Úhlavní nepřítel Čechů na MS? Disciplína. Se Švýcary chtějí vyhrát | iSport.cz
Pavel Bárta
31. prosince 2017 • 09:42

Úhlavní nepřítel Čechů na MS? Disciplína. Se Švýcary chtějí vyhrát

Autor: Pavel Bárta
TOP VIDEA
RENTGEN: Co stojí za vzestupem Budějovic? Skvěle hrající Schranz může potrápit Spartu RENTGEN: Co stojí za vzestupem Budějovic? Skvěle hrající Schranz může potrápit Spartu
TOP MOMENTY: Zábranský je zpátky, bída Hradce a další bizarní pokuta pro Kladno TOP MOMENTY: Zábranský je zpátky, bída Hradce a další bizarní pokuta pro Kladno
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z BUFFALA | Někdo tvrdí, že Bělorusko podcenili, někdo to popírá. Ale v hlavách to prostě měli. Čeští junioři potvrdili výhrou 6:5 roli favorita, díky které si zajistili postup do čtvrtfinále šampionátu dvacetiletých v Buffalu. Ale vedli si dost lehkovážně a na vítězství se nakonec docela nadřeli.„V první třetině jsme byli moc v klidu, pak bylo nutné honem zapnout. Chtělo to rychlý gól, což se povedlo. Záhy hned padl další. A už jsme byli zpátky ve hře,“ vracel se střelec dvou českých branek Radovan Pavlík.

Než puk dopravil poprvé do běloruské branky, prohrávali Češi už 0:2. „Alby Reichel vystřelil, Ostap Safin dorážel a trefil břevno. Já to pak měl na dlouhou hokejku, naštěstí to tam padlo,“ popisoval.

„Nezačali jsme dobře, měli dvě vyloučení, oni jednoho využili. Nechci tvrdit, že jsme je podcenili, ale tak se to sešlo, od druhé třetiny jsme hráli líp a se štěstím, ale zaslouženě vyhráli. Pořád jsme věřili, že se to dá otočit. Naše lajna hned po jejich druhém gólu snížila, tím se zápas trochu nastartoval,“ hodnotil Kristian Reichel, díky jehož přímočarosti se první český gól vůbec zrodil. Ten zahájil obrat v zápase.

Úhlavním nepřítelem českého týmu v zápase byla disciplína. Ustáli pětiminutové oslabení po vyloučení Kurovského do konce zápasu, ale při třech jiných přesilovkách Bělorusů inkasovali. Pavlík dostal osobní trest. „Když to řeknu naplno, byla to kravina. Vyhozený puk na hybridní zakázané uvolnění, já to dojížděl a bohužel položil hokejku tak, že to šlo až do brány. Moje chyba, všem klukům se omlouvám,“ vzkazoval.

Během druhé třetiny nasypali Češi celkem pět gólů. Otočili skóre, ale on vítězství se museli prát až do konce. „Pět gólů nám dodalo sebevědomí, ale zase nás ukolébalo do takové té pohody, že jsme si začali myslet, že to budeme dávat do prázdné brány. Bělorusko začalo kousat a bylo nepříjemné. Ovšem takový zápas nám může pomoct. Snad jsme si to už vybrali, posledních pět minut muselo být vidět, že to chceme uhrát jakýmkoli způsobem, už jsme se nehrnuli do ofenzivy, ale pohlídali si to a k ničemu je nepustili,“ dodal Reichel.

Dnes v 18 hodin SEČ sehraje česká dvacítka poslední zápas skupiny proti Švýcarsku. Postup má jistý, půjde o to, z jakého místa půjde do play off. Švédy přitom už z vedoucí pozice nesetřese. „Nechceme spekulovat, nýbrž vyhrát za tři body. Co na nás vyjde, to na nás vyjde. Chceme vyhrát. Každopádně,“ zdůraznil Kristian Reichel.

Kapitán českého týmu Marek Zachar vstřelil proti Bělorusku první gól na turnaji
Kapitán českého týmu Marek Zachar vstřelil proti Bělorusku první gól na turnaji

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud