Jsem nejšťastnější na světě, překvapil Hanlon | iSport.cz
10. května 2011 • 11:27

Jsem nejšťastnější na světě, překvapil Hanlon

Autor: jon
TOP VIDEA
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend
VŠECHNA VIDEA ZDE

Takřka celý národ se utápí v slzách, trápí se brzkým koncem svých hrdinů. Slovenští hokejisté nepostoupili ani do čtvrtfinále, na domácím šampionátu zklamali. Terčem kritiky se stává zejména kanadský kouč Glen Hanlon, mnozí volají po jeho okamžitém odvolání ze slovenské střídačky.Výhra nad Dány 4:1 na konečném výsledku Slovenska nic nezměnila. Čtyři porážky v řadě (jedna z nich byla i od českého týmu) znamenají předčasný konec domácího favorita. Ale Glen Hanlon jako by ani nevnímal tu horu kritiky na svou osobu…„Je mi jasné, jaké jsou reakce, je to součást mojí práce," uvolněně odpovídal novinářům. Jako obvykle nevypadal sklesle, V jeho projevu byla stejná jiskra jako během celého šampionátu. Možná až přehnaná.

Slova o odchodu od slovenské reprezentace si odmítá připustit. "Doufám, že se to nestane. Není to na mně, ale slovenský hokej má úžasnou budoucnost a já jsem oddaný tomu být její součástí," tvrdí.

Slovenští fanoušci po utkáníSlovenští fanoušci po utkáníFoto ČTK

Jenže dosavadní výsledky mluví proti němu. Slováci neprošli základní skupinou, na turnaji porazili jen Slovinsko a Dánsko.

A to Hanlon měl k dispozici prakticky nejsilnější možný tým, který mohl dát dohromady.

"Prohráli jsme vždy jen o jeden gól. Mně se líbilo, jak náš tým hrál. Všichni jsme se tady snažili, jak nejlépe jsme mohli," snaží se omluvit vyřazení Slovenska.

Pravda. Slováci nehráli špatný hokej, každý zápas nechali na ledě všechno. Jenže počítají se výsledky. A ty byly mizerné.

"Je mi jasné, že očekávání celé země byla vysoká. Vím, do čeho jsem šel, zažil jsem to už u běloruské reprezentace. Kdyby se mi tohle stalo před nějakými deseti lety, bylo by to pro mě devastující, teď to ale beru jako součást svého povolání," odmítá si připustit fakt, že velká část národa chce jeho odvolání.

Hanlon dodal, že šampionát bude sledovat i nadále. Hokej miluje a rozhodně na něj nehodlá zanevřít.

"Jsem ten nejšťastnější člověk na světě, protože nemusím platit za lístek a budu moct zápasy sledovat přímo z tribuny. Přál bych si, abychom v těch dalších utkáních hráli my, abych si mohl vychutnávat naše úžasné fanoušky, ale bohužel...," řekl v rozhovoru po závěrečné výhře s Dánskem 4:1.Zleva Branko Radivojevič, Pavol Demitra a Milan Jurčina
Zleva Branko Radivojevič, Pavol Demitra a Milan Jurčina

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourChannel One Cup 2019 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud