MS v hokeji 2019 | Říhovy emoce? Celé to bral od srdce, těšilo Gudase. Je na čem stavět | iSport.cz
Adam Lacek
27. května 2019 • 20:00

Říhovy emoce? Celé to bral od srdce, těšilo Gudase. Je na čem stavět

Autor: Adam Lacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
TOP góly 26. kola: Jánošovo dělo nebo Hložkova šibenice
Karviná - Sparta: Dočkalův první gól po návratu na Letnou! Zvyšuje na 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští hokejisté dorazili zpátky do Prahy. Přílet poznamenala emotivní řeč trenéra Miloše Říhy. Překvapila přítomné novináře, následně určitě i fanoušky. Obránce Radko Gudase, který se společně s Michaelem Frolíkem tiskové konference také zúčastnil, ovšem ne. „Národní tým byl pro něj od začátku emotivní. Celé to bral od srdce. Pro hráče je určitě dobré vidět, že si trenér za tím stojí, že má v mančaftu položené srdce. Myslím, že i to pomohlo,“ cenil si řízný bek.Nevrátili se jako hrdinové. Českým hokejistům medaile proklouzla v nájezdové loterii v bitvě o bronz proti Rusku. I tak je v Praze na letišti vítaly zhruba tři desítky fanoušků. „Super. I když se neudělala medaile, stejně tam byli, stejně přišli zatleskat. To jen hovoří o tom, jestli se jim to líbilo,“ těšilo Radko Gudase , který na tiskové konferenci společně s  Michaelem Frolíkem zastoupil kapitána Jakuba Voráčka .

Hořký konec šampionátu stále bolí. „Nějakou chvíli ještě asi bude, není jednoduché to spolknout. Hokej je někdy takhle krutý,“ mrzelo Frolíka. „Nejhorší je, že jste cítili, že jsme v tom zápase o bronz byli lepší. Byli jsme blíž k vítězství než oni. Bohužel to takhle někdy je. Myslím si, že máme být na co hrdí. Jsem na kluky pyšný, jak jsme celý turnaj zvládli a jaká tam byla parta,“ dodal.

Skvělé party v Bratislavě si cenil i Gudas. „Nikdo v kabině neměl žádný problém, i když nehrál, nebo hrál málo. Prostě to je národní tým, tam se sejdeme za stejným cílem. Všichni chtěli, vůle tam byla. Pár věcí jsme si vždycky řekli před zápasem a všichni se to snažili plnit. Nechtěli jsme pustit žádnou kostičku.“

Už jsou v Praze! Hokejisté se vrátili ze šampionátu, na letišti čekali fanoušci

Touha po medaili byla obrovská. „Není to tak sladké, jak jsme čekali. Čekali jsme, že přijedeme šťastnější, než jsme nakonec dorazili,“ smutnil Gudas po příletu do Prahy. „Byl bych strašně rád, kdyby to všichni brali pozitivně, protože hokej, co se tam hrál, byl pro radost. Nejen nám, ale doufám, že i lidem. Myslím, že mladí hráči by se měli na tenhle turnaj kouknout, jak by se mohlo hrát, s jakým sebevědomím,“ zmínil.

Všem hráčům zůstane dlouho v paměti úžasná atmosféra, kterou v Bratislavě vytvořili čeští fanoušci. „Táhli nás od začátku až do konce. Když jsme nastoupili na Švéďáky, tak hned přehlušili všechny jejich fanoušky. Bylo to super. Myslím, že si to všichni užívali,“ řekl Gudas. „Cítili jsme se jako doma. Fanoušci byli neskuteční, chtěl bych jim za to poděkovat,“ dodal Frolík, který na Slovensku zažil už šampionát v roce 2011.

Frolík má za sebou z osobního hlediska nejzdařilejší akci v národním týmu. V prvním útoku vedle Jakuba Voráčka a Dominika Simona posbíral 14 bodů (7+7). „S tím jsem asi moc nepočítal,“ usmál se. „V posledních letech jsem nebyl hráč, který by měl třeba bod na zápas nebo tak. Tady byla příležitost si zahrát s Vorasem, hrát první přesilovku a chodit na oslabení. Důvěra trenérů byla veliká a jsem rád, že jsem jim to mohl trošku vrátit,“ těšilo zkušeného útočníka.

„Doufejme, že se příští rok zase sejdeme v podobné sestavě a budeme to moc dotáhnout dál,“ věří Frolík. „Máme na čem stavět,“ přidal Gudas.

Říha se rozbrečel na tiskovce. Nesplnil jsem cíl. Jsem složitej trenér, buzerant, řekl v slzách

Vynikající turnaj. Máme hráče, kteří mohou převzít štafetu po zlaté generaci, řekl o MS Král

FAKTA MS: Finové v Bratislavě slaví po osmi letech, Češi zůstali čtvrtí

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2020 zrušeno

Mistrovství světa v hokeji se mělo konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Kvůli šíření koronoviru však IIHF šampionát 21. března zrušila. Český tým měl odehrát základní skupinu A v Lausanne, kde by se postupně střetl se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem. Příští MS v hokeji proběhne od 7. května 2021 v Minsku a Rize.

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Skupina B
Články odjinud