MS v hokeji 2019 | Návrat hokejistů domů. Říha plakal: Děkuji za důvěru, úkol jsem nesplnil | iSport.cz
27. května 2019 • 14:43

Návrat hokejistů domů. Říha plakal: Děkuji za důvěru, úkol jsem nesplnil

Autor: iSport.cz, pta, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
TOP góly 26. kola: Jánošovo dělo nebo Hložkova šibenice
Karviná - Sparta: Dočkalův první gól po návratu na Letnou! Zvyšuje na 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výprava českých hokejistů se vrátila z mistrovství světa zpátky domů. Trenér Miloš Říha na úvod tiskové konference po příletu do Prahy vystoupil s překvapivě emotivním prohlášením. „Těžko se mi hledají slova. Chci poděkovat celému národnímu mužstvu. Chtěl bych poděkovat za důvěru. Úkol, který jsem dostal, jsem nesplnil. Letos si chlapi medaili zasloužili,“ řekl, poplácal po rameni vedle sedícího útočníka Michaela Frolíka a z očí mu tekly slzy.Od konce neúspěšného zápasu o bronz, ve kterém jeho tým podlehl Rusku po nájezdech, ještě neuplynul ani den. Říha byl však stále plný dojmů. „Všichni mě znáte, jsem složitej trenér, naprostý buzerant…“ posteskl si s úsměvem a u stolu před kamerami ho utěšoval šéf svazu Tomáš Král. 

Turnaj, na kterém národní tým prošel mezi nejlepší čtyřku, podle Říhy opět vrátil českému hokeji respekt ve světě. „Dnes už si nás zase všichni váží. Jsme pořád parádní hokejový národ.“

V Bratislavě se k němu už dostaly reakce od ostatních velmocí. „Jsem zase hrdý na Česko. Byl jsem na nás trochu nasranej a dnes už si nás zase všichni hokejově váží. I Finové a Švédové nám složili poklonu. Jen Rusové jsou někde jinde,“ prozradil kouč.

S českým vystoupením na šampionátu byl spokojený také Král. „Odehráli jsme skvělý turnaj. Jeli jsme tam s touhou po medaili. Situace není úplně špičková, to bychom tu medaili měli, ale je velmi dobrá. Kapitán Kuba Voráček odvedl neskutečnou práci. Měl jsem pocit, že je všechno tak, jak to bývalo před lety.“

Přestože Král uvedl, že počítá s tím, že Říha i nadále povede národní tým a bude si moct sám určit složení realizačního týmu, Říha své pokračování jako automatické neviděl. „Musíme vše nejdříve zhodnotit, srovnat si v hlavách. Čeká mě jednání, kde si každý řekneme své. Nevím, zda budu pokračovat já. Je tam spousta věcí, které bolí i mě,“ přiznal Říha.

Vynikající turnaj. Máme hráče, kteří mohou převzít štafetu po zlaté generaci, řekl o MS Král

Už jsou v Praze! Hokejisté se vrátili ze šampionátu, na letišti čekali fanoušci

FAKTA MS: Finové v Bratislavě slaví po osmi letech, Češi zůstali čtvrtí

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2020 zrušeno

Mistrovství světa v hokeji se mělo konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Kvůli šíření koronoviru však IIHF šampionát 21. března zrušila. Český tým měl odehrát základní skupinu A v Lausanne, kde by se postupně střetl se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem. Příští MS v hokeji proběhne od 7. května 2021 v Minsku a Rize.

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Skupina B
Články odjinud