SESTŘIH: 6. kolo: Verva Litvínov - HC Sparta Praha 3:2 po nájezdech

Utkání je u konce! Viděli jsme opravdu velice pohledný hokej, který byl doplněn o skvělé výkony obou brankářů. V samostatných nájezdech se nakonec šťastnějšími ukázali býti domácí, trestné střílení jako jediný proměnil Viktor Hübl a Verva tak prolomila čtyřzápasové čekání na výhru! Já se s Vámi loučím, u dalších online přenosů se budu těšit na počtenou!
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Verva Litvínov.
Jediným přesným exekutorem v samostatných nájezdech se stal VIKTOR HÜBL!
Lukáš Pech si vedl stejně jako před chvilkou Lukeš a Litvínov tedy vítězí!
Lukeš mohl rozhodnout, ale branku přestřelil.
Martin Réway, který v minulém utkání proti Hradci proměnil hned tři nájezdy, mířil mezi Janusovy betony, ale úspěšný nebyl.
Viktor Hübl si pohrál s Pöpperlem a bekhendovou kličkou posílá Litvínov do vedení!
Jako první se rozjel Daniel Přibyl, nemyslel to špatně, ale jeho zakončení z bekhendu bylo nepřesné.
Samostatné nájezdy začínají.
Je tomu skutečně tak! Po pětašedesáti minutách hrací doby je stav nerozhodný, o vítězi tak rozhodnou samostatné nájezdy!
65:00
Prodloužení skončilo.
64:51
Ke konci prodloužení ještě vypálil Lukeš, Pöpperle vyrazil jeho ránu do rohu ledové plochy. Do konce prodloužení už se nic nestane.
64:19
Sparťané jeli dva sami na brankáře! Sabolič možná trošku sobecky vzal akci na sebe, obě jeho střely zneškodnil fantastický Janus!
63:52
Hořava to zkusil z ostrého úhlu a Pöpperle nepředvedl úplně stoprocentní zákrok, ale díky pomoci Cingela nakonec celou akci přestál bez úhony.
63:21
Protiakce Sparty končí ofsajdem.
63:05
Verva se poprvé vrhla do útoku, Pavlík si ale v rohu kluziště vylámal zuby na extra důrazném Juraji Mikušovi.
62:36
Janus má opravdu napilno! Čajkovského dělovku schoval ve své výstroji a v prodloužení tak zatím drží své spoluhráče.
62:21
Po Hlinkově střele zápěstím puk našel jen připravenou lapačku Jaroslava Januse.
62:13
Sklenička si nerozuměl s Hanzlem, je z toho icing Vervy. Hra se znovu stěhuje před Januse.
61:58
Chaloupka naskakuje zpět do hry, Litvínov je kompletní.
61:32
Kubát se pokusil o vyhození puku, ale Polášek ho ještě stihl před přechodem přes modrou čáru. Litvínovská trojice už je hodně unavená.
60:55
Hosté se usadili v útočné třetině. Réway si několikrát vyměnil puk s Poláškem, nakonec zkusil vypálit, ale Janus byl pozorný.
60:13
Hlinka se rozhodl vzít to na sebe, ale se zlou se potázal. O puk ho obral Pavelka a v klidu vyhodil.
60:01
Šedesát minut vítěze neurčilo! Ve třetí třetině nejprve v přesilovce 5 na 3 srovnal Viktor Hübl, při stejné herní situaci o chvíli později vrátil Spartě vedení Daniel Přibyl. V jednapadesáté minutě Pöpperleho překonal Šrámek a stav 2:2 vydržel až do konce třetího dějství. Za malý okamžik začne prodloužení, které Pražané odstartují téměř kompletní početní převahou!
60:00
59:58
V samotném závěru třetí třetiny je tu ještě jedno vyloučení. Petr Chaloupka (LIT) si odpyká dvě minuty za podražení.
59:42
Barinka tentokráte vypálil z první, ale Janus byl připraven.
