Réway selhal, Sparta padla. S nájezdy je problém, věděl Hlinka | iSport.cz
27. září 2015 • 22:10

Réway selhal, Sparta padla. S nájezdy je problém, věděl Hlinka

Autor: lah
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Páteční představení Martina Réwaye se v neděli nereprízovalo a hokejová Sparta v Litvínově padla po nájezdech 2:3. Penaltové rozstřely jsou jejím problémem, když se je pro svůj tým nezíská mladý Slovák, pak nikdo. Tahle rovnice už platí druhou sezonu, tentokrát ji potvrdil zásah Viktora Hübla.SESTŘIH: 6. kolo: Verva Litvínov - HC Sparta Praha 3:2 po nájezdech

Byla to proti Hradci Králové ze strany dvacetileté naděje přehlídka šikovnosti. Tři proměněné nájezdy, tři góly. Ale hned neděle ukázala, že ani Martin Réway netrefí vždy. V Litvínově místo bekhendové kličky zvolil střelu a Jaroslav Janus chytil.

Pražané vyslali ještě Daniela Přibyla a Lukáše Pecha. Ani jeden nebyl úspěšný. Důležitá disciplína se svěřencům trenéra Josefa Jandače moc nedaří. V ročníku 2013/14 měli bilanci 2:4 a v minulém se k ní propracovali dvakrát, jednou uspěli. Znovu díky Réwayovi.

„Je to tak, že za posledních x zápasů je dával jenom on. Takže v tom trošku problém asi je, když nemáme těch úspěšných exekutorů víc,“ věděl Jaroslav Hlinka, kapitán poražených. „Je to hodně o rozpoložení těch hráčů, kteří se k tomu postaví. Ale dá se to i trénovat,“ věděl.

On sám jel naposledy v play off 2014, kdy neproměnil a Sparta padla v důležitém duelu s Kometou Brno. „Teď jsou určení jiní hráči,“ vysvětloval. Věděl, že jeho tým mohl duel ukončit dříve. Ideální příležitost měl v prodloužení díky přesilové hře čtyř proti třem.

„Měli jsme rozhodnout, bohužel. Na Litvínovu bylo vidět velké nasazení, bylo znát, že tu výhru hodně potřebují. Ale my jsme to chtěli stejně, nedá se nic dělat,“ věděl. „Navíc jsme hodně hráli v oslabení a to nebylo ideální,“ dodal.

Další klání čeká rudé „S“ ve středu v Liberci a bude doufat, že se mu do sestavy vrátí útočníci Jan Buchtele a Tomáš Netík, kteří v nedělní partii kvůli zdravotním indispozicím chyběli. I oni by mohli pozvednout nájezdovou produktivitu.

MATCH OVERVIEW LEGACY
27. 9. • 15:20
HC Verva Litvínov
HC Verva Litvínov
3:2
ONLINE
27. září
15:20
HC Sparta Praha
HC Sparta Praha
Góly

Domácí: 42:11. Hübl, 50:48. Šrámek, . Hübl

Hosté: 20:53. Kumstát, 48:15. Přibyl

Sestavy

Domácí: Janus (Horák) – Kubát, Frolo, Sklenička, Pavlík, Pavelka, Chaloupka – Jánský, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček "C" – Šrámek, Gerhát, Hořava – Písařík, Piroš, Jurčík.

Hosté: Pöpperle (Lukáš) – Čajkovský, Barinka, Mikuš, Polášek, Hrbas, Glenn, Piskáček – Sabolič, Pech, Kumstát – Réway, Hlinka "C", Klimek – Procházka, Přibyl, Forman – Černoch, Cingel, Kudrna

Rozhodčí

Vladimír Baluška, Vladimír Šindler – Michal Zíka, Milan Jindra

Stadion

Zimní stadion Ivana Hlinky

Návštěva

4895 diváků

 
47. kolo
Články odjinud


Články odjinud