Kysela přestřelil, slova o korupci mírnil. Sudí Polák žádá omluvu | iSport.cz
20. listopadu 2014 • 12:31

Kysela přestřelil, slova o korupci mírnil. Sudí Polák žádá omluvu

Autor: vrb
Litvínovský manažer Robert Kysela je přesvědčený, že jeho tým rozhodčí ve Zlíně úmyslně poškodili
TOP VIDEA
Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes? Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes?
Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve středu se sešly extraligové kluby. Hlavním bodem jednání byly výkony rozhodčích, kteří hlavně v posledních kolech hrubě chybovali a výrazně ovlivnili některé zápasy. Ke svému výroku pro ČT, že počínání sudích v utkání ve Zlíně "zavánělo korupčním jednáním", se vyjádřil litvínovský generální manažer Robert Kysela. A svá slova mírnil. Rozhodčí Roman Polák, který zápas řídil, ovšem žádá omluvu."Robert Kysela v reakci na své výroky uznal, že v televizním rozhovoru volil nešťastná slova, kterými nechtěl osočit tým PSG Zlín z korupčního jednání. Další postup má v kompetenci ředitel extraligy (Josef Řezníček - pozn. red.)," stojí v tiskové zprávě Asociace profesionálních klubů (APK).

Kysela pro ČTK naznačil, že se Zlínu omluví. "Jsme domluveni na nějakém dalším postupu, tak bych to nechtěl teď dopředu nějak více rozebírat. Každopádně v pátek ráno uvedu na pravou míru, jak to bylo. A domluvili jsme se i na tom, že to vše pošlu panu Kamasovi (jednatel a člen prezídia PSG Zlín)."

Řezníček by měl verdikt nad Kyselovými výroky, když nedodal důkazy o korupci, rozhodnout do konce týdne. "Písemné vyjádření jsme obdrželi. Teď další kroky musíme probrat s právníky," řekl v úterý šéf nejvyšší souteže portálu iSport.cz.

Ve čtvrtek navíc do redakcí sudí Polák rozeslal dopis, který je směřován Kyselovi, a žádá omluvu. "Vzhledem k tomu, že jsem byl bezprecedentně napadnut generálním manažerem extraligového hokejového klubu VERVA Litvínov a tato jeho jednání výrazně poškozují moji osobu, zasílám Vám dopis s žádostí o omluvu, který byl dnes (ve čtvrtek) panu generálnímu manažerovi odeslán. V zájmu vyváženosti zpravodajství Vás žádám o zveřejnění této výzvy k omluvě." Celé znění dopisu najdete pod článkem.

Kluby zároveň souhlasily s opatřením komise rozhodčích, která dočasně devět sudích přeřadila do první ligy. Desátý Martin Homola sám požádal o přerušení v nasazování kvůli pracovnímu vytížení.

APK "zároveň doporučila intenzivnější zapojení delegátů do hodnocení výkonu rozhodčích." Na roli delegátů upozornil začátkem týdne v rozhovoru pro iSport.cz i Miroslav Vaněk, generální manařer Karlových Varů. "Oni jsou strašně důležití, ředitel extraligy totiž pochopitelně nemůže být na všech zápasech, a tak čerpá z informací právě od delegátů. Pokud ale budou k rozhodčím shovívaví, tak se nikam neposuneme," řekl. 

Dopis Romana Poláka

Celé znění dopisu sudího Romana Poláka, jehož adresátem je Robert KyselaCelé znění dopisu sudího Romana Poláka, jehož adresátem je Robert KyselaFoto Roman Polák

Litvínov zuří na sudí ve Zlíně: Faul, který nebyl, a vyloučený, který nehrál

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga

10. kolo
Články odjinud


Články odjinud