TOP VIDEA
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RUSKA | Kdo se dneska proti Rusům (od 19.15) postaví do branky, to podle očekávání není jasné ani po rozbruslení. Zato už je zřejmé, že do utkání nezasáhne útočník Jiří Sekáč, jenž stále není fit poté, co prodělal minulý týden ve Znojmě při přípravě se Švédy lehčí otřes mozku. Na soupisku se zatím vedle něj nedostali ani další útočník Kubalík a obránci Zámorský a Polášek. Do akce už je naopak nachystaný Doudera, jenž by měl dneska být jako sedmý bek.Klíčová otázka, kdo bude v brance, stále není rozřešená. „Rozhodli jsme se, že to dopředu nebudeme oznamovat a bude to tak po celou dobu mistrovství,“ zopakoval po dnešním rozbruslení hlavní kouč Vladimír Vůjtek.

Ani z tréninku se nedalo vypozorovat, na koho padne volba. Brankáři se střídali pravidelně, takže se z toho nic vydedukovat nedalo. Trenér gólmanů Petr Jaroš se jim věnoval pravidelně.

Na ledě stejně jako celý tým strávili půlhodinku. Večer už to vypukne naostro, mimořádná bitva s Rusy je na programu od 19.15 hodin českého času.

Tým se během dne potýkal s mírnými organizačními zmatky, zatím všechno nefunguje, jak má. Třeba maséři na poslední chvíli sháněli hodiny, aby je mohli připevnit na střídačku. Protože na obří kostce čas chyběl. Takže trenéři neměli představu, kolik času zbývá do konce rozbruslení.

720p 480p 360p 240p
Preview: Prvním soupeřem ČR je Rusko

A vedení reprezentace rovněž s obavami sleduje, že po pár dnech pracovního volna bylo znát, že moskevská doprava je zahuštěnější než ve středu a ve čtvrtek. „Takže si na přepravu na zápas dáme větší rezervu, přeci jenom je pátek odpoledne. Nechceme se dostat do nějakých časových problémů,“ uvedl Martin Loukota, týmový manažer.

Zápas začíná v 19.15, definitivní podoba sestavy bude znát přibližně hodinu před utkáním. To se rozřeší i rébus, kdo bude v brance.

Celkem je na soupisce třináct hráčů, kteří předtím na šampionátu neodehráli ani jeden zápas. "Je to pro kluky každopádně velká výzva," uvedl asistent trenéra Jaroslav Špaček.

Jak asi nastoupí:
Francouz, nebo Furch - Jeřábek, Jordán, Šimek, Kolář, Kempný, Kundrátek, Doudera - Pastrňák, Plekanec, Červenka - Řepík, Kovář, Birner - Kašpar, Kousal, Zohorna - Jarůšek, Filippi, Koukal - Zaťovič

Více o mistrovství světa v Rusku čtěte ZDE>>>

SPORT MAGAZÍN: 72 stran k MS v hokeji - český tým, program, soupisky, historie

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze