Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Švédsko - 19. prosince 2021   09:00

Česko
Česko
31:09' Gulaš (Sobotka, Zámorský) • 35:48' Jan Kovář (Gulaš, A. Nestrašil)
2:3
(0:1, 2:0, 0:2)
Švédsko
Švédsko
05:48' Rydahl  (E. Larsson) • 44:13' L. Bengtsson  (F. Olofsson) • 54:44' Heed  (Hultström)
Česko
Gofman (RUS), Romasko (RUS) – Šalagin (RUS), Goljak (RUS)
VTB Ice Palace, Moskva
4 981 diváků
Švédsko
Hellberg (Reideborn) – Pilut, Heed, Almqvist, L. Bengtsson, Engsund (A), Hultström – O. Lindberg, Holmberg, Emil Pettersson – Wedin, F. Olofsson, Strömwall – Brännström, Linus Johansson (C), Timashov – Rydahl, J. de La Rose (A), E. Larsson.

Z Moskvy se s vámi loučíme. Z tohoto utkání je to vše, ale nezapomeňte, že ještě jeden zápas Channel One Cupu se hrát bude. Rusové vyzvou hokejisty Finska.
Statistiky

Střely na branku: 17 – 31
Góly v přesilovce: 0 – 2
Vyloučení: 5 – 3
Buly: 27 – 20
Čeští hokejisté končí také na druhém turnaji letošní sezony poslední. Po prohrách s Finskem i Ruskem nestačili ani na Švédy, přestože po druhé třetině o gól vedli. O úvodní branku utkání se postaral Gustav Rydahl, který zužitkoval zaváhání Petra Zámorského. Ve druhé části překlopili vývoj střetnutí na stranu Česka Milan Gulaš s Janem Kovářem. V závěrečné periodě ale hokejisté Tre Kronor využili dvě přesilovky a utkání nakonec vyhráli 3:2. Rozdílovou branku měl na svědomí Tim Heed.
Nejlepší hráči dnešního utkání

Milan Gulaš (Česko)
Lukas Bengtsson (Švédsko)
59:59'
Švédsko si už situaci po vhazování pohlídalo. Z dnešního utkání si odveze tři body.
59:53'
Přesně sedm sekund před koncem třetí periody se po zakázaném uvolnění bude vhazovat před Hellbergem. Dokáží Češi ještě něco vymyslet?
59:19'
Larsson mohl potvrdit švédské vedení, když se k němu černá guma odrazila příhodně. Jan Kovář ale Česko zachránil před inkasováním.
59:02'
Střílené nahození Libora Šuláka zamířilo do lapačky Magnuse Hellberga. Hra je přerušena a na řadu přichází oddechový čas, který si vzal Filip Pešán.
58:36'
Teď už Hrubec vyjel z brány. Češi hrají powerplay a zároveň si přihrávají v útočném pásmu.
57:55'
Jan Kovář měl prostor mezi kruhy. Okamžitě střílel, jenže horní růžek minul. Šimon Hrubec se mezitím už poohlíží po střídačce.
57:41'
Přihrávku Milana Gulaše před bránou Jan Kovář promáchl.
57:01'
Za Šulákem se objevil Pettersson. Český zadák své zaváhání ale napravil a v rozhodující chvíli Petterssona v koncovce vyrušil.
56:21'
Dmytro Timashov vybízel kolegu před bránou, ale obránci se stačili vrátit. Nyní dochází k prostřídání na české straně.
54:59'
O vyrovnání se mohl postarat Vladimír Sobotka, který se na chvíli ocitl mezi kruhy volný. Brankáře Hellberga trefil do hrudi.
54:44'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédsko se podruhé ujímá vedení a už je velmi blízko ke zvládnutí tohoto zápasu! Linus Hultström v přesilovce přistrčil do strany TIMU HEEDOVI, jehož dělovka zapadla přesně mezi Hrubcovy betony. 2:3. Asistence: Linus Hultström.
54:04'
Co nejvýhodnější pozici si hledal Emil Pettersson, jenž ale těsně před Hrubcem neuspěl. Český brankář dnes předvádí skvělý výkon.
53:49'
Sobotka kvalitně napadá švédskou rozehrávku z hloubi pole. Tre Kronor se ale už chystají směrem kupředu.
53:14'
První střela ve švédské přesilovce orazítkovala zadní mantinel. Následně se tým v bílých barvách osvobodil.
52:54'
Vyloučení v týmu Česko (Michael Špaček – 2 min., hákování).
52:22'
Při ponechané výhodě si do skvělé pozice najel Jacob de La Rose. Česko teď mělo štěstí, že bývalý útočník kanadského Montrealu bránu netrefil.
52:03'
Nahození Oscara Engsunda brankář Šimon Hrubec parádně přečetl. Extřinecký muž v masce hru raději přerušil hru, poněvadž Češi měli za sebou několik náročných střídání.
51:16'
Česko se na chvíli dostalo do útočné zóny, ale přihrávka na Zámorského k modré čáře úplně přesná nebyla. Obránci českého týmu totiž touš přeskočil přes čepel.
50:30'
Křížná přihrávka Heeda skončila na hokejce Strömwalla, jenž vyslal velmi tvrdou střelu. Trefena byla tyč, halou to nyní jen zahučelo.
49:50'
Adam Almqvist si hledal na modré čáře prostor ke střele, ale čeští bránící hráči jej výborně stínovali. Obránce s číslem 5 na zádech tak musel přihrát do strany.
49:05'
Pomalu ale jistě se blížíme k závěrečným minutám třetí třetiny. Švédové teď herně mají mírně navrch, kombinují okolo mantinelu v útočné třetině.
48:27'
Z vrcholu kruhu tvrdě pálil Oscar Lindberg. Šimon Hrubec touš vyrazil pravým ramenem.
48:14'
Za okamžik bude vhazování provedeno ve středním pásmu.
47:49'
Emil Larsson přetlačil Šuláka. Následně se ale k ráně z kruhu nedostal, neboť Krejčík se rychle vrátil.
Do moskevské arény dnes přišlo 4 981 diváků.
47:06'
Fredrik Olofsson se prodral až na brankoviště, ale k zakončení nakonec nedošlo. Švédsko se poté opět hnalo dopředu, ale hra byla přerušena kvůli postavení mimo hru.
46:31'
Isac Brännström lehce tečoval nahození kapitána Johanssona. Švédové měli smůlu, puk zapadl vedle zadní tyče.
45:50'