59:37
Po Barinkově pasu strčil Jánský hůl do dráhy letu kotouče a poslal ho do hlediště.
59:32
Pavlík nyní zbytečně zahrál na zakázané uvolnění, hra se opět tedy přesune před Januse.
59:18
Janus vyjel z brankoviště a střetl se s Hlinkou. Sudí Baluška za to chtěl kapitána Sparty vyloučit, po konzultaci s kolegou Šindlerem ale názor změnil. Bude se tedy pokračovat při plném počtu hráčů na obou stranách.
59:03
Zatímco Forman kroužil celým pásmem s pukem na holi, Přibyl stál v brankovišti domácích, za což je Sparta vykázána z útočné třetiny.
58:41
Piroš si u mantinelu troufl na souboj hned se dvěma protihráči, ale nepochodil a o puk ihned přišel. Dočkáme se ještě branky v základní hrací době? Nebo se rozhodne až v prodloužení?
58:07
Lukeš teď rozehrál hodně laxně a Verva za to málem zaplatila! Pech chytrou žabičkou našel Saboliče, který ale tváří v tvář na Januse nedokázal vyzrát!
57:41
Martynek hledal rozjetého Lukeše, ale s přihrávkou příliš dlouho otálel a litvínovský hráč s šestnáctkou na zádech tak přebíral kotouč už v ofsajdovém postavení.
57:02
Cingel si zaklepal o přihrávku a také ji dostal, jeho pokus na bližší tyč ale úspěšný nebyl, Janus se k brakové konstrukci své svatyně přitiskl, co nejvíce to šlo.
56:31
Sparťané se teď snaží uklidnit hru a s pukem kombinují v Pöpperleho bezprostřední blízkosti.
55:49
55:28
Až nyní Sparta vyhazuje, o což se postaral důrazný Barinka, který zatlačil na Trávníčka a dostal puk za modrou čáru.
54:54
Trávníčkův pas vystihl Forman, ale vyhodit se mu nepodařilo. Litvínov stále zůstává zabydlen v obranném pásmu soupeře.
54:20
Pavelka byl netrpělivý a do útočného pásma vjel dříve něž puk – ofsajd.
54:01
Hüblovo nahození vyrazil Pöpperle jen před sebe, kde se do zakončení dral Jánský, ale byl důrazně odstaven obráncem Glennem.
53:50
Hra je přerušena a za předchozí prohřešek proti pravidlům, tedy sekání, usedá na lavici hříchu sparťanský kapitán Jaroslav Hlinka.
53:36
Hanzl si chtěl přehodit kotouč do bekhendu, byl ale očividně seknut. Sudí bude vylučovat, Litvínov má k dispozici výhodu.
52:49
Sabolič se pošťuchoval s Frolem, hlavní sudí je důrazné napomenul. Mezitím se na druhé straně hřiště řítil do přečíslení 2 na 1 Klimek, vzal celou akci na sebe, ale puk se mu zamotal pod nohama a Janus nemusel zasahovat.
52:14
Naopak Sparťané jsou velice zaskočeni. Další nepřesnost v jejich rozehře, Poláškova přihrávka putovala do země nikoho – další icing Pražanů.
51:49
Mikuš přihrál Saboličovi, ten však už stál za útočnou modrou, proto je správně pískáno ofsajdové postavení slovinského útočníka.
51:22
Domácí druhá vstřelená branka nakopla, což je vidět na způsobu napadání dvojice Martynek – Trávníček. Obránci Sparty měli s aktivními borci Vervy hodně práce a nakonec zahráli jen na zakázané uvolnění.
50:48
Litvínov právě vstřelil branku!
Šťastná branka domácích, ale důležité je to, že je to branka vyrovnávací! Po buly se k u puku dostal Gerhát, jenž svým pokusem trefil do brusle jednoho z obránců hostí, od kterého se kotouč odrazil k JAKUBU ŠRÁMKOVI a ten překonal dezorientovaného Pöpperleho! Asistence: František Gerhát, Zbyněk Sklenička.
50:32
V závaru před brankou se nejlépe zorientoval Robin Hanzl, ale puk za záda brankáře Pöpperleho nedokázal ani nadvakrát dostat!
50:13
Marek Hrbas si v rohu kluziště počíhal na Jánského a tvrdým, ovšem čistým hitem ho poslal k zemi.
49:58
Hübl s Lukešem se vydali do protiútoku 2 proti 2, střela druhého jmenovaného ale nezamířila mezi tři tyče.
49:45
49:01
Pech dlouho kroužil s pukem na holi a vymýšlel, co s ním. Nakonec ho na modré předal Čajkovskému, jehož dělovku vyrazil Janus před sebe, kde se puku ujal Piroš a vyhodil touš do bezpečí.
48:15
Sparta právě vstřelila branku!
Po téměř totožné akci, jako u předchozí gólu litvínovských, si Sparta bere ztracené vedení zpět! Polášek posunul touš na Hlinku, který našel volného DANIELA PŘIBYLA, jenž už měl jednoduchou práci! Asistence: Jaroslav Hlinka, Adam Polášek.
47:50
Domácí vyhráli důležité vhazování a Lukeš vyhazuje puk směrem k Pöpperlemu.
47:45
Pražané budou hrát dvojnásobnou přesilovku! Trávníček podrazil Mikuše, hlavní sudí je nekompromisní a uděluje litvínovskému kapitánovi dvouminutový trest!
47:17
Piroš vyhrál buly, vrhl se s ním do středního pásma a pro své spoluhráče získal několik cenných vteřinek.
47:10
Filip Pavlík (LIT) nechal hokejku příliš vysoko a zasáhl Saboliče do obličeje, za což mu hlavní sudí uděluje dvouminutový trest. Přesilová hra Sparty odstartuje po komerční pauze.
46:57
Nepřesnost v rozehrávce Sparty, Čajkovský svým pasem nenašel žádného ze spoluhráčů – zakázané uvolnění.
46:35
Frolo a Martynek si nerozuměli a nabídli soupeři přečíslení, druhý jmenovaný se ale dobře vrátil a své předchozí zaváhání tak ihned dokázal napravit.
46:11
Dnešní utkání sleduje 4895 diváků!
45:54
Jurčíkovu přihrávku do předbrankového prostoru Pöpperle raději holí vyrazil do ochranné sítě.
45:37
Stejný hráč se nyní ocitl v ofsajdu, hra se postěhuje do středu kluziště.
45:24
Poprvé v poslední třetině musí zasahovat Janus, který vyráží nepříjemnou ránu z hole Lukáše Klimka.
45:11
Sklenička se vydal na ofenzivní výlet, ale puk ztratil. V obraně ho ale proti Hlinkovi zastoupil dobře se vracející Šrámek.
44:01
Glenn naskakuje zpět do hry, Sparta je v plném počtu.
43:49
Další chyba v kombinaci Severočechů, kterým se po vstřelené brance nedaří usadit v útočném pásmu svého oponenta.
43:11
Frolo křižným pasem našel Trávníčka, který ještě hledal Robina Hanzla, ale přihrávka mu vůbec nesedla. Cenné vteřinky v pásmu domácích získává Forman.
42:32
Ke střele se odhodlal Frolo, Pöpperle vyrazil kotouč k Barinkovi, který osvobozuje Pražany.
42:11
Domácí využívají dvojnásobnou početní převahu! František Lukeš přesnou přihrávkou našel volného VIKTORA HÜBLA, proti jehož ráně se Pöpperle už nestihl přemístit! Asistence: František Lukeš, Filip Pavlík.
42:01
Čtyřiadvacet vteřin si domácí zahrají přesilovou hru 5 proti 3! Za sekání je vyloučen Ryan Glenn.
