Extraligu bude vysílat i Nova Sport | iSport.cz
30. září 2009 • 16:43

Extraligu bude vysílat i Nova Sport

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Pardubický gólman musel řešit závary před svou brankou
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejová extraliga se poprvé v historii objeví v přímých přenosech i na komerční televizní stanici. Tento týden totiž začne zápasy nejvyšší domácí soutěže vysílat i placený kanál Nova Sport.Stanice to potvrdila na dnešní tiskové konferenci k prvnímu výročí svého vzniku.

Nova bude vysílat každý čtvrtek vybraný hokejový zápas z pátečního kola, což do konce sezony obnáší 18 zápasů základní části a play off.

Čtěte více:
Televizní hody: Extraligu by měl vysílat i Nova Sport »


Tradičním partnerem extraligy je veřejnoprávní Česká Televize, která v týdnu vysílá obvykle tři zápasy, z každého kola jeden. Krom toho nabízí většinu všech hraných utkání prostřednictvím IPTV i telekomunikační operátor Telefónica O2.

"Původně jsme s BPA jednali o velkém balíku na extraligu, nakonec jsme to nakombinovali s ruskou KHL," řekl ČTK ředitel stanice Marek Kindernay. Jednání s marketingovou agenturou skončila až 12. září a už 1. října bude televize vysílat první zápas, kterým bude utkání Liberce s Pardubicemi.

"Vybrali jsme čtvrtek, abychom se s žádným přenosem nepřekrývali. Ale určitě to bude zajímavá konfrontace s hlavním broadcasterem," prohlásil Kindernay.

Čtěte více:
Záruba: V televizi chystáme revoluci »


Televize během prvního roku své existence získala i práva na vysílání zápasů fotbalové Ligy mistrů, z níž vysílá jeden úterní a jeden středeční zápas a navíc oba nabídne i zdarma na internetu.

Fotbalové vysílání navíc obsadí největší zpravodajské studio televize, které bylo až dosud vyhrazené večerním zprávám. "Spolu s hokejem je fotbal náš největší dáreček k prvním narozeninám," prohlásil Kindernay. Finanční podmínky nových projektů nekomentoval.

Nova Sport měla dosud nejsilnější pozici o víkendech díky přenosům z anglické Premier League; i proto si nyní obstarala program i na pracovní dny. I když anglický fotbal láká šesticiferné počty diváků, sledovanost televize není po zprůměrování velká.

"Náš aktuální průměrný share je 0,5 procenta a dále roste. Hlavním kritériem je ale počet předplatitelů, kterých je zhruba 1,7 milionu v Čechách a na Slovensku," dodal Kindernay.

Fotbal na Facebooku

Vstoupit do diskuse
0
1.kolo
Články odjinud


Články odjinud