Jakub Hlaváč
18. září 2016 • 15:30

Plekanec: Proti Kanadě jsme vyklidili hřiště. Nesmíme být takhle dole

Reklama
TOP VIDEA
 Profil Jana Kopice: nejlepší ligový nahravač a tahoun Plzně Profil Jana Kopice: nejlepší ligový nahravač a tahoun Plzně
Satoranský: Vyřazení? Zklamání kvůli našemu potenciálu. Ve finále Stanley Cupu fandím Capitals Satoranský: Vyřazení? Zklamání kvůli našemu potenciálu. Ve finále Stanley Cupu fandím Capitals
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z TORONTA | Věřil v překvapení. Útočník Tomáš Plekanec se také rval za výsledek, který by českou hokejovou reprezentaci posunul k dalšímu zlepšení nálady. Místo toho přišel v sobotu s Kanadou debakl 0:6 a český kapitán musel odpovídat, kterak se dá tým dohromady před soubojem s mužstvem Evropy.Dá se alespoň od něčeho odpíchnout?
“Možná od prvních deseti minut. Ale zlepšit musíme úplně všechno, nesmíme se dostat takhle dolů. Ale ono je to těžké. Jak to bylo 0:3, tak už je těžké hrát. Ještě když inkasujete takle do šatny… Navíc proti Kanadě. Vyklidli jsme hriště a bylo těžké s tím něco dělat.”

Onen nadějný začátek ukončil první gól, který se střídačka snažila u sudích rozporovat. Jak jste situaci v brankovišti viděl?
“Sudí mi řekl, že tam hokejka byla, ale prý to neovlivnilo zákrok. Že by se Neuvi stejně nestačil přesunout. Nechápu, jak tohle může posoudit, ale asi to je stejně celkem jedno.”

Byl už tohle definitivní zlom a ztráta nadějí?
“Pořád jsme tu třetinu mohli zavřít za stavu 0:1. Ten začátek vážně nebyl zlý, dostali jsme se k pár dobrým střelám a závarům. Takhle jsme hráli přípravu, takhle jsme mohli držet krok. Ale nevydrželi jsme to 60 minut. Což musíme. Jenom tak máme naději uhrát jiné výsledky, než takovéto.”

Brankář nás ještě podržel

A to brankář Michal Neuvirth ještě dost věcí zachránil…
“Přesně tak, byl z nás jednoznačně nejlepší. Byly tam na něj nájezdy, šlo na něj 50 střel. Strašně moc toho pochytal.”

Jak teď zapomenout?
“Momentální zklamání je obrovské. Chtěli a věřili jsme, že jim můžeme vzdorovat. Daleko víc. Jenže není čas se moc litovat, je den volna a pak zápas, který nás může udržet v turnaji. Musíme se na něj připravit.”

Je výhra kombinovaného výběru Evropy nad USA velkým varováním?
“Varování ani nebylo potřeba. Soupisku mají plnou vynikajících jmen, takže to nebude o moc jednodušší než s Kanadou.”

Navíc půjde o všechno.
“Pokud tady chceme zůstat, tak ano. Musíme něco uhrát. Teď si maličko odpočineme, proberem to a půjdeme se rvát celých 60 minut. Jiná cesta nevede.”

Více o Světovém poháru v Kanadě čtěte zde >>> 

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze