Autor: tej
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Třiatřicet vteřin. Přesně takový čas strávil na ledě hradecký útočník Roman Kukumberg při čtvrtém čtvrtfinálovém utkání proti hokejistům Sparty, než ho sudí poslali do sprchy. Za protesty dostal osobní trest na deset minut, při odjezdu na trestnou lavici však třískl hokejkou o led a zápas pro něj skončil.

Kukumberga zachvátil běs. Dvakrát se snažil zdemolovat hokejku o plexisklo

Hradec Králové měl poslední šanci na odvrácení konce sezony. Sparta vedla před pondělním zápasem v sérii už 3:0 a byla poslední výhru od postupu do semifinále. Není proto divu, že hradeckým hokejistům občas ujely nervy.

Slovenský útočník domácího souboru protestoval poté, co sudí neuznali gól ze skrumáže v 7. minutě. Roman Kukumberg měl údajně slyšet debatu sudích, podle níž hradeckou trefu uznají. Ale posléze rozpažili. Útočník si pustil pusu na špacír, za což dostal desítku. Jakmile záhy praštil holí o dvířka trestné lavice, musel pod sprchy.

Svému celku chyběl. Hradec totiž nakonec prohrál 3:4, když proměnil Petr Kumstát rozhodující trestné střílení. Pro Mountfield tak skončila sezona trochu krutě. Ve čtvrtfinále nedokázali vyhrát ani jeden zápas.

Hosté: 08:43. Buchtele, 09:09. Mikuš, 25:57. Forman, 55:14. Kumstát

Domácí: Kantor (Kacetl) – Pláněk, Vydarený, Čáp, Jank, Dietz, Vašíček, Smetana – Kudrna, Mertl, Šimánek "C" – Dej, Tvrdík, Knotek – Vantuch, Kukumberg, Červený – Valcourt, Troliga, Kopta. Trenér: Peter Draisaitl.

Hosté: Novotný (Janus) – Ďaloga, Mikuš, Pilař, Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger – Kumstát, Pech, Rolinek "C" – Réway, Hlinka, Buchtele – Sabolič, Cingel, Vondrka – Forman, Přibyl, Dvořáček – Černoch. Trenér: Josef Jandač.