Varaďu střídá Mlejnek. Asistent kouče Říhy nově povede dvacítku | iSport.cz
11. února 2020 • 16:04

Varaďu střídá Mlejnek. Asistent kouče Říhy nově povede dvacítku

Autor: iSport.cz, ČTK
TOP VIDEA
Jablonec - Příbram: Šílený kiks Kočího potrestal Sýkora, 3:0 Jablonec - Příbram: Šílený kiks Kočího potrestal Sýkora, 3:0
Malinského show. Sparta takového hráče nemá, říká Horváth Malinského show. Sparta takového hráče nemá, říká Horváth
VŠECHNA VIDEA ZDE

Novým trenérem české hokejové dvacítky se stal Karel Mlejnek. Třiačtyřicetiletý asistent Miloše Říhy u reprezentačního A-týmu nahradil Václava Varaďu, kterému po dvouletém působení u týmu skončila smlouva. Mlejnka jmenoval na dnešním jednání výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje."Důvěry si velmi vážím a práci u juniorské reprezentace vnímám jako obrovský závazek i zodpovědnost," uvedl v tiskové zprávě svazu Mlejnek, který je zároveň hlavním koučem a sportovním manažerem prvoligového Sokolova.

"Ve zbývající části sezony zůstává prioritou dospělá reprezentace. Po jejím skončení se ovšem budu naplno věnovat juniorskému výběru a ukončím i trenérské a manažerské působení na klubové úrovni," dodal Mlejnek.

Karel Mlejnek (1977) začínal jako trenér v žákovských kategoriích v roce 1996. V HC Energie Karlovy Vary vedl od roku 2006 mládežnické týmy včetně juniorky v MHL a od roku 2013 extraligové mužstvo. V letech 2016–2018 byl asistentem trenéra Bílých Tygrů Liberec, v roce 2018 se stal asistentem trenéra reprezentace České republiky, v probíhající sezóně působí i jako sportovní manažer a trenér HC Baníku Sokolov. V letech 2011–2013 byl asistentem u reprezentačního výběru U19.   

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourŠvédské hokejové hry 2020 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud