TOP VIDEA
Obránce Liberce Kúdela: Slavia by byla výzva, když dopadne, budu rád Obránce Liberce Kúdela: Slavia by byla výzva, když dopadne, budu rád
Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z TORONTA | Žádné schovávání, reprezentační obránce Michal Kempný po nedělní prohře s Kanadou jasně řekl: “Nebylo to z mé strany ideální.” Zároveň je odhodlaný na prohru 0:6 zapomenout a v pondělním zápase proti výběru Evropy věří ve zcela odlišný výsledek českých hokejistů.Bylo těžké v sobotu usnout?
“Bylo. A spalo se špatně. Dostali jsme lekci a ta noc nebyla jednoduchá. Pak ale přišlo ráno a člověk to musí hodit za hlavu. Máme před sebou nový zápas a je na nás, abychom ho zvládli lépe.”

Vyčítal jste si hodně situaci před třetím gólem, kdy vás obral o puk Sidney Crosby?
“Samozřejmě, ale tohle přesně jsem musel co nejrychleji dosat z hlavy pryč. Z mé strany to nebyl vůlbec ideální zápas. Nemá cenu se vymlouvat, nezvládl jsem to. Takže to musím přijmout a začít od nuly.”

Čím to, že to nevyšlo?
“Možná ten chtíč byl až moc velký. Od nás všech samozřemě. Chtěli jsme to odehrát dobře, bohužel se to nepovedlo. Nic. Je to za námi. Musíme to zjednodušit a být lepší.”

O síle Kanady se samozřejmě mluvilo, ale nebyl střet s realitou přeci jen drsnější, než jste si dokázali představit?
“Jak říkám, dostali jsme lekci. Tak to prostě je. Kvalita jejich hráčů byla obrovská, to se nedá popsat. Rychlost, šikovnost, zkušenosti. Věděli jsme, že to nebude snadné, ale dopadlo to, jak to dopadlo.”

Co se dalo ve dni volna změnit, jak jste se naladili na lepší notu?
“Trenéři nás povzbudili, abychom měli hlavy nahoře. Trénink byl intenzivní, svižný. Co se stalo už nevrátíme, ale pořád máme šanci postoupit.”

Musíte porazit výběr Evropy, viděl jste její zápas proti USA?
“Ukázali, že kvalita je tam obrovská. Ale to si tady nevyberete. Nejlepší hráči, co tu mohou být a bude to zase těžké. Ale i my máme zkušenosti, osobnosti a umíme to hrát. Je na nás, abychom to předvedli.”Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze