkin a v nájezdech se prosadili jen hráči Red Wings. Bonusový bod vystřelili týmu Lucas Raymond a Patrik Kane, který skóroval dvakrát i v základní hrací době a stal se první hvězdou utkání.

Edmonton vyhrál na ledě New York Rangers 4:3. Oilers znovu doháněli ztrátu ve třetí třetině, ve které o den dříve překonali v New Jersey Vítka Vaněčka čtyřikrát při obratu z 2:3 na 6:3. Kanadský klub nasázel Rangers v rozmezí 44. až 50. minuty čtyři branky, kterými otočili na 4:1. I bez výraznějších příspěvků svých hvězd. Connor McDavid si připsal asistenci, Leon Draisaitl nebodoval.

Rangers postrádají od začátku listopadu Filipa Chytila, který laboruje se zraněním v horní části těla. Český útočník už ale začal s individuálními tréninky, ke spoluhráčům se na ledě zatím nepřipojil.

Domácí: 19:52. Morrissey, 31:17. Vilardi, 37:41. Niederreiter, 41:25. Lowry, 59:41. Niederreiter

Hosté: 54:22. Carlo

Domácí: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Ehlers, Scheifele (A), Vilardi – Perfetti, Naměstnikov, Iafallo – Niederreiter, Lowry (C), Appleton – M. Barron, D. Gustafsson, Jonsson Fjällby.

Hosté: Swayman (Ullmark) – Lohrei, McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, Wotherspoon, Shattenkirk – Marchand (C), Zacha, Pastrňák (A) – J. van Riemsdyk, Geekie, DeBrusk – Heinen, Coyle, Frederic – Lauko, Beecher, Steen.

Chmielewski, Lee – Nansen, Galloway

Canada Life Centre, Winnipeg

14405 diváků

Domácí: 16:56. Donato, 23:43. Dickinson

Hosté: 24:20. Stephens, 35:02. Jos. Anderson, 37:33. Slafkovský, 53:11. Suzuki, 58:04. Savard

Domácí: Mrázek (Söderblom) – Murphy (A), I. Phillips, Crevier, Tinordi, Zajcev, Korchinski – Donato, Bedard, Reichel – T. Raddysh, T. Johnson, Kurashev – Blackwell, Dickinson (A), N. Foligno (A) – Re. Johnson, Entwistle, Beauvillier.

Hosté: Primeau (Montembeault) – Savard, Matheson (A), J. Barron, Guhle, Kovacevic, Struble – Slafkovský, Suzuki (C), Caufield – Jos. Anderson, J. Evans, Monahan – Gallagher (A), Dvorak, Armia – Ylönen, Stephens, Heineman.

K. Pollock, M. Dunning – J. Marquis, B. Grillo

United Center, Chicago

20 340 diváků

Domácí: 04:30. P. Kane, 08:16. P. Kane, 15:05. Sprong, 15:38. Compher, 19:42. Gostisbehere, 55:30. Larkin, 65:00. Raymond

Hosté: 09:00. Brink, 23:37. Couturier, 24:01. Frost, 45:51. Hathaway, 53:30. Laughton, 54:53. Tippett

Domácí: Reimer (Hutchinson) – Seider, Gostisbehere, Petry, Chiarot (A), Holl, Määttä – P. Kane, Larkin (C), DeBrincat – Raymond, Compher, Veleno – Perron, Copp (A), Rasmussen – Sprong, Fischer, Fabbri.

Hosté: Hart (Ersson) – Sanheim, York, Se. Walker, Seeler, Ristolainen, Zamula – Konecny, Couturier, Foerster – Atkinson, Frost, Tippett – Brink, Poehling, Farabee – Hathaway, Laughton (A), Deslauriers.

Rank, Hebert – Hughes, Apperson

Little Caesars Arena, Detroit

19 515 diváků

Domácí: 11:01. Wheeler, 55:42. Zibanejad, 59:59. Cuylle

Hosté: 43:07. Hyman, 44:15. E. Kane, 46:36. Foegele, 49:52. R. McLeod

Domácí: Quick (Šesťorkin) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, Schneider, E. Gustafsson – Wheeler, Zibanejad, Kreider – Lafrenière, Trocheck, Panarin – Brodzinski, Bonino, Cuylle – Pitlick, Goodrow, Vesey.

Hosté: S. Skinner (Pickard) – Ceci, Nurse, Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins – Foegele, Draisaitl, E. Kane – C. Brown, R. McLeod, Janmark – Ryan, Hamblin, Erne.