Liberec - Olomouc 4:3pp. Skvělý obrat Tygrů! Trefili se dvakrát v oslabení | iSport.cz
6. října 2018 • 19:29

Liberec - Olomouc 4:3pp. Skvělý obrat Tygrů! Trefili se dvakrát v oslabení

SESTŘIH LM: Atlético Madrid - Juventus Turín. Rozhodli stopeři, domácím VAR vzal gól SESTŘIH LM: Atlético Madrid - Juventus Turín. Rozhodli stopeři, domácím VAR vzal gól
Jágr zářil, bral 0+2 a hrál i oslabení: Potřebuju zase dostat hlad po gólech Jágr zářil, bral 0+2 a hrál i oslabení: Potřebuju zase dostat hlad po gólech

Dvěma góly ve vlastním oslabení načali cestu za vítězstvím. Liberečtí hokejisté předvedli senzační obrat a v předehrávce 8. kola extraligy dokázali doma zvítězit nad Olomoucí 4:3 v prodloužení. Hanáci přitom většinu hry vedli 3:0 a zdálo se, že pod Ještědem ukořistí tři body. Nestalo se. Boj za vyrovnáním dokonal dvougólový střelec Michal Bulíř, který nejprve korigoval skóre na 1:3 a s pomocí Jakuba Valského vyrovnal na 3:3 během 23 vteřin! Obrat dokonal v 62. minutě obránce Ladislav Šmíd.

Dvakrát se za vítěze trefil útočník Michal Bulíř, který si v tabulce střelců polepšil na 10 gólů. Severočeši se posunuli z pátého na třetí místo, Olomouc zůstala po třetí porážce za sebou osmá.

Oba týmy nechaly po pátečních zápasech odpočívat své gólmanské jedničky. V brance domácích se místo Willa objevil Schwarz a za hosty chytal Lukáš místo Konráda.

Liberec do utkání vstoupil lépe, ale žádnou z řady šancí nevyužil. Naopak v 18. minutě se na hranici brankoviště prosadil svým prvním gólem po přestupu z Brna důrazný Nahodil a Hanáci vedli.

Svůj náskok mohli ještě navýšit v úvodu druhého dějství v přesilovce, nesehráli ji však vůbec dobře. Ještě hůře naložili s početní výhodou Liberečtí. Čtyři hráči domácích propadli v útočném pásmu a následný rychlý protiútok Olomouce zakončil přesnou ranou v oslabení Irgl. Liberecký trenér Pešán sáhl k výměně brankáře a mezi tyče putoval Will.

Ani tento tah však Severočechy nenabudil a po Hanouskově chybě v polovině utkání přidal třetí gól hostů Tomeček. Poté domácí přece jen zabrali a najednou jich byl plný led. Početní výhodu po ukázkové souhře s Kvapilem využil Bulíř a snížil na 1:3. Hned vzápětí mohl Liberec dostat na dostřel Doherty, Lukáš však s vypětím všech sil svou branku uhájil.

Na začátku třetí části hráli Bílí Tygři tři přesilovky v rychlém sledu. Dobré šance si vytvořili Bulíř s Kvapilem, Olomouc se však i díky skvělému Lukášovi v dlouhém oslabení ubránila. Liberečtí i nadále dobývali branku hostů, všechny střelecké pokusy však končily na připraveném Lukášovi.

Pět minut před koncem základní hrací doby dostala Olomouc možnost přesilové hry a zdálo se, že tlak domácích se zastaví. Po obrovské hrubce Škůrka však dostal Liberec nejprve na dostřel Valský. A hned za dalších 23 vteřin vyrovnal stále ještě při Zacharově pobytu na trestné lavici Bulíř.

V nastavení Bílí Tygři dokonali obrat. Po Kvapilově přihrávce se trefil z pozice mezi kruhy Šmíd. Liberec doma porazil Olomouc pošesté za sebou.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán (Liberec): "Narazili jsme na velmi organizovaného a houževnatého soupeře. I když jsme ho možná chvílemi přehrávali, tak se soupeř přesto dostal do vedení o tři branky. Jsem rád, že jsme přesto nesložili zbraně, v přesilovce se nám podařilo snížit. V závěru i přes oslabení hráči šli za vyrovnáním, což se nám nakonec i podařilo. Zejména díky bojovnosti a nasazení ze závěru utkání nám pak bonusový bod z prodloužení spadl do klína."

Jan Tomajko (Olomouc): "Zápas se mi nehodnotí vůbec lehce. Po takovém průběhu zápasu, kdy jsme se dostali až do vedení 3:0, si odvážíme pouze bod. A to je málo. Jsme z toho zklamaní, měli jsme v závěru přesilovou hru a mohli jsme si v klidu zápas pohlídat. Místo toho jsme dostali dva góly, to je neomluvitelné."

SESTŘIH: Liberec - Olomouc 4:3. Geniální obrat Tygrů vedl Bulíř
720p 360p

Liberec - Olomouc: Krásná akce! Tomeček si nádherně obhodil Hanouska a poslal kotouč přesně do sítě, 0:3
720p 360p

Liberec - Olomouc: Au! Holec nevybíravě narazil Kolmanna na hrazení
720p 360p

Liberec - Olomouc: Kvapil geniálně přihrál Bulířovi, ten snížil na 1:3
720p 360p

Liberec - Olomouc: Neuvěřitelné! Druhý gól ve vlastním oslabení obstaral Bulíř, vyrovnáno 3:3
720p 360p

Domácí: 34:57. Bulíř, 55:16. Valský, 55:39. Bulíř, 61:40. Šmíd

Hosté: 17:02. Nahodil, 25:39. Irgl, 29:59. V. Tomeček

Domácí: Schwarz (26. Will) – Doherty, Šmíd (A), Havlín, Ševc, T. Hanousek, Kolmann – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Lenc, Bulíř (A), M. Kvapil – Valský, Redenbach, L. Hudáček – Teplý, Lakatoš, M. Zachar.

Hosté: Lukáš (Konrád) – Škůrek, Vyrůbalík (C), J. Galvas, Ondrušek (A), Švrček, Jaroměřský, Dujsík – V. Tomeček, J. Knotek (A), Ostřížek – Irgl, Kolouch, Burian – Skladaný, Nahodil, Strapáč – Holec, Mráz, Laš.

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga nabízí celkem 52 kol základní části, po které následuje play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >>