Neoprávněný start? Litvínov zaplatí sto tisíc, ztráta bodů už nehrozí | iSport.cz
Pavel Bárta
22. září 2015 • 16:38

Neoprávněný start? Litvínov zaplatí sto tisíc, ztráta bodů už nehrozí

Autor: Pavel Bárta
Útočník Litvínova František Gerhát
TOP VIDEA
Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu
Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sto tisíc korun zaplatí Litvínov na neoprávněný start útočníka Františka Gerháta v utkání prvního kola proti Zlínu. O peníze přijdou i rozhodčí, kteří pochybili při kontrole dokumentů před zápasem. Případ je podobný těm, které před pěti lety v extralize rozpoutaly odpočtovou aféru. Body se však za „černochy“ už strhávat nebudou.„Sportovně-technická komise se tak dohodla po případech před pěti lety. Tím přesunula rozhodnutí automaticky na nás, na disciplinárku. Dřív ale jiné řešení než odečet bodů nebylo,“ vysvětlil změnu Karel Holý, šéf komise, která vynesla verdikty v nově odhaleném případu 25letého útočníka.

Gerhát má platnou a taky zaregistrovanou smlouvu, jenže Litvínov se dopustil chyby v tom, že ho nezařadil na Seznam hráčů, který se v extralize používá místo hráčských registrací, vypracovává se před sezonou a průběžně se doplňuje. Rozhodčí mají před každým zápasem soupisku zkontrolovat a porovnat ji se zápisem o utkání. Všichni hráči, kteří mají nastoupit, musí být uvedeni na obou dokumentech. A to se v Gerhátově případě nestalo.

SESTŘIH 1.kola: HC Verva Litvínov - HC PSG Zlín 4:0

Hlavní dostali po dvou tisících pokuty, čároví zůstanou třikrát bez odměny, což může být řádově patnáct tisíc. Proti Gerhátovi bylo disciplinární řízení zastaveno, neboť se žádným způsobem neprovinil.

„Tohle byl svého druhu první případ, zase jsme museli nastavit pravidla, jako před časem ohledně projevů rasismu. Věříme, že opatření jsou dostatečná,“ připomněl Holý, jehož komise volila finanční postih i kvůli transparentnosti.

„Mohli jsme zastavit rozhodčím činnost na dva, tři týdny. Ale nevím, jak bychom je pak mohli postihnout, když to řeknu hloupě, jestli by nevyšli bez trestu. Takhle je zřejmé, jakou pokutu kdo dostal. Chtěli jsme, aby to bylo transparentní,“ dodal extraligový šerif.

SESTŘIH 4. kolo: HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 2:3

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga Channel One Cup 2019

39. kolo
Články odjinud


Články odjinud