Zavání to korupcí. Litvínov zuří po prohře ve Zlíně kvůli rozhodčím | iSport.cz
17. listopadu 2014 • 15:25

Zavání to korupcí. Litvínov zuří po prohře ve Zlíně kvůli rozhodčím

Autor: vrb
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bohemians - Plzeň: Kobra pálí za Viktorii! Ondrášek si hlavičkou poprvé prosadil, 1:0
Bohemians - Plzeň: Kopic nachystal Beauguelovi gólovku, ten jí nepohrdl! 0:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Páteční utkání 20. kola hokejové extraligy ve Zlíně bude mít ještě dohru u jednacího stolu. Hostující Litvínov, který prohrál 5:6 po prodloužení, si stěžuje na všechny čtyři rozhodčí. Ti prý přehlédli několik faulů domácích, nepřidali trest Petru Čajánkovi, který o mantinel na trestné lavici rozlámal hokejku, a pak neprávem vyloučili dva jejich hráče ve 44. minutě.Litvínov na začátku třetí třetiny zvýšil náskok už na 5:2. Vzápětí ale dostali trest Ručinský a Zeman a Zlín dal dva rychlé góly: nejprve Říčka využil dvojnásobnou početní výhodu, pak pár vteřin po vypršení druhého trestu přidal další branku Holík. A domácí se dostali zpátky do zápasu. V 52. minutě už kapitán Čajánek vyrovnal na 5:5.

„Je smutné, že tahle situace se dost často děje ve Zlíně. Asi minutu po zápase mi volal Patrik Martinec (sportovní manažer) ze Sparty s tím, že se jim ve Zlíně stalo to samé. Je to až zavádějící. Nechci předesílat, kam by tyhlety věci mohly až dojít, ale chodí mi maily od fanoušků, že to jednání zavání až korupčním jednáním a takovými věcmi. Tomu se chci bránit, vyhnout se tomu, ale tohle si rozhodčí prostě nemůžou dovolit,“ řekl v pořadu ČT Buly hokej živě generální manažer Litvínova Robert Kysela. Vše pak rozvedl v rozhovoru pro iSport.cz, který si můžete přečíst zde:

„Oba hlavní i oba čároví rozhodčí se podle mínění klubu dopustili řady závažných chyb, kterými ovlivnili výsledek utkání (6:5p pro Zlín) v jeho neprospěch,“ stojí v prohlášení litvínovského klubu na oficiálních stránkách.

Verva dodala ke stížnosti i záznamy tří situací:

1) fauly domácích hráčů před vstřeleným gólem Zlína na 2:4,

2) několik neodpískaných faulů hráče Zlína Čajánka a jeho následnou nepotrestanou reakci na své vyloučení na trestné lavici,

Petr Čajánek neudržel nervy a na trestné rozmlátil hokejku

3) vyloučení dvou hráčů Vervy ve 44. minutě ve stejném čase, přičemž zákrok Ručinského dle názoru klubu nebyl ani náznakem faulu a Zeman byl vyloučen, i když v daném čase vůbec nebyl na ledě.

Litvínov zuří na sudí ve Zlíně: Faul, který nebyl, a vyloučený, který nehrál

"Při první situaci měl sudí hru přerušit v tu chvíli, kdy se domácí Čajánek dotkl gólmana Francouze v brankovišti. K druhému momentu: Čajánek měl být potrestán, ale situace byla hodně nepřehledná. Rozhodčí zlínského kapitána vyloučili a odjeli do koncového pásma, kde se připravovali na vhazování. Tady měli zasáhnout čároví," řekl pro ČT šéf komise rozhodčích Pavel Halas. I v třetím bodě stížnosti arbitři podle něj chybovali, ale jen částečně. "Vyloučení Ručinského bylo vyhodnoceno nesprávně, následně byl správně vyloučený litvínovský hráč, ale sudí Čech poslal na tresnou lavici Zemana, který nefauloval," dodal Halas. 

Zlín vydal následující tiskové prohlášení: „Vedení hokejového klubu PSG Zlín považuje výroky generálního manažera Litvínova Roberta Kysely v pořadu Buly, které byly namířeny proti zlínskému klubu, za absolutní nehoráznost. Kysela poškodil nejen dobré jméno zlínského hokeje, ale především celou extraligu jako důvěryhodný produkt. Vedení PSG Zlín vyzvalo a znovu vyzývá vedení extraligy, aby se Kyselovým konáním ve vší vážnosti zabývalo a vyvodilo z něj nekompromisní potrestání. A to především v zájmu extraligy jako celku,“ napsalo vedení klubu.

Největší kritiku severočeský klub uvalil na hlavního arbitra Poláka. „Zejména rozhodování hlavního rozhodčího R. Poláka považuje klub za své úmyslné poškození a tolik fatálních chyb v jednom utkání za cílenou snahu ovlivnit výsledek utkání v neprospěch litvínovského klubu.“ K tomu dodal, že žádá, aby byl Polák s okamžitou platností vyřazen z listiny sudích pro extraligu.

SESTŘIH: 20. kolo, Zlín - Litvínov PP 6:5

K počínání Čajánka na trestné lavici se vyjádřil i litvínovský gólman Pavel Francouz na sociální síti Twitter. "Viděl včera někdo amok Petra Čajánka? Tak asi takhle vypadá striktní dodržování pravidel v praxi," napsal. Zareagoval olomoucký brankář Tomáš Vošvrda. "Tebe to ve Zlíně překvapuje?? Buď se tam někdo válí po ledě, když simulujou nebo někdo brečí u rozhodčích..."

Čajánek měl dostat menší trest dle nových pravidel, která říkají: Menší trest se uloží hráči, který udeří do ochranného skla na protest rozhodnutí rozhodčího, nebo hráči, který udeří do mantinelu na protest rozhodnutí rozhodčího.“ Na druhou stranu ale arbitři přehlédli to, jak Ručinský nakopl láhev.

Po utkání znechucení netajil ani litvínovský trenér Miloslav Hořava: "V hokeji se pohybuji dlouho, ale to, co se tu dnes dělo, považuji za ostudu a nehoráznost českého hokeje."

Domácí Říčka to komentoval slovy: "Litvínov byl v pohodě, ale závěr trochu nezvládl. Hráči byli nervózní a podráždění."

Nyní jsou sporné momenty u předsedy komise rozhodčích Pavla Halase.

MATCH OVERVIEW LEGACY
14. 11. • 17:30
PSG Zlín
PSG Zlín
6:5
ONLINE
14. listopadu
17:30
HC Verva Litvínov
HC Verva Litvínov
Góly

Domácí: 8:49. Okál, 36:45. Valenta, 44:57. Říčka, 45:19. Holík, 51:40. Čajánek, 61:26. Marušák

Hosté: 4:00. Písařík, 30:24. Ručinský, 31:49. Pavlík, 36:03. Pavelka, 41:20. Pavlík

Sestavy

Domácí: Kašík (37. Hromada) – Řezníček, Marušák, Urbanec, Kotvan, Valenta, Žižka – Köhler, Leška, Okál – Říčka, Vlach, Holík – Veselý, Čajánek, J. Svoboda – Čech, Ondráček, Kubiš.

Hosté: Horák (Soukup) – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Zeman, Frolo, Baránek – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Gerhát, Martynek – Trávníček, Piroš, Majdan – Jurčík, Šrámek, Písařík.

Rozhodčí

Čech, Polák – Bryška, Skopal

Stadion

ZS Luďka Čajky

Vstoupit do diskuse
0
2.kolo
Články odjinud


Články odjinud