41:47
Tahle přesilovka hráčům Vervy nevychází, o další vyhození přes všechny čáry se postaral Barinka.
41:25
Hanzl si několikrát vyměnil kotouč s Pavlíkem a nakonec si vybruslil na hranici pravého kruhu, ale svou ranou trefil jen k tyči nalepeného Tomáše Pöpperleho.
40:33
Hübl nabil Lukešovi, který ranou z první zamířil těsně vedle branky! Sabolič následně osvobozuje Spartu a hosté mohou vystřídat.
40:25
Lukáš Klimek kvůli hře vysokou holí nabízí Litvínovu v samotném úvodu třetí třetiny další přesilovou hru!
40:18
V rohu kluziště puk vybojoval Frolo, jeho pas na Lukeše byl ale velice nepřesný – pískán icing.
40:02
Úvodní buly vyhrál Pech, Sparta se vrhá do útoku.
40:01
Třetí třetina za malou chvilku započne! Litvínovští zatím v dosavadních pěti mačích nedokázali vsítit branku ve třetí třetině! Podaří se jim to dnes?
Čtyřicet minut hrací doby je za námi, Sparta zatím vede na Zimním stadionu Ivana Hlinky 1:0! O jedinou branku dosavadního průběhu utkání se po pasu od Čajkovského postaral Petr Kumstát. Nelze ovšem říci, že domácí jsou horším mužstvem. Spíše naopak, Verva si vytvořila více šancí, ale v těch největších Trávníček trefil břevno a Martynkovi s Pirošem scházeli jen centimetry. Uvidíme, zda se Litvínov dočká vyrovnání ve třetí periodě, která začne zhruba v 17:05.
40:00
39:36
Lukáš Pech to vzal na sebe, ale proti dvojí převaze ve složení Pavelka – Hübl toho příliš nevymyslel a o kotouč přišel.
39:06
Tentokráte se Verva ke střele nedostala, Hübl si nerozuměl s Jánským, který navíc opět stál v ofsajdu.
39:00
Probíhá poslední minuta druhého dějství.
38:54
Kotouč vylétl z kluziště, vhazovat se bude v obranném pásmu Sparty.
38:15
Litvínovské přečíslení 3 proti 1 nebylo myšleno špatně, ale gólem neskončilo. Na konci této akce stál Kamil Piroš, ale tvrdou ranou puk nedokázal nasměrovat mezi tři tyče!
37:45
Polášek přenechal kotouč Saboličovi, po jehož dělovce kotouč prosvištěl okolo pravé tyče Janusovy svatyně!
37:31
Peter Jánský byl v útočné třetině o chvilku dřívěji než kotouč – ofsajd Vervy.
37:07
Přibyl z úhlu prověřil Janusovu pozornost, ten byl na svém místě a připsal si další úspěšný zákrok.
36:23
Gerhát s Hořavou se snažili umotat hlavy obráncům soupeře, prvnímu jmenovanému nakonec kotouč odskočil od hole a Réway ho může vyvést do bezpečí.
35:49
Polášek se vrací na ledovou plochu, Sparťané jsou kompletní.
35:45
Litvínovské přesilovky začínají být nebezpečné! Hanzl měl spoustu času a vymyslel povedený pas na Tomáše Pavelku, ale Pöpperle si proti jeho ráně vyjel a předvedl parádní zákrok!
35:14
Po Martynkově bombě puk Pöpperlemu propadl a došoural se těsně vedle levé tyče branky Sparty!
34:44
Kubát se pokusil o zavezení kotouč do útočné třetiny, na modré čáře se mu ale puk zamotal mezi bruslemi a Litvínov tak musí začít znovu od píky.
34:20
Hostům se nakonec podařilo osvobodit.
33:55
Lukeš sklepl touš pro Kubáta, který trefil Barinku do brusle. Bek Pražanů se těžce zvedá, ale v tuhle chvíli musí dál bojovat.
33:49
Po delší odmlce uvidíme početní převahu. Adam Polášek (SPA) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
33:21
Klimek nakonec umotal Pavelku a našel v mezikruží volného Poláška, který ale trefil jen připraveného Januse.
32:40
Hanzl se vrhl směrem vpřed, ale jeho spoluhráči z lajny odešli střídat, a tak litvínovský šikula puk jen odevzdal a následoval je.
32:17
Frolo byl u puku o kousek dříve než Černoch, proto je správně pískáno zakázané uvolnění.
32:08
Ofsajd domácích, kteří v posledních minutách působí aktivnějším dojmem než jejich soupeř a snaží se o vyrovnání. Na programu je další komerční brejk.
31:32
Jánský zkrotil neposedný kotouč a poslal ho směrem k Hüblovi, který si kličkou do bekhendu položil Pöpperleho, ale vyjel si až příliš z úhlu a nedokázal kus černé pryže propasírovat mezi tři tyče!
30:51
Černochova rána byla nepříjemně tečována a puk obloučkem mířil na Januse, tomu ale pomohl Pavelka, jenž touš volejbalovým úderem poslal z pásma ven.
30:21
Procházka za brankou motal hlavu Gerhátovi, nakonec si vybruslil na hranici pravého kruhu a z otočky prověřil Janusovu pozornost, ten byl připraven.
29:37
Trávníček obdržel povedený pas za obranu. Pöpperle mu puk vypíchl, kus černé pryže následně olízl horní tyč branky! Teď měla Sparta štěstí.
29:10
Réway zaváhal v kombinaci a nabídl Zbyňku Skleničkovi protiútok, Pöpperle si ale v klidu poradil a ponechal kotouč ve své moci.
28:55
Janus by měl být v pořádku. Nyní to potvrdil, když kotouč polapil po štiplavé ráně z hole Roberta Saboliče.
28:40
Forman nabral rychlost a protáhl se až před Januse, ale zakončit nedokázal. Slovenský brankář v barvách Litvínova po souboji s útočníkem hostí přišel o helmu, Forman se okamžitě ale přijíždí svému bývalému spoluhráči omluvit.
28:09
Klimek vybojoval kotouč za brankou soupeře, poslal ho před branku, kde ho promáchl Hlinka. Kdyby tohle kapitán Pražanů trefil, byl by z toho stoprocentní gól!
27:51
Hořava za brankou nahrál Šrámkovi, sjel si na hranici brankoviště, kde dostal puk zpět. Bekhendovým pokusem ale trefil jen výstroj připraveného Tomáše Pöpperleho. Následuje komerční přestávka.
27:01
Hosté v plném počtu. Piskáček však stále odpykává svůj osobní trest.
26:54
Hanzl ukázal svou šikovnost, když pohlednou. zadovkou našel Martynka, jehož pokus Pöpperle ramenem vyrazil do ochranné sítě.
26:41
Další ofenzivní snažení Severočechů zhatilo ofsajdové postavení.
26:22
Litvínov zatím mačká soupeře v jeho vlastním obranném pásmu, ale ke střele se nikdo z hráčů nemá. Až nyní Lukeš přiklepl na Pavelku, ten však zamířil vedle.
25:51
Jánský dlouho vymýšlel, co s pukem. Nakonec ho přihrál Kubátovi, který ale promáchl.
25:11
Hüblovo šikovné nahození vyrazil Pöpperle jen před sebe, tam Lukeš na puk o chloupek nedosáhl.
25:01
Jan Piskáček dostává dvě minuty plus osobní trest za úder do oblasti hlavy a krku.
24:53
Cingel si vyjel od levého mantinelu, položil si Januse, ale puk za brankovou čáru nedokázal dotlačit!
24:45
Cingel si chtěl dovolit technickou parádičku proti Pirošovi, ten však zúročil své zkušenosti a mladého útočníka hostí od puku tvrdě odstavil.