Český tým ale chce co nejrychleji odpovědět. David Musil přistrčil do strany Lukáši Sedlákovi, jehož ránu ale Hellberg viděl.
44:13'
Přesilovka žlutomodrých je využita, takže znovu máme srovnáno. Trojice hráčů Švédska si měnila poměrně dlouho puk u modré čáry. Z ní to nakonec zkusil LUKAS BENGTSSON, jenž zamířil do horního růžku. 2:2. Asistence: Fredrik Olofsson.
44:01'
Velkou rychlost na křídle nabral Fredrik Olofsson, který ale zacílil kousek nad horní tyč.
43:31'
Národní tým už může vystřídat. Kotouč poslal přes všechny čáry obránce Jan Ščotka.
43:09'
Švédská přesilovka začala tlakem Tre Kronor. Nejprve pálil mimo tři tyče Tim Heed, po něm zamířil přímo do Hrubce Emil Pettersson.
42:46'
Vyloučení v týmu Česko (Libor Šulák – 2 min., sekání).
42:02'
Gustav Rydahl se snažil vybídnout spoluhráče na středovém kruhu, avšak hokejky českých reprezentantů byly na svém místě.
41:36'
Tim Heed tvrdě vypálil od modré čáry. Šimon Hrubec kotouč ukryl na své hrudi.
41:16'
Švédové teď reklamovali českou hru v šesti, ale pravice rozhodčích nahoru nešla. Pokračuje se tak ve hře.
40:34'
Pontus Holmberg kličkoval před Jeřábkem, ale až do střelecké pozice se nedostal. Česko začalo třetí periodu opatrně.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 12 – 22
Ve druhé třetině český výběr otočil utkání a momentálně vede nad Švédskem 2:1! Také dnes se střelecky prosadili Milan Gulaš s Janem Kovářem, oba mají na Channel One Cupu na svém kontě už tři góly. Šance však měli i Švédové, ale díky vynikajícím zákrokům Šimona Hrubce svěřenci trenéra Filipa Pešána vedou.
40:00'
39:40'
Malte Strömwall se dostal do úniku, ale vyrovnáno není! Proti jeho zakončení zasáhl Hrubec pravým betonem, k dorážce se Anton Wedin nedostal. Zřejmě byl David Musil tím mužem, kdo mu ve střele do prázdné zamezil.
39:14'
V plném proudu už máme poslední minutu prostřední třetiny. Michael Frolík nahání kotouč u mantinelu.
38:27'
Libor Šulák dokázal získat kotouč před Oscarem Lindbergem. Následně mohli hokejisté v bílých dresech rozehrát.
37:51'
Oscar Engsund si najel k modré čáře, odkud prudce vypálil. Hrubec na kotouč viděl.
37:09'
Nyní sledujeme boj ve středním pásmu. Rozhodčí zatím přerušovat nechtějí, přestože kotouč není vidět.
36:48'
Jakub Krejčík musel dávat pozor. Únik po straně si ale pohlídal, soupeři rychle nadzvedl hůl.
35:48'
Česko právě vstřelilo branku!
První formace se znovu prosazuje a Češi poprvé na turnaji vedou! Andrej Nestrašil přihrál za bránu na hůl Milana Gulaše, který precizně oslovil na brankovišti JANA KOVÁŘE. Český kapitán zamířil pod víko. 2:1. Asistence: Milan Gulaš a Andrej Nestrašil.
35:34'
Malte Strömwall si najel mezi kruhy, ale čeští hokejisté mu příliš prostoru ke střele nedopřáli.
34:42'
Lawrence Pilut se rychle vrátil na obrannou polovinu před Lukášem Sedlákem. Posléze se Švédové dostali ke střele, která ale pro Hrubce nebyla nikterak nebezpečná.
34:12'
Nyní sledujeme slabší pasáž tohoto utkání. Češi marně dobývají útočné pásmo.
33:06'
Jacob de La Rose zůstal na chvíli nikým nehlídaný před brankovištěm. Češi měli štěstí, že si jej nikdo ze švédských hráčů nevšiml. Chvíli poté přikryl Šimon Hrubec touš pod lapačkou.
32:32'
Druhá formace českého týmu zahrozila. Špaček se jen o pár centimetrů ke střele nedostal.
31:09'
Český tým vyrovnává! Po přesné a dostatečně kvalitní přihrávce Vladimíra Sobotky se dostal MILAN GULAŠ do samostatného úniku. Před Hellbergem si stáhl kotouč do bekhendu, načež perfektně zavěsil. 1:1. Asistence: Vladimír Sobotka a Petr Zámorský.
30:46'
Při přihrávce Andreje Nestrašila byl Michael Špaček v postavení mimo hru. Na řadě je komerční přestávka.
