Obránce Klesla hledá angažmá v Evropě, Třinec by jej bral okamžitě | iSport.cz
Květoslav Šimek
28. května 2014 • 15:03

Obránce Klesla hledá angažmá v Evropě, Třinec by jej bral okamžitě

Vstoupit do diskuse
0
Klesla hledá angažmá v Evropě, Třinec má o něj zájem
TOP VIDEA
TOP góly 26. kola: Jánošovo dělo nebo Hložkova šibenice
Karviná - Sparta: Dočkalův první gól po návratu na Letnou! Zvyšuje na 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Misi jménem NHL obránce Rostislav Klesla ukončil. Ve dvaatřiceti letech, po třinácti sezonách v barvách Columbusu a Phoenixu, se rozhodl pro návrat do Evropy. Angažmá hledá, zájem o něj má extraligový Třinec, kde už před dvěma lety hrával.„O Rosťu stojíme, máme o něj zájem,“ potvrdil pro hokej.cz třinecký manažer Pavel Marek. „Musím po pravdě říci, že s ním jednáme. Rozhovory finišují, jsou podle mého v závěrečné fázi. Zatím nelze nic potvrdit, ovšem jednání dotahujeme. Jsou před dokončením.“

Trenér Jiří Kalous nezastíral, že by zkušeného beka, který hrál za Třinec v úvodu výlukové sezony 2012/13, do týmu bral. Počítal spíš ovšem s tím, že čtyřka draftu NHL z roku 2000 a juniorský mistr světa z roku 2001 najde angažmá v Evropě. Jednání s kluby z ruské KHL, mezi jinými i s pražským Lvem, ovšem konkrétní obrysy nenabraly. A tak se do hry vrátil Třinec.

Rodák z Nového Jičína měl minulou sezonu v zámoří hodně rozbitou. Minula jej byť jen širší nominace na olympiádu v Soči a ve Phoenixu se i kvůli zranění dostal na hranu sestavy. Pendloval mezi farmou a prvním týmem, v rámci transferu za Martina Erata byl vyměněn do Washingtonu. A hned pak do Buffala.

Na farmu Sabres ovšem Klesla jít odmítl a počátkem března předčasně ukončil svoji sezonu v zámoří. Oznámil, že definitivně. Že v NHL končí a vrací se do Evropy.

Oceláři pro nadcházející sezonu výrazně mění tým. Kariéry ukončili Radek Bonk, Jan Peterek a Václav Varaďa, do Čeljabinsku odchází Martin Růžička a David Květoň míří do Mladé Boleslavi. Třinec už posílili Kamil Kreps, Tomáš Plíhal, Milan Doudera, Lukáš Žejdl a Aron Chmielewski.

Klub stále jedná o příchodu slovenského útočníka Branko Radivojeviče a v zákulisí padlo i jméno zkušeného útočníka Jaroslava Bednáře. Ten má ovšem ve Slavii platnou smlouvu.

Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud