Rittich se činil proti Predators: 39 zákroků, výhra a druhá hvězda utkání

Autor: iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Český brankář David Rittich v NHL 39 zákroky vychytal výhru Los Angeles 4:2 nad Nashvillem a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Ottawa s Dominikem Kubalíkem porazila Detroit 3:2 v prodloužení a zvítězila podruhé za sebou. San Jose s Čechy Filipem Zadinou a Janem Ruttou ztratili vedení v Anaheimu, kde prohráli 2:3 v prodloužení.

David Rittich se vrátil do Nashvillu, kde strávil sezonu 2021/22 a proti bývalým spoluhráčům odchytal výborný zápas. Inkasoval dvě branky z 41 střeleckých pokusů a dovedl Kings k první výhře po čtyřech zápasech.

Český brankář držel až do 46. minuty čisté konto. V závěrečné části nestačil na pokusy Filipa Forsberga a Phillipa Tomasina, víc ale Nashvillu v místy drtivém tlaku nedovolil a dovedl Kings k důležité výhře. Zápas zakončil s úspěšností přesahující 95 procent a poosmé z 11 zápasů, do kterých v sezoně zasáhl, inkasoval méně než tři góly.

Kings ukončili čekání na výhru v pravý čas. Nashvillu v souboji týmů bojujících o elitní osmičku Západní konference odskočili na rozdíl dvou bodů. „Doufám, že nám tato výhra pomůže otočit naše aktuální rozpoložení a že začneme sbírat body pravidelněji. Je skvělé, že jsme před pauzou zlomili sérii nezdarů, navíc proti týmu, s nímž bojujeme o divokou kartu zaručující postup do play off,“ řekl novinářům Rittich.

Důležité vítězství Kings řídil Alex Turcotte. Dvaadvacetiletý centr ve druhé třetině vstřelil první gól v NHL a ve třetím dějství přidal asistenci u vítězné trefy Trevora Lewise. „Jsem nadšený, že se mi podařilo konečně skórovat. Je to pro mě velká úleva,“ líčil pátý hráč draftu z roku 2019, jenž se prvních bodů v NHL dočkal ve čtrnáctém zápase.

Ottawa zvládla druhé prodloužení za sebou a na Východě se odlepila ode dna tabulky. Výhru Senators na ledě Detroitu zajistil Shane Pinto. Hosté kontrolovali puk po celé prodloužení a v čase 62:05 přišla odměna.

„Když soupeři nepůjčíte puk celé prodloužení, je tu dobrá šance, že se vám podaří skórovat. Několikrát jsme s pukem radši vyjeli z útočného pásma a vyčkali jsme na správný okamžik. Myslím, že jsme odvedli výbornou práci,“ uvedl Pinto.

Detroit bodoval v jedenáctém z lednových 13 zápasů a s bilancí devíti výher, dvou proher v prodloužení a dvou porážek v základní hrací době se posunul na sedmé místo tabulky Východní konference. Deseti góly Red Wings k výborné lednové bilanci pomohl Dylan Larkin.

Kubalík naskočil ve čtvrté útočné formaci Ottawy a za bezmála 11 minut zaznamenal jeden záporný bod ve statistice plus/minus.

San Jose na ledě Anaheimu minutu před koncem základní hrací doby přišlo o vedení 2:1 a prohrálo 2:3 v prodloužení. Výhru Ducks vystřelil v 65. minutě Frank Vatrano, český bek Radko Gudas se neprosadil.

Domácí: 08:57. Sprong, 51:15. Larkin

Hosté: 23:09. Kastelic, 34:32. B. Tkachuk, 62:05. Pinto

Domácí: Lyon (Reimer) – Walman, Seider, Määttä, Petry, Gostisbehere, Holl – DeBrincat, Larkin, Raymond – Perron, Compher, Fabbri – Rasmussen, Copp, Fischer – Kostin, Veleno, Sprong.

Hosté: Korpisalo (A. Forsberg) – Chychrun, Chabot, Zub, Sanderson, Bernard-Docker, Brännström – Batherson, Norris, B. Tkachuk – Giroux, Stützle, M. Joseph – Tarasenko, Pinto, Greig – Kelly, Kastelic, Kubalík.

Skilliter, Dunning – ,Jackson, Murray

Little Caesars Arena, Detroit

19 515 diváků

Domácí: 45:15. F. Forsberg, 56:35. Tomasino

Hosté: 08:51. Grundström, 25:36. Turcotte, 53:21. Lewis, 58:51. Fiala

Domácí: Saros (Lankinen) – Josi (C), Fabbro, McDonagh (A), L. Schenn, Lauzon, Barrie – F. Forsberg, O'Reilly (A), Nyquist – Trenin, Sissons, Gurjanov – Novak, Glass, Evangelista – Co. Smith, McCarron, Tomasino.

Hosté: Rittich (Talbot) – M. Anderson, Doughty (A), Gavrikov, M. Roy, Englund, Spence – Byfield, Kopitar (C), Kempe – Moore, Danault (A), Fiala – Laferriere, Dubois, Anderson-Dolan – Grundström, Turcotte, Lewis.

South, MacDougall – Fournier, Berg

Bridgestone Arena, Nashville

17453 diváků

Domácí: 02:12. Lundeström, 58:59. Terry, 64:07. Vatrano

Hosté: 06:59. Duclair, 37:57. M. Vlasic

Domácí: Gibson (Dostál) – Zellweger, Fowler (A), Vaakanainen, Ljubuškin, LaCombe, Gudas – Henrique (A), Carlsson, R. Strome – Lundeström, McTavish, Silfverberg (A) – Vatrano, Groulx, Terry – R. Johnston, Carrick, Leason.

Hosté: Kähkönen (Blackwood) – Rutta, Muchamadullin, M. Vlasic, Burroughs, Ochoťuk, Addison – Hoffman, Couture (C), Zetterlund – Barabanov, Eklund, Duclair – MacDonald, Sturm, Kunin – Zadina, Carpenter, Bailey.