31. prosince 2013 • 21:01

Cesta za medailí: Dvacítka narazí ve čtvrtfinále MS na Finsko

Autor:
Česká dvacítka se ve čtvrtfinála mistrovství světa utká s Finskem
TOP VIDEA
Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda
Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejisté Finska budou ve čtvrtek čtvrtfinálovým soupeřem českého týmu na mistrovství světa hráčů do 20 let v Malmö. Finové skončili druzí ve skupině B, přestože na závěr prohráli se Švýcarskem 3:4 po samostatných nájezdech. Další čtvrtfinálové dvojice tvoří Švédsko se Slovenskem, Kanada se Švýcarskem a USA s Ruskem.Finové dnes prohrávali 1:3, ale nakonec vybojovali kýžený bod. Švýcary dostal poprvé do vedení v 19. minutě Flavio Schmutz, ale za 44 vteřin vyrovnal Ville Pokka.

Po poloviny utkání získali Švýcarsku dvoubrankový náskok Fabrice Herzog a Nico Dunner, hned za 40 sekund ale snížil Aleksi Mustonen a po 35 vteřinách třetí třetiny vyrovnal Saku Mäenalanen. Na další gól se čekalo až do šesté série nájezdů, kdy se trefil jako jediný Claude Paschoud.

Domácí Švédsko prošlo základní skupinou B bez ztráty bodu, dnes zdolalo Rusy 3:2. Švédové před 11.528 diváky sice ztratili dvoubrankový náskok, ale nakonec slavili výhru. K prvenství jim přitom stačil i bod.

Výběr pořadatelské země vedl po první třetině díky trefám Andrease Johnsona v přesilové hře a Nicka Sörensena. Sborná smazala ztrátu díky početním výhodám. Ve druhém dějství snížil Alexandr Barabanov a v 52. minutě vyrovnal Michail Grigorenko. V čase 57:38 rozhodl Jacob de la Rose.

Skupinu A vyhráli Kanaďané, kteří porazili dosud suverénní obhájce titulu Američany 3:2. USA vedly od 24. minuty, kdy se v oslabení trefil Riley Barber. Ještě ve druhé třetině vyrovnal Nic Petan, ve 44. minutě otočil stav Connor McDavid a za 139 vteřin ještě zvýšil v přesilovce Curtis Lazar. Za Američany už jen snížil Stefan Matteau.

Další program:

Čtvrtek 2. ledna:

11:00 první zápas o udržení: Německo - Norsko,

12:00 čtvrtfinále USA - Rusko,

14:30 čtvrtfinále ČR - Finsko,

17:00 čtvrtfinále Kanada - Švýcarsko,

19:30 čtvrtfinále: Švédsko - Slovensko.

Pátek 3. ledna:

16:00 druhý zápas o udržení: Norsko - Německo.

Sobota 4. ledna:

15:00 semifinále,

19:00 semifinále.

Neděle 5. ledna:

12:00 případný třetí zápas o udržení: Německo - Norsko,

15:00 o 3. místo,

19:00 finále.

 Klasická verze
Mobilní verze