Slováci řekli dost! Hanlon dostal vyhazov | iSport.cz
18. května 2011 • 14:14

Slováci řekli dost! Hanlon dostal vyhazov

Autor: spo, ČTK
TOP VIDEA
VIDEOGRAFIKA: Body v hokeji od roku 1936. Sparta nevládla vždy, pozor na týmy s jedním titulem VIDEOGRAFIKA: Body v hokeji od roku 1936. Sparta nevládla vždy, pozor na týmy s jedním titulem
Vítkovice - Liberec: Hattrick! Hudáček přidal další gól hostů, 1:7 Vítkovice - Liberec: Hattrick! Hudáček přidal další gól hostů, 1:7
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejslabší, máte padáka! Kanadský trenér Glen Hanlon skončil u slovenské hokejové reprezentace. Svaz ho odvolal po trapném fiasku na domácím světovém šampionátu, kde Slováci vydřeli pouze výhry proti Slovinsku a Dánsku.Hanlonův osud zpečetil na svém dnešním zasedání výkonný výbor Slovenského svazu ledního hokeje. Z devíti členů podrželi kanadského kouče pouze dva, prezident Juraj Široký a Robert Mráz.

Trenér, jenž převzal slovenský národní tým loni na jaře před mistrovstvím v Německu, ještě v průběhu šampionátu vyhlásil, že navzdory neúspěchu reprezentace chce slovenské hokejisty trénovat dál. Minulý týden tvrdil, že nejvyšší představitele národního svazu jeho odchod nepožadují.

"Byl jsem proti, přál jsem si, aby Hanlon u reprezentace pokračoval podle smlouvy až do roku 2014. V jeho práci jsem viděl pozitiva," řekl po koučově odvolání Mráz.


"Důvodem bylo umístění na domácím šampionátu. Teď mám v plánu odpočinout si s rodinou. Možná se vrátím do Kanady," sdělil po vyslechnutí verdiktu Hanlon.

Od zahraničního trenéra si vedení slovenského hokeje slibovalo nové impulzy, které by pomohly reprezentaci zopakovat výsledky ze začátku století. Tehdy si slovenský tým postupně odvezl z mistrovství světa všechny tři cenné kovy.

Jeho nástupce se slovenští fanoušci dozví nejdříve po zasedání slovenského svazu 10. června. Tehdy bude zároveň zvolen nový svazový prezident i členové výkonného výboru. Dosavadní prezident svazu Juraj Široký už dříve prohlásil, že se o funkci nebude znovu ucházet.

"Nebylo by fér, abychom v okamžiku, kdy nám zbývají pouze tři týdny ve funkci, rozhodovali o novém trenérovi. Tuto záležitost bude řešit výkonný výbor už v novém složení," dodal Široký.

Šatan se raduje z branky
Šatan se raduje z branky

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourChannel One Cup 2019 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud