Agenti vs. bafuňáři: Hokejová válka! | iSport.cz
7. ledna 2009 • 02:00

Agenti vs. bafuňáři: Hokejová válka!

Autor: Blesk
Henyš,agent
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

O hokej u nás přestává být zájem. A jak potrvdilo šesté místo na MS juniorů, Češi se mezi elitou propadají stále níž! Podle jedněch za to můžou hokejoví agenti, kteří své klienty rozmazlují. Podle druhých lidé na svazu a špatný systém.Zástupci hráčů plní důležitou roli ve výchově hokejistů. Zároveň však nevidí, když se jejich ovečkám mnohdy nechce do práce. „Zato keců mají plnou pusu,“ zlobí se Jaroslav Holík, kouč dvojnásobných juniorských mistrů světa.

„Hráč na sobě musí dělat, a ne že hned přijde tatínek s agentem a řeknou: No tak my půjdeme jinam,“ doplnil Holíka na serveru iDnes reprezentační kouč Vladimír Růžička.

„Že za všechno můžou agenti? Tomu se musím smát,“ tvrdí Jaromír Henyš. „My ty kluky netrénujeme, my nevymysleli, že se hraje juniorská extraliga se čtyřiadvaceti týmy, když úroveň jich má sotva polovina!“

Je na světě nová válka mezi českou hokejovou generalitou? Agenti versus bafuňáři? Možná ano. „Problém spočívá v řízení a metodice. Od doby, kdy vyhodili Micku (bývalý generální sekretář svazu – pozn. red.), šel český hokej organizačně do háje,“ vrací úder Henyš.

Chybou je podle něj i to, že junioři nemají v lize mezi dospělými místo. „Já nikomu neříkám: Jdi do Kanady. Ale když přijde kluk, že tam chce a já vidím, že tady nedostane šanci, tak mu nebráním a zařídím mu to. Jinak by stejně šel za jiným agentem,“ uzavírá Henyš.

Důležití agenti v Česku

Jaromír Henyš

Nejznámější agent u nás, který se stal průkopníkem tohoto řemesla v Česku.
Jeho esa: Petr Sýkora, Martin Straka

Petr Svoboda

Střelec zlatého gólu z finále na OH v Naganu, dříve spolupracoval i s Ivanem Hlinkou.
Jeho esa: Jiří Hudler, Pavel Kubina

Jiří Hamal

Bývalý spolupracovník Jaromíra Henyše. Zastupuje zejména hráče z evropských lig.
Jeho esa: Pavel Patera, Martin Procházka

Robert Spálenka

Pracuje pro firmu Pavla Zíky Sport Invest, která zastupuje i fotbalistu Petra Čecha.
Jeho esa: Jan Marek, Petr Čajánek

 

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud