Sparta i Slavia v přípravě vyhrály, Třinec nasázel DESET gólů

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Hokejisté Třince se na třetí pokus dočkali v přípravě vítězství, když na ledě Frýdku-Místku deklasovali domácí tým 10:4. Program přípravných zápasů otevřela pražská Sparta, jež dokázala porazit Liberec. Ani ve třetím vystoupení během léta nenašla přemožitele Olomouc.

Finalista extraligy Třinec sice velmi záhy se svým farmářským druholigovým celkem prohrával, ale hned během první třetiny dokázal kontrovat pěti trefami. Před vyprodaným hledištěm haly Polárka s více než dvoutisícovou kapacitou pak sice Oceláři prohráli druhou třetinu, ale nakonec potupili domácí "desítkou".

Poprvé vyjela k přípravnému utkání Sparta. Svěřenci kouče Josefa Jandače sice s libereckými Bílými Tygry po první dvacetiminutovce prohrávali, ale slovenské posily Michal Čajkovský a Andrej Kudrna, který se mezi střelce zapsal dvakrát, dokázaly skóre otočit na konečných 3:1.

V přípravných zápasech se zatím daří Olomouci. Hanáci si po skalpu brněnské Komety v nájezdech a Třince (2:0) připsali vítězství na samostatné nájezdy i proti Vítkovicím. V základní hrací době skončil zápas 1:1, nájezdy rozhodl Pekr.

Rovněž v nájezdech padl Zlín na ledě účastníka Kontinentální ligy Slovanu Bratislava. Berani dvakrát dorovnali těsné vedení domácích, Sedláček v 57. minutě zařídil pokračování, v dovednostní disciplíně však převážil misky vah na stranu slovenského celku Viedenský.

Ve zbývajících čtyřech duelech prohráli extraligisté na ledě prvoligových celků. Chomutov v severočeském derby podlehl v Ústí nad Labem 3:4, sestoupivší Slavia jasně přehrála Karlovy Vary 5:2, Kladno zejména díky skvělé první třetině (4:1) porazilo Plzeň 5:3 a České Budějovice přehrály tým Pardubic těsně 2:1.

Přípravné hokejové zápasy:

HC Olomouc - HC Vítkovice Steel 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 2. Herman, rozhodující sam. nájezd Pekr - 45. Kucsera.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Dynamo Pardubice 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 12. Žovinec, 18. Rob - 21. Štajnoch.

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Branky: 30. a 40. Kudrna, 26. Čajkovský - 6. Jelínek.

HC Slovan Ústí nad Labem - Piráti Chomutov 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)
Branky: 5. Holomek, 21. Rys, 26. Smetana, 38. Merta - 23. Dušek, 32. Rýgl, 55. Rutta.

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 49. a 59. J. Doležal, 5. Jiránek, 25. Robinson, 37. Markovič - 13. Zadražil, 32. Vachovec.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň 5:3 (4:1, 0:1, 1:1)
Branky: 2. Stach, 9. Lukáč, 10. Bílek, 13. Dalecký, 60. Kindl - 17. Indrák, 40. Johnson, 42. Kubalík.

HC Frýdek-Místek - HC Oceláři Třinec 4:10 (1:5, 3:2, 0:3)
Branky: 1. Meidl, 21. Káňa, 23. Matuš, 36. Dresler - 50. a 57. Marek Růžička, 3. Adamský, 7. Chmielewski, 9. M. Doudera, 14. Hrňa, 15. Rufer, 22. Irgl, 38. Klesla, 42. Dravecký.

HC Slovan Bratislava - PSG Zlín 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1)
Branky: 19. a 39. Nedorost, rozhodující sam. nájezd Viedenský - 24. Holík, 57. Sedláček.