2. ledna 2016 • 04:40

Odstraní Američany? Jsme stejní, možná lepší, burcuje Pastrňák

Autor: ,
TOP VIDEA
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z FINSKA | Ze soupeřů pro čtvrtfinále nebylo moc na výběr, Američanům mají čeští junioři aspoň co vracet. „Je vlastně jedno, koho jsme dostali. Jestli chceme vyhrát, musíme porazit kohokoli,“ zopakoval omšelou pravdu David Pastrňák. Ten si o postup do bojů o medaile zahraje na dvacítkách už potřetí a pamatuje i prohrané finále proti USA na stříbrném šampionátu osmnáctiletých.První krok čeští junioři splnili, teď je čeká klíčová bitva, která je hranicí mezi úspěchem a zklamáním. Do play off postoupili s přehledem, jediní sebrali bod Rusům a skřípli rozlítané Finy. „Nejsme horší tým, než oni. Možná jsme dokonce lepší,“ řekl David Pastrňák o Američanech.

Sobotní čtvrtfinále MS dvacetiletých v Helsinkách začne v atraktivním čase od 19:00. „Jsem rád, že hrajeme večer, čas na regeneraci se zvětšil, budeme mít regulérní trénink. Je to Hockey Night In Helsinky a zápas, jak má být. Pro všechny vrchol kariéry,“ těší se kouč národního týmu Jakub Petr.

Pro podstatné části obou mužstev půjde o reprízu finále světového šampionátu osmnáctiletých v roce 2014. Tehdy Američané vyhráli 5:2, i tehdy se hrálo ve Finsku. Favoritem bude USA, z individualit Austona Matthewse, Sonnyho Milana nebo Colina Whitea jde strach. O síle týmu svědčí i dosavadní výsledky, v Helsinkách prohráli jen jednou - 0:1 se Švédskem, které jako jediné na turnaji neztratilo ani bod.

„Hvězd mají hodně. Buďme rádi, že nepřijel Eichel a Larkin. Ale známe je všechny, a když se zeptáte mého malého, tak vám řekne, co dělá Sonny Milano ve volných chvílích na parkovišti. Pro každého to musí být výzva,“ burcuje trenér Petr.

Kromě Pastrňáka budou Češi spoléhat třeba na Davida Kaše, majitele stříbra z šampionátu osmnáctek v roce 2014. „Jestli chceme uspět, musíme porazit silné soupeře. Je blbé, že jsme z nich dostali zrovna Amíky. V osmnáctkách jsme s nimi prohráli finále, ale zase to je velká motivace, máme jim co vracet. Máme na to je porazit, když budeme plnit všechno, co máme. Porážka s Finskem nás mrzí, nehráli jsme špatně. Vždycky chceme zvítězit, ale musíme se vyvarovat faulů a hlavně zabrat v přesilovkách,“ připomněl Kaše poslední vystoupení v základní skupině, kdy Češi nestačili na Finy a padli 4:5.

"Máme respekt ke každému soupeři, ale nesmí být moc velký, nesmíme se z toho, jak se říká, pos..t. Jít do toho se ctí a naplno. Doufám, že to zvládneme. K osmnáctkám už se nevracím, tohle je jiný turnaj,“ navázal další pamětník a centr prvního útoku Michael Špaček.

Utkání USA - Česko sledujte od 19:00 ONLINE ZDE »

Podívejte se, jak Pastrňák přál světu do nového roku

Vítěk Vaněček chytá na svém druhém juniorském šampionátu. Před rokem nastoupil v Kanadě do čtyř zápasů. Letos od sebe čeká ve čtvrtfinále lepší výkon
Vítěk Vaněček chytá na svém druhém juniorském šampionátu. Před rokem nastoupil v Kanadě do čtyř zápasů. Letos od sebe čeká ve čtvrtfinále lepší výkon

 Klasická verze
Mobilní verze