Zlín vedl o tři góly, přesto prohrál. Olomouc veze výhru 4:3

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Hokejisté Zlína prohráli v dohrávaném utkání 7. kola extraligy s Olomoucí 3:4, i když v 16. minutě vedli 3:0. Zlín zůstal předposlední, Hanáci postoupili na třetí místo tabulky. K úspěchu jim pomohl i gól při dvojnásobné přesilové hře domácích.

Utkání jsme si prohráli sami. Za stavu 3:0 musíme zápas dovést do vítězného konce, ale přišly tam hrubky od zkušených hráčů," řekl kouč domácích Rostislav Vlach. "Do 15. minuty to bylo z naší strany slušné, pak šel výkon dolů," konstatoval.

Zlínu přitom začátek utkání vyšel výtečně a zdálo se, že tým kouče Rostislava Vlacha poprvé v sezoně získá před svými fanoušky tři body. Již ve druhé minutě se domácí dostali do vedení, když obránce Kotvan využil přesnou střelou od modré úvodní přesilovou hru.

SESTŘIH: 7. kolo extraligy, HC PSG Zlín - HC Olomouc 3:4

Následně mohli hosté vyrovnat, Kašík však zlikvidoval šance Mikúše i Eberleho. Po Kotvanově chybě se řítil sám na domácího gólmana Vyrůbalík, ani on neuspěl.
A tak znovu udeřil Zlín, a rovnou dvakrát. Nejprve Okál procedil puk mezi Konrádovy betony, následně odraženou střelu od zadního mantinelu dopravil do odkryté branky Říčka.

Tři inkasované branky ale s hosty neotřásly a rychle se jim podařilo snížit. Jen 33 sekund po Říčkově gólu skóroval Řípa a za dalších 52 sekund přidal druhou branku Olomouce po další chybě zlínské defenzivy Buc. Slovenský útočník mohl dokonce srovnat, domácí gólman ale zasáhl na hranici brankové čáry.

MOMENT: Martin Vyrůbalík vyrovna v oslabení na 3-3

"Řekli jsme si, že Zlín není v lehké situaci a za stavu 0:3 jsme to nezabalili. Nehráli jsme špatně, ale museli jsme určité věci zlepšit a povedlo se to," řekl útočník hostů Jan Knotek, který byl s dvěma asistencemi nejproduktivnějším hráčem utkání.

Na začátku druhé části Kucharczyk neproměnil nájezd, ale hosty nevyužitá šance dlouho nemrzela. Zlín měl poté k dispozici 99 sekund dlouhou dvojnásobnou početní výhodu, v níž se však hostům povedl husarský kousek. Knotek při přečíslení dva na jednoho našel Vyrůbalíka a videorozhodčí potvrdil, že pokračovat se bude za stavu 3:3.

"Odrazil se mi dobře puk a nabral jsem rychlost. Žabka mi sedla a Vyrůbalík do toho plácl. Vůbec nás nenapadlo, že to mohl být gól," usmíval se Knotek.
Obránce domácích Jiří Marušák si naopak sypal popel na hlavu. "Zbytečně brzo jsem vystřelil a trefil prvního hráče. Pak už se to nabalovalo," kroutil hlavou zkušený bek. "Inkasovaný gól v dvojnásobné přesilovce nás složil," přiznal kouč Vlach.

MOMENT: Dva góly Olomouc po chybách zlínské obrany

A ze strany hostů to nebylo vše. Většinu z téměř pěti tisíci diváků na Zimním stadionu Luďka Čajky ještě více rozesmutnil Zeman, který pohotově dorazil Kašíkem vyraženou Pekrovu střelu.

Ve třetí třetině se dařilo hostům držet Zlín zkrátka. Až v její polovině se Beranům podařilo soupeře sevřít v jeho obranné třetině, víc než jedovatou střelu Marušáka z toho ale nevytěžili. Poté se do úniku dostal Vlach, brankář Konrád mu však puk vypíchl.

Zajistit hostům tři body mohl v přesilové hře definitivně Laš, Kašík jeho pokus z mezikruží vyrazil a následná střela skončila na tyči. Hosty to mrzet nemuselo, zápas bez větších problémů dovedli do vítězného konce. Zlínu se vyrovnat nepovedlo ani při závěrečné power play.

"Od stavu 0:3 jsme zápas ovládli a povedlo se nám dát branky. Potom se hra hodně zlepšila, byli jsme o něco lepší. Rozhodla přesilovka soupeře pět na tři, kdy jsme vyrovnali. Při našem vedení měl Zlín pouze optický tlak a podařilo se nám to udržet," řekl asistent olomouckého trenéra Jan Tomajko.

PSG Zlín - HC Olomouc 3:4 (3:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky:
2. Kotvan (Žižka), 15. Okál (Sedláček), 16. Říčka (Marušák) - 16. Řípa, 17. Buc (J. Knotek), 26. Vyrůbalík (J. Knotek), 35. Zeman (Pekr, Valenta). Rozhodčí: Baluška, Kubuš (oba SR) - Bryška, Skopal. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4876.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, A. Holík, Žižka, Matějíček, O. Horák - Čachotský, Cibák, Kubiš - T. Sýkora, P. Holík, Říčka - Ondráček, Roman Vlach, Veselý - Okál, Sedláček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Olomouc: Konrád - Rašner, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Staněk - Buc, J. Knotek, Laš - Pekr, Zeman, T. Mikúš - Eberle, Řípa, Vodný - Kucharczyk, Herman, Matai. Trenéři: Venera a Tomajko.

1. Liberec 52 33 8 3 8 181:112 118
2. Sparta 52 30 7 6 9 200:132 110
3. Mountfield 52 24 4 8 16 143:138 88
4. Plzeň 52 23 6 6 17 165:142 87
5. Olomouc 52 22 5 9 16 117:115 85
6. Ml. Boleslav 52 20 7 9 16 152:141 83