Martin Tomaides
14. září 2015 • 19:10

MacPremiéra. Brankář v Německu chytil 52 střel a na ledě se pozvracel

Joey MacDonald zažil v DEL zvláštní premiéru.
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Hašek: Ikaunieks? V tuhle chvíli nevěřím, že do Bohemky přijde Hašek: Ikaunieks? V tuhle chvíli nevěřím, že do Bohemky přijde
VŠECHNA VIDEA ZDE

Netradiční premiéru v německé nejvyšší soutěži si zažil pětatřicetiletý brankář Joey MacDonald. Jeho hokejový výkon v dresu Schwenningenu (0:1) byl fantastický, proti Mannheimu pochytal 52 střel, jenže zatímco spoluhráči před ním se v závěru utkání snažili otočit výsledek, jemu se otočil žaludek.Bývalý gólman Detroitu, Toronta či Montrealu byl při svém debutu absolutně famózní. Postavil se našlapanému Adleru Mannheim, jehož útočné řady táhnou bývalí borci z NHL jako Marcel Goc, Jochen Hecht či Brandon Yip. Jedinou branku nakonec vstřelil Ryan MacMurchy ve 45. minutě. To už toho měl MacDonald dost...

Necelou minutu před koncem utkání se hráči Mannheimu snažili vstřelit důležitý gól na 2:0, kterým by pojistili své vítězství. To už bylo poznat, že MacDonald není úplně v pořádku. Pomalu se zvedal z ledu, i když soupeř útočil. Jedna střela dokonce skončila na tyči.

VIDEO: MacDonald závěrečnou minutu nezvládl

No a pak to přišlo. Unavený brankář sundal masku a přímo na led vyprázdnil obsah svého žaludku... Důvod? Pravděpodobně dehydratace. Statistiky totiž dokazují, že hokejový gólman dokáže během utkání vypotit až 3 litry tekutin!

Klub hned po zápase také informoval média, že MacDonald rozhodně neutrpěl během utkání otřes mozku, jehož příznakem bývá často právě zvracení.

A MacDonald se rozhodně nemusí stydět, není prvním, komu se něco podobného stalo. Podobně nešťastnou příhodu za sebou má například vítěz Stanley Cupu s Anaheimem J.S. Giguere, nebo rozhodčí z NHL Mike Leggo.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze