6. ledna 2023 • 11:10

MVP dvacítek Bedard. Tři Češi v All Star týmu, překvapil brankář Slováků

Autor: mas, ČTK, inf
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jasným vítězem individuálních ocenění na skončeném MS juniorů v Halifaxu a Monctonu je lídr bodování zlatého kanadského týmu i celého turnaje teprve 17letý Connor Bedard. Pravděpodobná jednička draftu do NHL 2023 je nejlepším útočníkem, nejužitečnějším hráčem a nechybí ani v All Star týmu, který zvolili novináři. V něm je však jediným Kanaďanem, kterého doplnila především trojice českých hráčů Tomáš Suchánek, David Jiříček a Jiří Kulich.U českého beka Davida Jiříčka nepřekvapí, že ho direktoriát turnaje vyhlásil nejlepším obráncem šampionátu. Více vášní však vyvolala volba nejlepšího brankáře turnaje. Jak již bylo zmíněno, v All Star týmu dle novinářů je český gólman Tomáš Suchánek, ale cenu si odnáší Slovák Adam Gajan.

Gajan měl na turnaji skvělé statistiky, Slováci ve čtvrtfinále hodně potrápili Kanadu (3:4p). Ale nakonec v této fázi turnaje skončili, když jejich brankář čelil 57 střelám. Hodně podobná čísla ovšem vykázal i stříbrný Suchánek, či brankář zlaté Kanady Thomas Milic. Favoritem přitom dlouho byl i Švéd Carl Lindbom, jenž si výrazně pokazil statistiky v zápase o bronz s USA (7:8p).

Seveřané tak skončili čtvrtí a z jejich týmu do All Star sestavy pronikl obránce Ludwig Jansson. Bronzové Američany v ní zastupuje útočník Logan Cooley.

Individuální ocenění mistrovství světa hokejistů do 20 let v Halifaxu a Monctonu:

Nejlepší hráči (podle direktoriátu turnaje):

Brankář: Adam Gajan (Slovensko),

obránce: David Jiříček (ČR),

útočník: Connor Bedard (Kanada).

All Star tým (podle akreditovaných novinářů): Tomáš Suchánek - David Jiříček (oba ČR), Ludwig Jansson (Švédsko) - Connor Bedard (Kanada), Logan Cooley (USA), Jiří Kulich (ČR).

Nejužitečnější hráč: Connor Bedard (Kanada).

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa v hokeji 2024 ONLINE

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Spengler Cup * MS v hokeji žen

Play off
Články odjinud


Články odjinud