17. května 2018 • 16:39

Zápasy MS očima sudích: Vtípky, srážka s hráči i pochvala Čiliaka

Autor: Daniel Ryl
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Fotbalový KVÍZ pro Doktora Vševěda: šest chyb ze třinácti otázek, co nevěděl?
Neskutečná atmosféra, ale česká reprezentace bez medaile. Co přineslo biatlonové MS?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když už na ně fanoušci reagují, v drtivé většině případů pískotem či nadávkami. Mezinárodní hokejová federace však dokázala, že i muži v pruhovaném nejsou žádní suchaři s kamennou tváří. Rozhodčí totiž během mistrovství světa nosí na svých helmách kameru i s mikrofonem a oficiální YouTube kanál IIHF přinesl sestřih toho nejzajímavějšího, co se na světovém šampionátu očima sudích událo. Během zápasů často povzbuzují hráče, upravují jim výstroj a dokonce si najdou čas, aby někoho z hráčů pozdravili, nebo je dokonce pochválili. Vše o MS v hokeji 2018>>>.Jedním z takových šťastlivců byl slovenský brankář Marek Čiliak, za kterým přijel rozhodčí při jednom z přerušení. Žádnou výtku neslyšel, právě naopak. „Musím říct, že to byl opravdu krásný zákrok,“ slyšel z úst rozhodčího brankář Komety Brno. Další brankář pak slyšel: „Rád Tě zase vidím!“

V průběhu hry jde ale legrace stranou. Ve videu jde také vidět, jak sudí napomíná jednoho z hráčů za špatné postavení při vhazování, což byla jedna z věcí, na kterou si hokejisté v úvodu šampionátu v dánské Kodani a Herningu stěžovali. Rozhodčí už ale museli řešit také zapíchnutou hůl v mantinelu, během zápasů reagují na neproměněné šance, góly i potyčky.

V jedné z nich se před brankou soupeře ocitl i český útočník Tomáš Plekanec, kterého musel vzápětí sudí odtrhávat při strkanici s rakouským obráncem Stefanem Ulmerem. Rozhodčí však komunikují i s hráči, když z legrace popohání ledaře, který leští mantinel u časoměřičů, nebo se jeden z nich s úsměvem zvedal z ledu, kam ho poslala srážka s dvěma bojujícími hráči.

Fanoušci mohou vidět také to, jak se sudí cítí, když po zkoumání videa přijede do středu hřiště a na celou arénu oznamuje, zda puk přešel brankovou čáru, nebo nikoliv.

Dočkají se brzy i fanoušci v Tipsport extralize?

Čeští fanoušci už se navíc brzy mohou dočkat podobných záběrů i při televizních zápasech Tipsport extraligy. Televizní stanice O2 TV, která se bude nově dělit o práva s Českou televizí, hodně vážně přemýšlí o tom, že extraligovým sudím umístí na helmu kamery a ráda by k tomu přidala i mikroporty.

„Bude to předmětem jednání. Na jednu stranu je tu bezpečnost hráčů i rozhodčích a na druhou atraktivita, která by hokej posunula dál,“ věří generální ředitelka BPA Jana Obermajerová. Nebojí se toho, že by hráči mohli reagovat na mikrofon i vzhledem k různým emocím negativně? „Já se domnívám, že by se měl každý chovat tak, aby to bylo publikovatelné,“ řekl se smíchem šéfka BPA.

Fanoušci v arénách tak brzy možná uslyší vysvětlení verdiktů naživo a ochuzeni nebudou ani ti u televizních obrazovek. A kdo ví, třeba se blíží doba, kdy si u televizní obrazovky vyberete možnost sledovat utkání pouze a výhradně pohledem rozhodčího.

Čtvrtfinále proti USA! Na koho si Jandačův výběr musí dát pozor?
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud