20. listopadu 2014 • 12:31

Kysela přestřelil, slova o korupci mírnil. Sudí Polák žádá omluvu

Autor:
Reklama
Litvínovský manažer Robert Kysela je přesvědčený, že jeho tým rozhodčí ve Zlíně úmyslně poškodili
TOP VIDEA
Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs? Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve středu se sešly extraligové kluby. Hlavním bodem jednání byly výkony rozhodčích, kteří hlavně v posledních kolech hrubě chybovali a výrazně ovlivnili některé zápasy. Ke svému výroku pro ČT, že počínání sudích v utkání ve Zlíně "zavánělo korupčním jednáním", se vyjádřil litvínovský generální manažer Robert Kysela. A svá slova mírnil. Rozhodčí Roman Polák, který zápas řídil, ovšem žádá omluvu."Robert Kysela v reakci na své výroky uznal, že v televizním rozhovoru volil nešťastná slova, kterými nechtěl osočit tým PSG Zlín z korupčního jednání. Další postup má v kompetenci ředitel extraligy (Josef Řezníček - pozn. red.)," stojí v tiskové zprávě Asociace profesionálních klubů (APK).

Kysela pro ČTK naznačil, že se Zlínu omluví. "Jsme domluveni na nějakém dalším postupu, tak bych to nechtěl teď dopředu nějak více rozebírat. Každopádně v pátek ráno uvedu na pravou míru, jak to bylo. A domluvili jsme se i na tom, že to vše pošlu panu Kamasovi (jednatel a člen prezídia PSG Zlín)."

Řezníček by měl verdikt nad Kyselovými výroky, když nedodal důkazy o korupci, rozhodnout do konce týdne. "Písemné vyjádření jsme obdrželi. Teď další kroky musíme probrat s právníky," řekl v úterý šéf nejvyšší souteže portálu iSport.cz.

Ve čtvrtek navíc do redakcí sudí Polák rozeslal dopis, který je směřován Kyselovi, a žádá omluvu. "Vzhledem k tomu, že jsem byl bezprecedentně napadnut generálním manažerem extraligového hokejového klubu VERVA Litvínov a tato jeho jednání výrazně poškozují moji osobu, zasílám Vám dopis s žádostí o omluvu, který byl dnes (ve čtvrtek) panu generálnímu manažerovi odeslán. V zájmu vyváženosti zpravodajství Vás žádám o zveřejnění této výzvy k omluvě." Celé znění dopisu najdete pod článkem.

Kluby zároveň souhlasily s opatřením komise rozhodčích, která dočasně devět sudích přeřadila do první ligy. Desátý Martin Homola sám požádal o přerušení v nasazování kvůli pracovnímu vytížení.

APK "zároveň doporučila intenzivnější zapojení delegátů do hodnocení výkonu rozhodčích." Na roli delegátů upozornil začátkem týdne v rozhovoru pro iSport.cz i Miroslav Vaněk, generální manařer Karlových Varů. "Oni jsou strašně důležití, ředitel extraligy totiž pochopitelně nemůže být na všech zápasech, a tak čerpá z informací právě od delegátů. Pokud ale budou k rozhodčím shovívaví, tak se nikam neposuneme," řekl. 

Dopis Romana Poláka

Celé znění dopisu sudího Romana Poláka, jehož adresátem je Robert KyselaCelé znění dopisu sudího Romana Poláka, jehož adresátem je Robert Kysela

Litvínov zuří na sudí ve Zlíně: Faul, který nebyl, a vyloučený, který nehrál
720p 720p 480p 360p 240p

 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze