14. května 2016 • 04:58

Hertl se přiblížil Stanley Cupu, sleduje ale i MS: Kluci jsou skvělí

Autor:
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pro Tomáše Hertla bylo probuzení do pátečního rána výborné. Večer předtím dokázal se San Jose zvládnout rozhodující sedmý duel konferenčního semifinále proti Nashvillu 5:0, zároveň zaregistroval, že český tým na MS v Rusku poráží Kazachstán (3:1). „Šampionát sleduju,“ hlásí z Kalifornie v rozhovoru pro iSport.cz.I přes náročný program si Hertl najde čas, aby se na výsledky národního týmu podíval. „Ale dvanáctihodinový posun není příznivý. Zrovna jsem vstal a zápas s Kazachstánem končí. Ale zajímám se o výsledky, jsem v kontaktu s Dominikem Furchem, který chytá neskutečně, psal jsem mu a gratuloval,“ přiznal 22letý útočník Sharks.

Nemohlo mu tak uniknout ani to, že český tým dosud neprohrál a zvítězil i nad Ruskem a Švédskem. „Klukům se daří a hrozně jim přeji, aby došli co nejdále. Před šampionátem se sice říkalo, že nic neuhrají, ale ukázali sílu, hrají výborně. Potvrdili, že mají partu výbornou a o jménech to není,“ zdůraznil.

Sám je v kolektivu, který také funguje. Se Sharks ho čeká finále konference proti St. Louis. „Stanley Cup je už celkem blízko, na druhou stranu pořád i strašně daleko, stále nám zbývá osm vítězství, ale ten Pohár bych strašně chtěl vyhrát,“ říká.

VIDEO: Sestřih zápasu Česko - Kazachstán

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze