Cesta za medailí: Dvacítka narazí ve čtvrtfinále MS na Finsko

Česká dvacítka se ve čtvrtfinála mistrovství světa utká s Finskem
Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda
Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem

Hokejisté Finska budou ve čtvrtek čtvrtfinálovým soupeřem českého týmu na mistrovství světa hráčů do 20 let v Malmö. Finové skončili druzí ve skupině B, přestože na závěr prohráli se Švýcarskem 3:4 po samostatných nájezdech. Další čtvrtfinálové dvojice tvoří Švédsko se Slovenskem, Kanada se Švýcarskem a USA s Ruskem.

Finové dnes prohrávali 1:3, ale nakonec vybojovali kýžený bod. Švýcary dostal poprvé do vedení v 19. minutě Flavio Schmutz, ale za 44 vteřin vyrovnal Ville Pokka.

Po poloviny utkání získali Švýcarsku dvoubrankový náskok Fabrice Herzog a Nico Dunner, hned za 40 sekund ale snížil Aleksi Mustonen a po 35 vteřinách třetí třetiny vyrovnal Saku Mäenalanen. Na další gól se čekalo až do šesté série nájezdů, kdy se trefil jako jediný Claude Paschoud.

Domácí Švédsko prošlo základní skupinou B bez ztráty bodu, dnes zdolalo Rusy 3:2. Švédové před 11.528 diváky sice ztratili dvoubrankový náskok, ale nakonec slavili výhru. K prvenství jim přitom stačil i bod.

Výběr pořadatelské země vedl po první třetině díky trefám Andrease Johnsona v přesilové hře a Nicka Sörensena. Sborná smazala ztrátu díky početním výhodám. Ve druhém dějství snížil Alexandr Barabanov a v 52. minutě vyrovnal Michail Grigorenko. V čase 57:38 rozhodl Jacob de la Rose.

Skupinu A vyhráli Kanaďané, kteří porazili dosud suverénní obhájce titulu Američany 3:2. USA vedly od 24. minuty, kdy se v oslabení trefil Riley Barber. Ještě ve druhé třetině vyrovnal Nic Petan, ve 44. minutě otočil stav Connor McDavid a za 139 vteřin ještě zvýšil v přesilovce Curtis Lazar. Za Američany už jen snížil Stefan Matteau.