30:17'
Řepík předkládal Nestrašilovi, který se ještě v lepším postavení snažil vybídnout Špačka. K zakončení však nedošlo.
29:38'
Dmytro Timashov se prodral až do prostoru mezi kruhy. Jeho střela zápěstím zapadla na vyrážečku Šimona Hrubce.
29:02'
Za chvíli se překlopíme do druhé poloviny základní hrací doby. Švédsko nyní drží kus černé gumy v útočném pásmu.
28:34'
Krejčík dlouho váhal s rozehrávkou, nakonec poslal kotouč poměrně nepřesně.
28:09'
Tomáš Hyka vyhodil na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před Šimonem Hrubcem.
27:22'
Frolík se vrátil do hry a hned se zapojil do útočení. Zkoušel to po levém křídle, avšak dostatečnou podporu spoluhráčů neměl.
27:03'
Po vyhození Michala Řepíka touš opustil hrací plochu. Nicméně vylučovat se nebude, poněvadž puk se otřel o mantinel.
26:16'
Švédové se stále drží v útočné třetině. Teď ale na ně čeští hokejisté lehce zatlačili.
25:59'
Lukas Bengtsson si dlouho rovnal kotouč ke střele. Jeho dělovku obětavě zastavil Jan Kovář.
25:17'
Vyloučení v týmu Česko (Šimon Hrubec – 2 min., zdržování hry / brankář – hraní puku mimo lichoběžník). Trest odpyká Michael Frolík.
24:56'
Znovu se Flek tlačil směrem dopředu, ale mezi dvěma obránci nevyzrál. Další rozehrávku řídí Pilut.
24:08'
Zatím největší šanci Čechů měl na hokejce Jakub Flek. Karlovarský útočník se dostal do samostatného úniku. Ve finální fázi si touš stáhl do bekhendu, avšak nezvedl jej dostatečně vysoko. Hellberg byl úspěšnější.
23:46'
Po skončení přesilovky Česka přišel únik Švédska dva na jednoho. Prudkou přihrávku spoluhráče Malte Strömwall promáchl.
22:58'
Ve vlastním oslabení se do obrovské šance dostal Pontus Holmberg. Zkoušel zakončovat mezi betony, ale prostor mezi nimi si Šimon Hrubec s přehledem pokryl.
21:58'
Sedlák si nabruslil do ideální pozice mezi kruhy, přičemž tlačil kotouč do zadní šibenice. Svatyni ale o chlup netrefil.
21:30'
Vyloučení v týmu Švédsko (Malte Strömwall – 2 min., držení).
21:17'
Michael Špaček si rychle vyměnil puk se Řepíkem. Nakonec pálil kapitán Sparty, jenže skákavý hrací předmět nebyl trefen ideálně. I tak ale Hellberg určité starosti na brankovišti měl.
20:22'
První rozehrávka ve druhé třetině se českým hokejistům nepovedla. Kotouče se ve středním pásmu ujímá Linus Hultström.
20:01'
Je za námi úvodních dvacet minut. Švédové vedou po zásluze 1:0, poněvadž častěji trávili čas v útočné třetině. Vedení se ujali už v 6. minutě, kdy dvojice Larsson – Rydahl potrestala zaváhání Petra Zámorského. Českému týmu se příliš nedaří přesilovky. Hráli už dvě a kromě jedné šance Sedláka se do zakončení příliš nedostávali.
Střely na branku po 1. třetině: 5 – 12
20:00'
19:52'
Aktivní hra Švédska korunovala i závěr první periody. Teč Pontuse Holmberga byla o kousek nepřesná.
19:16'
Češi znovu nepředvedli zrovna nejlepší rozehrávku. Dopředu se tak žene Pilut.
18:29'
Po skončení přesilovky střílel z levého kruhu Malte Strömwall. Rána zkušeného švédského reprezentanta zamířila do boční sítě.
18:00'
Švédové měli obrovský tlak. Jejich série ran ale brankou neskončila, činil se především Hrubec. Musíme však vyzdvihnout i obětavost Davida Musila, který do jedné střely skočil.
17:15'
Puk šel znovu po ose Oscar Lindberg – Tim Heed. Pálil druhý jmenovaný, Hrubec byl pozorný.
16:38'
Šimon Hrubec předvedl efektní i efektivní zákrok. Pumelici Tima Heeda ukryl v lapačce.
16:29'
Hned po vhazování střílel z kruhu Emil Pettersson. Šimon Hrubec ukryl černou gumu na svou hruď.
16:24'
Vyloučení v týmu Česko (Michal Kovařčík – 2 min., hákování).
