19. prosince 2021 • 14:05

Zdrcený brankář Hrubec: Stydím se. Přitom jsem věřil, jak jsme silní...

Autor: ČTK, krm
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Fotbalový KVÍZ pro Doktora Vševěda: šest chyb ze třinácti otázek, co nevěděl?
Neskutečná atmosféra, ale česká reprezentace bez medaile. Co přineslo biatlonové MS?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výkony brankáře Šimona Hrubce patřily k jedněm z mála světlých okamžiků během vystoupení hokejové reprezentace na Channel One Cupu. V porovnání s listopadovou Karjalou uhrál tým alespoň bod, skončil však znovu poslední a zanechal tristní dojem. Tím spíš, že právě současný výběr by měl být záložním plánem pro případ, že pandemická krize nakonec zhatí účast hráčů NHL na olympijském turnaji v Pekingu. Třicetiletý gólman Omsku připustil, že ani nedokáže najít pozitiva na vystoupeních národního mužstva.V průběhu turnaje Hrubec nakonec odchytal hned osm z devíti odehraných třetin. Trápení celého týmu tak měl jako na dlani. A bylo zřejmé, že to pro něho nebylo snadné sledovat.

„Já se musím hlavně soustředit na sebe a snažit se odvést co nejlepší výkon, abych klukům pomohl. Zbytek už neřeším, nestarám se o věci, které nemohu ovlivnit. Ne nadarmo se říká, že gólman je jednotlivec v kolektivním sportu. Můžu ale říct, že se stydím za to, že jsme tady neuhráli nic, jediný bod,“ řekl Hrubec novinářům.

Při narůstajících potížích s nemocí covid-19 v NHL dostává možnost neúčasti nejlepších hokejistů světa pod pěti kruhy čím dál konkrétnější obrysy. Jak by si s tím české mužstvo poradilo s vědomím, že uhrálo v šesti zápasech sezony jediný bod?

„Těch šest porážek by se dalo před olympiádou asi zahodit, ale jde o to, že my jsem sem přijeli asi s nejlepším týmem, jaký můžeme z Evropy poskládat, ale ani tohle stejně nestačilo. Nevím... Nenapadá mě v tuhle chvíli, koho jsme nechali doma, kdo by nám nějak hodně chyběl,“ přemítal Hrubec.

Účastníkovi posledních dvou odehraných světových šampionátů se ve tváři zračilo obrovské zklamání, které by i beze slov vypovídalo za mnohé.

„Možná tomu hokeji nerozumím, ale já v podstatě vůbec nevím, co bych vypíchl, že bylo na tomto turnaji dobré z naší strany. Naštěstí jen chytám,“ ulevil si Hrubec. „Když jsem viděl tu soupisku, tak jsem si říkal, jak jsme silní. Moc jsem tomu věřil a říkal si, že něco určitě uhrajeme. Jenže jsme neuhráli vůbec nic,“ dodal tiše.

Góly

Domácí: 31:09. Gulaš, 35:48. Jan Kovář

Hosté: 05:48. Rydahl, 44:13. L. Bengtsson, 54:44. Heed

Sestavy

Domácí: Š. Hrubec (Will) – J. Jeřábek (A), Šulák, Zámorský, Ščotka, J. Krejčík, D. Musil, Pyrochta – Sobotka, Jan Kovář (A), Gulaš (A) – A. Nestrašil, Michael Špaček, M. Řepík – Frolík, L. Sedlák, Hyka – Flek, Jašek, M. Kovařčík – A. Musil.

Hosté: Hellberg (Reideborn) – Pilut, Heed, Almqvist, L. Bengtsson, Engsund (A), Hultström – O. Lindberg, Holmberg, Emil Pettersson – Wedin, F. Olofsson, Strömwall – Brännström, Linus Johansson (C), Timashov – Rydahl, J. de La Rose (A), E. Larsson.

Rozhodčí

Gofman (RUS), Romasko (RUS) – Šalagin (RUS), Goljak (RUS)

Stadion

VTB Ice Palace, Moskva

Návštěva

4 981 diváků

Vstoupit do diskuse
0

MS hokej 2024 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Spengler Cup * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud