SESTŘIH: Sparta - Mountfield HK 1:2pr. Hradecký obrat dokonal Pavlík

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Mountfield HK slaví čtvrtou výhru v řadě! V úterní předehrávce 27. kola to však na ledě Sparty dlouho vypadalo, že i ve druhém utkání v sezoně v O2 areně nevstřelí branku. Na úder Jiřího Smejkala z první třetiny ale dokázal odpovědět v 54. minutě rychlou střelou po vhazování Tomáš Vincour a o výhře Hradce 2:1 v prodloužení rozhodl Radovan Pavlík.

Trenér Sparty Krupp udělal oproti nedělnímu zápasu hned čtyři změny v sestavě a nechal odpočívat kompletní formaci Forman, Pech, Kumstát . Jeho protějšek Martinec tak radikální nebyl a změny udělal jen dvě, do branky pak nasadil Maxwella.

Hosté se mohli dostat do vedení v úvodní přesilové hře, vyloučení Buchteleho ale potrestat nedokázali. Ani sparťané první početní výhodu nevyužili, dvě sekundy po návratu Zámorského na led se však prosadil pohotově dorážející Smejkal a připsal si premiérovou trefu v sezoně.

SESTŘIH: Sparta - Mountfeld HK 1:2pp. Předehrávku rozhodl v prodloužení Radovan Pavlík

V 17. minutě mohl zvýšit Kudrna, Maxwella však nepřekonal. Od druhé třetiny byli aktivnější hráči Mountfieldu, na pozorného Machovského ale nedokázali najít recept ani ve dvou přesilových hrách. Domácí hrozili po rychlých přečísleních, Košťálek ani Vrána ale akci dva na jednoho gólově nezakončili.

Na konci druhé dvacetiminutovky byl nejprve vyloučen obránce Pavlík, následně hráli Hradečtí v pěti a Sparta měla 92 sekund výhodu pět na tři. Druhý gól však Pražané nepřidali. Vyprodukovali jen dvě střely, které Maxwell bez problémů zlikvidoval.

V 46. minutě byli v rychlém sledu vyloučeni Dvořák a Piskáček a dvojnásobnou přesilovku si mohli vyzkoušet i hosté. Recept na skvělého Machovského ale nenašli, navíc jejich výhodu předčasně snížil faulující Smoleňák. V 54. minutě ale již Hradec vyrovnal, bezprostředně po buly se prosadil Vincour . O čtvrté výhře Východočechů v řadě pak rozhodl v 63. minutě Radovan Pavlík.

Ohlasy trenérů:

Uwe Krupp (Sparta): „Byl to dobrý, vyrovnaný zápas. Oba týmy měly šance, oba hrály dobře v obraně. Začali jsme dobře a v první i druhé třetině jsme měli dobrý pohyb. Ve třetí jsme přestali bruslit a Hradec toho využil. Začal tlačit, my jsme byli pasivní a výsledkem bylo vyrovnání na 1:1. Jsem spokojený s tím, jak se hráči snažili. Hradec neměl moc šancí, druhý bod ale získal. Myslím si, že jsme hráli lépe než v prvním zápase proti Hradci, jen se nám tolik nedařilo v koncovce. Předtím jsme dali dva góly od modré čáry. Dnes Hradci výborně zachytal Maxwell. My jsme ale měli být produktivnější v přesilovce pět na tři, soupeři se ale podařilo pokrýt Košťálka na modré a my jsme neměli plán B.“
Petr Svoboda (Mountfield HK): „Dnes jsme měli hodně pomalý začátek, možná jsme měli až přehnaný respekt k soupeři. Myslím si, že od půlky druhé třetiny jsme zlepšili pohyb, a jsme rádi, že jsme dokázali na začátku třetí třetiny ubránit oslabení tři na pět. Škoda, že jsme poté sami v pět na tři nedali gól. Stupňovali jsme tlak a podařilo se nám vyrovnat. V prodloužení tři na tři přišla chyba, dostali jsme se do přečíslení dva na jednoho, které jsme využili.“

Domácí: 09:49. Smejkal

Hosté: 53:23. Vincour, 62:48. R. Pavlík

Domácí: Machovský – Gregorc, Piskáček (A), Košťálek, T. Pavelka, Kalina, Blain, Tomáš Dvořák – Černoch, Sill, Smejkal – Kudrna, Klimek, Buchtele – Jarůšek, P. Vrána (C), Říčka – Beran, Pšenička, Rousek.

Hosté: Maxwell – Zámorský, Piché, Cibulskis, Graňák (A), F. Pavlík, Rosandić, Nedomlel – M. Chalupa, Koukal (C), Smoleňák – Vincour, Cingel (A), R. Pavlík – Vopelka, Bičevskis, Miškář – Paulovič, Kukumberg, Bezúch.

Klíčové momenty utkání:

Sparta - Mountfield HK: Je rozhodnuto! Bod navíc pro hosty zařídil Radovan Pavlík, 1:2

Sparta - Mountfield HK: Naštvaný Koukal! Rozohnil se a strčil do kameramana

Sparta - Mountfield HK: Vincour překvapil všechny včetně Machovského a bylo vyrovnáno, 1:1

Sparta - Mountfield HK: To byla šance! Vrána ale ztroskotal na Maxwellovi

Sparta - Mountfield HK: Smejkal z dorážky v přesilové hře otevřel skóre, 1:0

Patrik Miškář a Radovan Pavlík z Hradce Králové se radují z vítězného gólu v prodloužení