15:44'
Vladimír Sobotka tentokrát nabil Jakubu Jeřábkovi, jehož tvrdá rána minula cíl. Kotouč z pásma následně dostal Almqvist.
15:16'
Kovář kombinoval se Sobotkou, jenže puk mu utekl do rohu kluziště. Tam už poctivě zapracovali hokejisté Švédska.
14:43'
Heed se na modré čáře pořádně opřel do kotouče. Ten letěl k zadní tyči, ale Šimon Hrubec lapačkou vyrazil.
14:01'
Po přihrávce Michala Řepíka se před brankovištěm objevil Hyka, který ale hrací předmět nezastrčil za pozorného Hellberga. To vše přišlo ve chvíli, kdy jsou Švédové znovu v plném počtu.
13:10'
Před bránou Švédů vznikl závar, který však gólem neskončil. Dorážka Jana Kováře úspěšná nebyla.
12:35'
Michael Špaček dlouho neměl nabídku spoluhráčů, a tak to zkusil sám. Obránci Tre Kronor si ovšem poradili, černou gumu až před Hellberga nepustili.
11:55'
Vyloučení v týmu Švédsko (Lawrence Pilut – 2 min., podrážení).
11:53'
Jakub Krejčík zablokoval střelu zápěstím z levé strany. Posléze přišel faul, takže Česko si zahraje další přesilovku.
11:15'
Oscar Lindberg se dostal ke střele z pravého kruhu. Hrubec vyrazil puk před sebe a zároveň měl štěstí, že Holmberg před ním nezakončil.
10:09'
Češi měli za sebou poměrně dlouhé střídání. Michael Frolík byl rád, že posunul puk co nejdále od Hrubcovy klece.
09:30'
Po ztrátě Filipa Pyrochty vyrazil vpřed Isac Brännström, který ale mezi dvěma českými obránci neuspěl.
08:52'
Ani český tým přesilovku nevyužil. Švédové jsou v plném počtu.
08:20'
Teď už však svěřenci trenéra Pešána mají problém se udržet ve třetině. Švédské oslabení pomalu ale jistě míří do svého konce.
07:45'
Lukáš Sedlák se objevil úplně sám před bránou. Bekhendem zakončoval po ledě k zadní tyči, bránu ovšem netrefil.
07:10'
Přihrávka na Andreje Nestrašila se nepovedla. Švédsko následně vyhodilo kotouč přes všechny čáry.
06:52'
Vyloučení v týmu Švédsko (Jacob de La Rose – 2 min., podrážení).
06:21'
Pohotově z mezikruží střílel Emil Pettersson. Hrubec předvedl vynikající zákrok pravým betonem.
05:48'
Švédové se ujímají vedení! Po chybě Petra Zámorského, jenž odevzdal puk na hokejky hokejistů v modrém, se hned dva hráči objevili před Hrubcem. Larsson vybídl před prázdnou bránou GUSTAVA RYDAHLA, který měl snadnou práci. 0:1. Asistence: Emil Larsson.
05:25'
První formace českého týmu se usadila před Magnusem Hellbergem. Jan Kovář pálil z první, přičemž kotouč posléze vyletěl nad něj. Švédský gólman ale ošemetnou situaci stačil zastavit.
04:44'
Lukáš Sedlák se vrátil do hry, Češi tedy úvodní oslabení přežili. Na konci páté minuty stále platí nerozhodné skóre.
04:15'
Česko teď poměrně vysoko napadá. Tre Kronor se zatím nemohou dostat zpět do útočné třetiny.
03:50'
Oscar Lindberg těsně před Hrubcem tečoval nahození od modré čáry. Kotouč zapadl vedle přední tyče.
03:08'
Švédové začali s pukem na hokejkách, české reprezentanty osvobodil vyhozením přes všechny čáry Adam Musil.
02:44'
Vyloučení v týmu Česko (Lukáš Sedlák – 2 min., nesportovní chování).
02:36'
Emil Larsson operoval v předbrankovém prostoru, ke střele z otočky se ale nedostal. O chvíli později přišla střela Linuse Hultströma, kterou Hrubec zlikvidoval.
02:06'
Lukáš Sedlák těsně před červenou čárou vyhodil jen na zakázané uvolnění. Rozhodčí už volají hokejisty v bílých dresech zpět do hry.
01:39'
Timashov se snažil přihrávat zpoza brány. Jeho bekhendovou pobídku ale zastavili čeští zadáci.
01:15'
Češi se teď usadili v útočném pásmu, ale zatím se k žádné střele nedostali.
00:44'
Hned v úvodní minutě se k zakončení dostal Oscar Lindberg. Šimon Hrubec precizně zasáhl lapačkou.
00:01'

