Skvělý návrat. Ton vstřelil gól a Kometa vydřela na Spartě výhru

0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Hokejisté Sparty prohráli v dohrávce 19. kola extraligy s Kometou Brno 1:2 a potřetí za sebou neuspěli v domácím prostředí. Na výhře hostů se gólem podílel i nejlepší střelec v historii Sparty Petr Ton, který v létě klub opustil. Kometa bodovala podeváté za sebou a oplatila Pražanům porážku z prvního vzájemného souboje v sezoně.

Hosté: 34:20. Ton, 50:04. Káňa

Domácí: Staňa (Novotný) – Barinka (A), Polášek, Mikuš, Ďaloga, Švrček, Hrbas, Pilař – Buchtele, Hlinka (A), Réway – Sabolič, Cingel, Bahenský – Rolinek (C), Pech, Kumstát – Chlapík, Volek, Dvořáček – Černoch

Hosté: Falter (Klimeš) – Kempný (A), Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Hájek – J. Hruška (A), Němec, Ton – Káňa, L. Čermák (C), Honejsek – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, Ostřížek, Mrázek

Fraňo, Pavlovič – Bláha, Špůr

Tipsport Arena

5703 diváků

Trenéři obou celků udělali oproti předešlým duelům změny na postu brankářské jedničky, Sparta vsadila na Staňu a Kometa na Faltra. Oba gólmani však na začátku moc práce neměli, úvodu dominovaly spolehlivé obrany.

ONLINE: Sparta - Brno (18:30)

Až v polovině první třetiny bylo rušno před Staňou, Brno však svoji první přesilovou hru nevyužilo. Sparta trpělivě čekala na šanci, která přišla ve 14. minutě. Falter ale nájezd Cingela zastavil. Následně byl ale vyloučen Čermák a Pražané úvodní početní výhodu využili. Po individuální akci otevřel skóre Hlinka.

SESTŘIH: Dohrávka 19. kola, Sparta Praha - Kometa Brno 1:2

V 17. minutě mohl vyrovnat Kempný, ale jeho pokus se neujal stejně jako střela Rolinka na začátku druhé třetiny. Ve 32. minutě se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho, Káňu ale vychytal Staňa.

Nakonec se ale Kometa vyrovnání dočkala. Krátce po skončení přesilovky vyrazil Kempného střelu Staňa jen před sebe a pohotově dorážející Ton srovnal skóre. Nejlepší střelec v klubové historii Sparty svůj úspěch neslavil, potleskem jej ale ocenili i fanoušci domácích.

Inkasovaný gól s Pražany otřásl a na přelomu druhé a třetí třetiny mělo Brno několik možností dostat se do vedení. Staňa ale se štěstím podruhé nekapituloval. V polovině třetí se ale hosté už do vedení dostali. V přesilovce se prosadil důrazně dorážející Káňa. Vyrovnat už se domácím nepodařilo ani v další přesilové hře či závěrečné power play.

Dohrávka 19. kola:

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
15. J. Hlinka (Réway, Barinka) - 35. P. Ton (Kempný), 51. J. Káňa II (Dočekal, Kuboš). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič - Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:6, navíc Kuboš (Brno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5703.

Sparta: Staňa - Polášek, Barinka, Ďaloga, J. Mikuš, Hrbas, Švrček, Pilař - Kumstát, Pech, Rolinek - Réway, J. Hlinka, Buchtele - Bahenský, Cingel, Sabolič - Dvořáček, Volek, A. Chlapík. Trenéři: Jandač a Moták.
Brno: Falter - Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, L. Hájek - P. Ton, V. Němec, J. Hruška - Honejsek, L. Čermák, J. Káňa II - Vondráček, Koreis, Burian - P. Mrázek, Ostřížek, Dočekal. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.