24:06
Pavlík na modré čáře přenechal kotouč Frolovi, tomu ale rána vůbec nesedla. Sparta se následně opět osvobozuje.
23:37
Hanzlovi puk odjel od čepele, Barinka opět vyhazuje.
23:13
Pöpperle teď měl co dělat, aby vyrazil Martynkovu ránu. Nakonec se ale stihl včas přesunout a prekérní situací zvládl.
23:00
Litvínovským se v této přesilovce nedaří, Hanzl se nyní ocitl v ofsajdu.
22:37
Lukeš si ale vůbec nerozuměl s Kubátem, čehož využil Adam Polášek a poslal puk přes všechny čáry.
22:12
Litvínov dostává šanci na brzké vyrovnání. Miroslav Forman zasáhl hokejkou Gerháta do obličeje, což sudí nemohl nechat bez povšimnutí.
21:38
Teď se musel Janus vytáhnout. Klimek dostal až příliš mnoho prostoru, brankář Vervy ale předvedl povedený reflexivní zákrok.
20:53
Sparta se ujímá vedení! Čajkovský zavezl puk do rohu kluziště, kde se s ním až moc v klidu otočil a našel před brankou volného PETRA KUMSTÁTA, jenž nastavil hokejku a poslal touš za Januse! Asistence: Michal Čajkovský, Michal Barinka.
20:31
Pech byl u kotouče jako první, icing se tedy nepískal. Sparťanský šikula poté naslepo poslal kotouč před branku, Sabolič na něj ale nedosáhl.
20:01
Na vhazování byli úspěšnější hosté, kteří se ihned vrhají směrem vpřed.
20:01
Hráči už jsou zpět na ledové ploše, za malou chvíli odstartuje druhá třetina dnešního mače!
První třetina je za námi, zatím jsme branku neviděli. Šance měly oba celky, tu největší si v přesilové hře vytvořil Viktor Hübl, za dezorientovaného Pöpperleho ale na brankové čáře zasáhl Klimek. Druhé dějství začne zhruba v 16:10.
20:00
19:55
Martynek jen tak nazdařbůh nahodil touš na Pöpperleho, kterému kus černé pryže vypadl, důrazný Hanzl se k němu ale přes Čajkovského nedostal.
19:41
Lukáš Pech objel celé pásmo, nakonec se odhodlal ke střele z mezikruží, ovšem Janus se nenechal vycukat a připsal si další zákrok.
19:21
Kumstát se snažil prokličkovat až před branku, na poslední chvíli mu ale puk zkušeně vypíchl Sklenička.
19:00
Probíhá poslední minuta prvního dějství.
18:18
Lukešovi se přihrávka nepovedla a dopředu mohl zamířit Cingel. Chybu svého spoluhráče ale napravil Pavlík, když útočníka Pražanů čistým způsobem o kotouč obral.
17:57
Po Frolově nahození nechal Pöpperle puk pro jistotu ve své lapačce. Vhazování po jeho pravačce.
17:20
Martynek, fotbalovou terminologií řečeno, nacentroval puk před branku, kde na něj Trávníček přes pozorného Glenna nedokázal dosáhnout.
16:49
Kubát naznačil střelu, čímž se zbavil Réwaye, a následně už opravdu vypálil. Jeho tvrdou ránu zastavil pozorný Tomáš Pöpperle.
16:44
Hanzlovu ránu ztečoval Polášek do ochranné sítě. Vhazování před Pöpperlem.
16:15
Jurčík si vybruslil zpoza branky, skákavý kotouč ale nezasáhl ideálně a Pöpperle tak neměl s jeho střelou příliš práce.
15:50
Další práce pro Jaroslava Januse. Slovenský brankář Vervy si nyní poradil se štiplavou ranou z hole Formana.
15:39
Pech se parádně proháčkoval od mantinelu, poté přistrčil kotouč Kumstátovi, který ranou prověřil Januse, ten ale kus černé pryže nadvakrát dokázal polapit.