Česko: Š. Hrubec (Will) – J. Jeřábek (A), Šulák, Zámorský, Ščotka, J. Krejčík, D. Musil, Pyrochta – Sobotka, Jan Kovář (A), Gulaš (A) – A. Nestrašil, Michael Špaček, M. Řepík – Frolík, L. Sedlák, Hyka – Flek, Jašek, M. Kovařčík – A. Musil.
Trenér: Filip Pešán

Švédsko: Hellberg (Reideborn) – Pilut, Heed, Almqvist, L. Bengtsson, Engsund, Hultström – O. Lindberg, Holmberg, Emil Pettersson – Wedin, F. Olofsson, Strömwall – Brännström, Linus Johansson (C), Timashov – Rydahl, J. de La Rose (A), E. Larsson.

Česko – Finsko 2:3 po nájezdech
Branky a nahrávky: 33. Jan Kovář (Gulaš), 60. Gulaš (Jan Kovář) – 10. S. Manninen (Markus Granlund, Pokka), 48. Levtchi (Kemppainen, J. Karjalainen), rozh. náj. Tiivola

Rusko – Česko 5:2
Branky a nahrávky: 1. Gricjuk, 8. Vovčenko (Korškov, A. Anisimov), 15. Grigorenko (Šipačov, N. Gusev), 38. Grigorenko (Šipačov, N. Gusev), 40. A. Anisimov (Jelesin, A. Marčenko) – 19. Jan Kovář (Klok, Frolík), 48. Gulaš (Michael Špaček, J. Jeřábek)

Zápasy Švédska na turnaji

Švédsko – Rusko 0:1

Branky a nahrávky: 48. Vojnov (N. Gusev, V. A. Tkačov)

Kanada – Švédsko 3:1
Branky a nahrávky: 20. Gormley (Tambellini, M. Robinson), 38. O'Dell (Graovac, M. Ellis), 39. Ch. Genoway (Currie, C. Knight) – 36. Rydahl (Emil Pettersson)

ČESKO

Čeští hokejisté stále čekají na svou první výhru v letošní sezoně. Na Channel One Cupu vytěžili jeden bod za čtvrteční prohru po nájezdech s Finskem. V sobotu změřili síly s domácím Ruskem, které od začátku střetnutí tahalo za delší konec provazu. Bitvu nakonec zvládlo lépe poměrem 5:2. O české branky na turnaji se postarali dvougóloví Jan Kovář s Milanem Gulašem. Trefí se také proti výběru Tre Kronor?

Sestava Česka z minulého utkání

Will (Š. Hrubec) – Šulák, J. Jeřábek, Ščotka, D. Musil, J. Krejčík, Klok, Pyrochta – Gulaš, Jan Kovář, Frolík – M. Řepík, Michael Špaček, Sobotka – Hyka, L. Sedlák, A. Nestrašil – Blümel, Jašek, Flek.

ŠVÉDSKO

Hokejisté Tre Kronor odehráli na Channel One Cupu dva zápasy, ze kterých nevytěžili ani bod. Trápí se především v koncovce, poněvadž za 120 minut se z branky radovali jen jednou. Na úvod podlehli domácím Rusům 0:1 a ve druhém vystoupení nestačili na Kanadu 1:3. Zatím jediným švédským střelcem na turnaji je Gustav Rydahl. Svěřenci kouče Johana Garpenlöva budou bojovat o to, aby na předvánočním turnaji neskončili poslední.

Sestava Švédska z minulého utkání

Reideborn (Hellberg) – Engsund, Hultström, Almqvist, L. Bengtsson, Pudas, Heed – J. de La Rose, Rydahl, E. Larsson – Linus Johansson, Emil Pettersson, O. Lindberg – Strömwall, Holmberg, Wedin – F. Olofsson, Timashov.
Hezké nedělní ráno z Moskvy! Dnes se Česko střetne v jeho závěrečném utkání na Channel One Cupu se Švédskem. Začátek utkání je na programu v 9:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.