15:19
14:28
Největší šance utkání! Hübl se ocitl sám za sparťanskou obranou, po jeho ráně puk propadl Pöpperlemu a už se šoural za brankovou čáru, celou situaci ale zachránil obětavý Klimek!
13:52
A daří se jim to znovu. Litvínov má problém s tím usadit se v útočném pásmu.
13:35
Sparta se však ihned po vhazování osvobozuje, Glenn posílá kotouč přes všechny čáry.
13:19
Litvínov si zahraje první kompletní dvě minuty trvající přesilovou hru. Za hákování je vyloučen Lukáš Pech. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
12:26
Kubát se opřel do puku, Pöpperle ale byl na svém místě. Sparťanský brankář si zatím na nedostatek práce stěžovat nemůže.
12:06
Zakázané uvolnění Sparty. Hra se tak opět postěhuje před Pöpperleho.
11:51
Barinkův souboj se Šrámkem se domácím fanouškům nepozdával a žádají si vyloučení. Oba hlavní sudí však zůstávají ledově klidní.
11:40
Hanzl zavezl touš do pásma, zadovkou ho přenechal Martynkovi, jehož tvrdou ránu vyrazil Tomáš Pöpperle do ochranné sítě. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
10:45
Domácí zaváhali v kombinaci a Kudrna s Cingelem se řítili do protiútoku. První jmenovaný ale nepřihrál přesně, Janus však zaváhal a kotouč zkrotil až nadvakrát.
10:02
Pavelka naskakuje na led. Domácí hrají v plném počtu.
09:28
Do Pirošova pokusu vložil na poslední chvíli hůl obránce Glenn – puk míří do hlediště.
08:45
Poměr sil na ledě se vyrovná. Lukáš Klimek – dvě minuty, nedovolené bránění.
08:31
Mikuš ranou do protipohybu pořádně protáhl Januse, ten však puk pravým betonem nakonec se štěstím vyrazil.
08:17
Hlinka nabídkou na teč vyzval ke skórování Mikuše, ten však puk poslal vedle branky. Sparta ale stále drží kus černé pryže na svých hokejkách.
08:02
Další vyloučení na domácí straně. Na trestnou lavici usedá Tomáš Pavelka (LIT), který si odpyká dvě minuty za podražení.
07:08
Glenn neodkázal vyhodit a domácí se usadili v útočném pásmu. Trávníček s Hanzlem a Kubátem to ale celé překombinovali a o kotouč zbytečně přišli.
06:35
Na ledové ploše zůstává ležet Jan Piskáček. Sparťanský zadák, který dnes hraje sté utkání v dresu hostí, míří do kabiny a nevypadá to s ním dobře.
06:28
Domácí obrana zapomněla na Jánského, jenž se ale dostal do ne úplně ideálního střeleckého úhlu a Pöpperle tak v pohodě zasáhl.
05:50
05:44
Čajkovský se nijak nerozpakoval a vypálil od modré čáry, Janus proti jeho pokusu stihl vytasit pravý beton.
05:02
Hlinka obdržel ideální pas přes celé útočné pásmo, ale prováhal ideální střelecký moment. Jeho následná přihrávka na Přibyla už byla zbytečná a hlavně nepovedená.
04:11
Polášek od modré nabil Hlinkovi, který ale z první trefil jen připraveného Januse, ten ponechal puk ve svém držení.
03:50
První vyloučení dnešního utkání. Zbyněk Sklenička (LIT) je vyloučen za podražení.
03:27
Polášek promáchl na útočné modré a Hübl s Jánským se vrhli do přečíslení 2 proti 1. Prvnímu jmenovanému ale nevyšla přihrávka, celá akce tak končí neslavně.
03:10
Barinka nahodil puk přímo na Jaroslava Januse, který pro jistotu puk vyrazil do ochranné sítě. Vhazování po pravici litvínovského gólmana.
02:31
Cingel nabídkou naslepo posunul kotouč do předbrankového prostoru, tam na něj ale Kudrna nedosáhl. Sparta ale i dále zůstává u puku.
01:49
Přibyl se s kotoučem na holi vrhl mezi dva protihráče, ale byl od něj odstaven důrazným Pavelkou.
01:11
Réway hledal rozjetého Hlinka, ten ale na jeho pas nedosáhl, za vlastní brankou čeká na čerstvé spoluhráče Filip Pavlík.
00:42
Hlinka sebral puk za vlastní brankou a hnal se s ním dopředu, Réway si ale nepohlídal ofsajdové postavení.
00:01
Ještě jednou Vás vítám u sledování našeho online přenosu ze šlágru 6. kola Tipsport extraligy! Verva už čtyři utkání čeká na výhru. Podaří se jí dnes tuto nelichotivou šňůru protrhnout? Nebo se z vítězství bude radovat vedoucí Sparta?

HC Verva Litvínov: Janus (Horák) – Kubát, Frolo, Sklenička, Pavlík, Pavelka, Chaloupka – Jánský, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček "C" – Šrámek, Gerhát, Hořava – Písařík, Piroš, Jurčík.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Lukáš) – Čajkovský, Barinka, Mikuš, Polášek, Hrbas, Glenn, Piskáček – Sabolič, Pech, Kumstát – Réway, Hlinka "C", Klimek – Procházka, Přibyl, Forman – Černoch, Cingel, Kudrna

Rozhodčí: Vladimír Baluška, Vladimír Šindler – Michal Zíka, Milan Jindra.
HC Sparta Praha

Sparta, která se určitě řadí mezi horké favority na titul, vede extraligovou tabulku s jedenácti získanými body. Zatím jedinou porážku Pražané museli překvapivě skousnout v utkání na ledě karlovarské Energie, která tým z hlavního města přestřílela 6:3. V pátek svěřenci kouče Josefa Jandače hostili Hradec Králové. Celé utkání byli domácí nuceni dotahovat nepříznivé skóre, o vítězi nakonec rozhodly samostatné nájezdy, v nichž, po vzoru amerického kouzelníka Oshieho, dominoval slovenský talent Martin Réway, který proměnil hned tři trestná střílení a výrazně tak přispěl k výhře Sparty. "Byl to jeho střelecký koncert. Má velice šikovné ruce, umí si něco takového dovolit. Je to hráč, který když na sobě bude pracovat, tak si NHL zahraje," pochválil svého spoluhráče Lukáš Pech.
HC Verva Litvínov

Severočeši nevstoupili do této sezony úplně ideálně. Úřadující mistr má po pěti odehraných kolech na svém kontě jen pouhopouhé čtyři body a krčí se až na dvanácté pozici extraligové tabulky. V prozatím posledním utkání si nechala Verva tříbodový zisk zcela zbytečně utéct. Po dvou třetinách vedl Litvínov na půdě plzeňské Škodovky o tři branky, Západočeši ale dokázali srovnat stav utkání a v prodloužení jim bonusový bod přisoudil slovenský kanonýr Marcel Hossa. "Dnešní utkání jsme měli zvládnout. Myslím si, že ještě bude nějakou dobu trvat než tu loňskou sezonu vyženeme z hlavy. Musíme se vrátit k hokeji, který Litvínov vloni hrál," prohlásil po zápase asistent trenéra Ondřej Weismann.
Příjemné nedělní odpoledne! Tipsport extraliga, naše nejvyšší hokejová soutěž, dnes v rámci 6. kola nabízí pět duelů. My se společně v tomto textovém online přenosu zaměříme na šlágr dnešního hracího dne! Úřadující mistr, HC Verva Litvínov, přivítá tým HC Sparta Praha . Úvodní buly bude vhozeno v 15:20!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:20.